Şimdi Ara

AMD Navi 21’le birlikte 4 oyuncu kartı hazırlayabilir: Yeniden adlandırılmış kartlar gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD’nin 7 nm sürecinden geçen RX 5700 serisi kartları özellikle de sunduğu fiyat/performans dengesiyle oyuncular tarafından sıkça tercih edildi. Yeni kartlara yaklaştıkça detaylar da gelmeye devam ediyor.

RDNA2'de de 3 oyuncu modeli gündemde

Son paylaşılan tabloya göre AMD RDNA2 mimarili GPU’suyla 4 oyuncu kartı hazırlayabilir. Tepe model olarak gelecek Navi21 XTX GPU’sunun Nvidia’nın hamlesine karşı cevap niteliğinde bir model olma olasılığı üzerinde duruluyor.

Apple da yerini almış

Muhtemelen aynı shader’la gelecek kartta güç tüketimindeki artış pahasına yüksek frekanslar görebiliriz. Pro segmentine 2 çözüm konumlandıracak kırmızı ekibin uzun bir süredir müşterisi konumundaki Apple ise 4 farklı seçenekten faydalanacak.

Ayrıca Bkz.RDNA2 mimarili kartlar yakın

Diğer taraftan görünüşe göre AMD Navi21 GPU’sunun yanı sıra hali hazırdaki kartlarını da yeniden ısıtıp servis edecek. Navi10 XT+, Navi10 XM+, Navi10 XTE+ yongalarının sırasıyla RX 5700 XT, RX 5700, RX 5600 XT’nin yerini alması bekleniyor.

• Her frekans artışı güç kullanımını arttırmaz. Örneğin r9 290x- 390x. Aynı çekirdeği kullanmalarına rağmen daha az güç tüketiyor.

• Kırmızı Ekip, Mavi Ekip, Yeşil Ekip yetmedi mi ya. Fazlasıyla itici duruyor zaten markaları yazıyorsunuz. Sanki rtük'ten reklam cezası alacakmış gibi nedir abi kırmızı ekip.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yetkili Bi Abi

Kırmızı Ekip, Mavi Ekip, Yeşil Ekip yetmedi mi ya. Fazlasıyla itici duruyor zaten markaları yazıyorsunuz. Sanki rtük'ten reklam cezası alacakmış gibi nedir abi kırmızı ekip.
    Ben hiç rahatsız olmadım siz niye rahatsız oluyorsunuz onu anlamıyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili Bi Abi kullanıcısına yanıt
    Yabancı yayıncılardan gelme bir terminoloji hocam. "Red Team", "Blue Team" laflarını çok kullanıyor onlar.
    Flagship, iPhone-killer gibi tabirleri de direkt onlardan kopyalıyoruz zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce bir adam akıllı driver yapmayı öğren be AMD
  • RX 6800 XT ( $750 ) > RTX 2080 ti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 25 Mayıs 2020; 11:15:32 >
  • AMD ne işlemci ne de ekran kartı yapmayı bilmiyor malesef. Kapatıp oyuncakçı dükkanı açsalar kafi. Driver dahi yapamayan bir firmadan bahsediyoruz.

• Önce driver sorunlarını çözsün rx5000 serisi tüm kartlarda mavi ekran sorunları var

• Neden sizin rahatsız olmadığınız şeyden kimsenin rahatsız olmaması gerektiğini savunuyorsunuz bu ifadenizle? Aynı şekilde, bu mantığınıza göre size göre hoş, güzel olan şeyleri herkesin beğenmesi mi gerekir?

Kişi rahatsızlığını dile getirmiş, siz atar yapmışsınız. Şahsınıza yönelik de değil üstelik beğenmeme durumu.
  • Evet yabancı kaynaklardan doğrudan çeviri yapılarak alınan, dilimize yerleştirilen kelime veya söz öbekleri bunlar. Bazıları dilimize oldukça güzel uyum sağlarken bazıları da böyle itici olabiliyor. Diller ve kültürler arası bir durum gibi bana göre. Nihayetinde yabancı kaynaktan yapılan bir çeviri, biraz göz yummak gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Neden sizin rahatsız olmadığınız şeyden kimsenin rahatsız olmaması gerektiğini savunuyorsunuz bu ifadenizle? Aynı şekilde, bu mantığınıza göre size göre hoş, güzel olan şeyleri herkesin beğenmesi mi gerekir?

Kişi rahatsızlığını dile getirmiş, siz atar yapmışsınız. Şahsınıza yönelik de değil üstelik beğenmeme durumu.
    Olabilir hocam niye rahatsız olduklarını anlamadığımı söyledim sadece.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.