Şimdi Ara

Microsoft Edge artık web uygulamalarının linklerini yeni sekme sayfasında gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google uzun zamandır yeni sekme sayfasında kendi uygulama ve hizmetlerine linkler sunuyordu.Microsoft da aynı özelliği Edge Canary sürümünde kullanıma sundu. Bu alandan artık Office uygulamalarının web sürümlerine hızlıca erişmek mümkün.

Florian B adlı Twitter kullanıcısı tarafından fark edilen özellik, Microsoft 365 servislerine linkler içeriyor. Bu linkler arasında Office uygulamalarının yanında Outlook ve OneDrive da yer alıyor. 

Ayrıca Bkz.NASA çocuklar için boyama sayfaları hazırladı

Özellik şimdilik sadece Insider kullanıcıları tarafından görülebiliyor. Kısa zaman sonra herkese sunulacağını düşündüğümüz bu bağlantı bölgesi, hizmetlere hızlı ulaşım sağlayacak.

• Tarayıcı oldukça başarılı ancak Chrome alışkanlığını ne ölçüde etkileyecek olduğunu bilemiyorum. Chromium tabanlı olmasına rağmen çoğu kullanıcı alışkın oldukları için Chrome kullanmayı bırakamazlar.

• Çok başarılı bir tarayıcı Chrome sadece alışkanlık ama zaten hemen hemen aynılar ama Chrome sadede alışkanlık diye kullanılıyor. Mozilla ve opera daha başarılı diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Site bildirimlerini düzeltmedikçe benim için kullanılabilir bir tarayıcı olmayacak maalesef. Instagram, Youtube gibi sitelerden bildirim gelmiyor.

• validatedev kullanıcısına yanıt
    Windows üzerinden geliyor ve adblock bu sitelerin ayar göstermesini engelliyor.

• Microsoft Edge son haliyle çok iyi ama nedense insan Chrome'dan vazgeçemiyor. Chrome daha iyi bence.

• Madem konu en iyisi yarisina donmus. Ben de birkac sey yazayim. Aslinda neye gore daha iyi oldugu beklentilere gore degisiyor. Sahsen asagidaki gibi degerlendiriyorum.

Hiz ve guvenlik konusunda en iyisi Chrome.
    Gizlilik/mahremiyet konusunda en iyisi Tor ve FF.
    Streaming ve MS araclarinda kolaylik icin Edge.

Yanlis anlasilmasin. Hepsi modern sistemlerde hizli ve guvenlidir. Ustte belirttiklerim birbirlerine ustunluk sagladigi ozellikler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opera’dan geçtim hızlı geldi. Şu anlık Yeni edge favorim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bu kadar haber niteliği taşımayan bir haber görmemiştim hocam, tebrik ederim. Yarın da Chrome’a bi güncelleme gelir, onu da haber yaparsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arayüzü berbat olmasa Edge en iyi browser bence ama bir türlü yapamıyorlar o işi.

• Senelerdir bilgisayarda opera kullanıyordum fakat bazı hatalardan, opera hesabı senkronizasyon ve güvenliğinden dolayı farklı bir arayışa girmiştim. Chrome kullanmak istemiyordum, firefox hiç kullanmamıştım. Sonra edge de chromium tabanına geçince bir şans vereyim dedim. Windows 10 ile gayet uyumlu ve entegre çalışıyor, yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum ve memnunum. + olarak pilde kullanırken daha fazla ekran süresi alabiliyorum.

• 1 senedir Chrome yerine yeni Edge'i kullanıyorum, yıllardır Chrome kullanmama rağmen Edge'e alışması kolay oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edge sağlam adımlarla ilerliyor ram konusunda rakiplerine göre (vivaldi firefox opera) çok daha iyi chrome ve edge aynı ram tüketimine sahip keşke vivaldi gibi yan panel ekleseler o zaman tadından yenmez
  • Edge şuan baya baya iyi. Adamlar sonunda yaptılar şu tarayıcıyı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.