Şimdi Ara

DJI Mavic Air 2 inceleme videosu 'Güçlü, akıllı ve ufak!'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    DJI'ın yeni Drone modeli DJI Mavic Air 2'i en zorlu şartlarda test ettik ve deneyimlerimizi bu videoda sizlerle paylaştık. Usta moda fotoğrafçısı ve yönetmen Koray Birand ile fıtına ve yağmurda drone testi! 

• bir kaç sorum olacak ;
    1- Bu tür sistemlerde sinyal bağlantısı varsayalım 12 km den sonra koptu dron gps üzerinde başlangıç noktasına otonom olarak gelmiyor mu ?

2- şarjı 34 dk gidiyor varsayalım 8 km dağlık alanlarda uçuruyoruz şarjın %15 kaldı kat edilen mesafeyi otomatik hesaplayıp uyarı veya otonom olarak geri dönüş yapmıyor mu ? geri dönüş için şarja ihtiyaç var o nedenle.
    (sistemsel olarak ben o ayarı koyarım kat edilen mesafe pil süresini otomotik hesaplama başlangıç noktasına zorunlu gelme.)

3- arkadaşın dediği bazı konulara katılıyorum bazılarına katılmıyorum. misal neden ben 5 yada 10 km araçlan gideyim oturduğum yerden oraları o cihazla görüp gitmeye değer mi bi bakarım. video olayına gelince kayıt modunu aktif hale getirmessin çekilecen alanda komposizyon çok uygunsa kayıt moda alırsın gib gibi neticede herkesin kendi ihtiyacı belirliyor.

4- takip sistemde 4 5 kişilik bir gurubun içine girip çıkınca farklı gruptakilere odanlanma yapıp yapmadığı testi güzel olurdu seni mi yoksa yanlışlıkla başkasına mı odaklanacak doğruluğunu görürdük böylece.

5- takip sistemde cep telefonu üzerindeki gps bilgileriyle takip yapılabilir mi ? yapılır gibime geliyor gps takip cihazın piyasaya çıkması ekstra bir külfet olacaktır.

6- fiyatına değinmediniz. yüksek meblağlı bir cihazın en kötü senaryolarda kendini nasıl başlangıç duruma getiriyor çeşke üzerinde dursaydınız bu zamanda para kazanmak kolay değil zengin işi hobi neticesinde.

7- dj pantom vss bir sürü markalar var alınabilir olarak artı eksilerin tartışıldığı bir konu video olsa gayet iyi olurdu bu alana ilgisi olanlarda var alacak olanlarda var.

güzel inceleme için tşk ederiz.

• ve uçurması yasak , diye yazmayı unutmuşsunz

• drone falan uçuramazsınız. her seferinde izin almak zorundasınız ve 10 gün sonraya bile verebiliyorlar. öyle kafanıza göre uçurursanız yanınızda bitiyorlar hemen.
  • Crf nin renkleri ortama uymamış😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence takip konusunda dronu pek de zorlamamışsınız. Evet şiddetli rüzgar , sis gibi etmenler var ama hiç bir Fiziki engel yok.
    örnek vermek gerekir ise DC Rainmaker videosunda 05:32 den itibaren dronun takip özelliğinin kademe kademe sınırlarını görüyoruz. sizin video da böyle detaylı olmasa da biraz daha zorlamanızı beklerdim :)

edit : yanlışlıkla karıştırmayalım bu görünen dron skydio 2. Koray beyden hala incelemesini bekliyoruz. Kaybettiği pillerin yerine yenisi gelirse izleriz artık :)

Evet dron üzerinde çok iyi bir kamera var çok da güzel uçuyor ama eski modelleri de kötü değildi ki :) bu saatten sonra bunun gibi orta sınıfa konumlanmış dronlar rakipleri ile olan farkı takip sistemi gibi özellikler ile açabilir.

Nihayetinde bana lazım olan Kanada Whistler de sürerken etrafımda dönüp duran , aksiyonu kaydeden bir cihaz :)

*Hayaller Kanada - Whistler gerçekler Belgrada ormanı. Oda uçuş izni alabilir isek :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isamorgil -- 23 Mayıs 2020; 15:22:3 >

• Bildiğim kadarını cevaplayayım
    1 ve 2.soru Cihaz sürekli olarak geri dönüşüne yetecek ölçüde batarya yı takip edip seni sıfır noktasından önce uyarıyor olası sinyal kopmasında eve dönüş işlemini başlatıyor (ilk kalkış anında bir kaç saniye içinde kalkış noktasını otomatik olarak kaydediyor)
    4- Bildiğim kadarıyla grup bile olsanız işaretlenmiş (gesture kontrol ile elini havaya kaldırarak ya da active track menüsünden ekran üzerinden işaretleyerek) kişiyi takip eder.
    6-Combo yani ek 2 batarya ek pervaneler çoklu şarj cihazı,çanta ve 3 adet nd kamera filtresi ile fiyatı 8450 lira sadece cihaz 1 batarya ve şarj cihazı ile fiyatı yanılmıyorsam 6900 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3E5F5BDEA

bir kaç sorum olacak ;
    1- Bu tür sistemlerde sinyal bağlantısı varsayalım 12 km den sonra koptu dron gps üzerinde başlangıç noktasına otonom olarak gelmiyor mu ?

2- şarjı 34 dk gidiyor varsayalım 8 km dağlık alanlarda uçuruyoruz şarjın %15 kaldı kat edilen mesafeyi otomatik hesaplayıp uyarı veya otonom olarak geri dönüş yapmıyor mu ? geri dönüş için şarja ihtiyaç var o nedenle.
    (sistemsel olarak ben o ayarı koyarım kat edilen mesafe pil süresini otomotik hesaplama başlangıç noktasına zorunlu gelme.)

3- arkadaşın dediği bazı konulara katılıyorum bazılarına katılmıyorum. misal neden ben 5 yada 10 km araçlan gideyim oturduğum yerden oraları o cihazla görüp gitmeye değer mi bi bakarım. video olayına gelince kayıt modunu aktif hale getirmessin çekilecen alanda komposizyon çok uygunsa kayıt moda alırsın gib gibi neticede herkesin kendi ihtiyacı belirliyor.

4- takip sistemde 4 5 kişilik bir gurubun içine girip çıkınca farklı gruptakilere odanlanma yapıp yapmadığı testi güzel olurdu seni mi yoksa yanlışlıkla başkasına mı odaklanacak doğruluğunu görürdük böylece.

5- takip sistemde cep telefonu üzerindeki gps bilgileriyle takip yapılabilir mi ? yapılır gibime geliyor gps takip cihazın piyasaya çıkması ekstra bir külfet olacaktır.

6- fiyatına değinmediniz. yüksek meblağlı bir cihazın en kötü senaryolarda kendini nasıl başlangıç duruma getiriyor çeşke üzerinde dursaydınız bu zamanda para kazanmak kolay değil zengin işi hobi neticesinde.

7- dj pantom vss bir sürü markalar var alınabilir olarak artı eksilerin tartışıldığı bir konu video olsa gayet iyi olurdu bu alana ilgisi olanlarda var alacak olanlarda var.

güzel inceleme için tşk ederiz.
    1-mavic dönüyordu , bu da dönüyordur.
    2-Dönüş için batarya azalırsa zaten uyarı veriyor.Sen uzaklaşması için zorlamadıkça geri döner batarya zayıfladığı için .Batarya azalır ve geri dönemeyecek kadar da azalırsa otomatik olarak iniş yapar olduğu yere. Mavic böyleydi bu da böyledir.

• Mesut bey inceleme için teşekkürler ancak videonun ofiste geçen kısmı ile sizin drone'u test ettiğiniz bölümler arasında inanılmaz bir ses yüksekliği farkı vardı. Kulaklıkla dinlediğim için drone testinden sonra koltukta şöyle bir sıçradım, bilginize :)

• khaos kullanıcısına yanıt
    tşk ederim

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    sağol bilgi için

• hocam selalar, stüdyo içi çekimlerde netlik sürekli gezinmiş, beynim uyuştu.

• Satışı serbest uçurması yasak olan drone , tıpkı diğer tüm drone ler gibi

alıp odamda bi köşede sergilemek istiyorum derseniz olur ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 24 Mayıs 2020; 23:53:58 >
  • Ürünü ön sipariş ile almıştım, cuma günü teslim edildi.
    Her şeyi ile çok kaliteli ve ilk drone' um. İki gündür arka bahçede deneme uçuşları yapıyorum. Milletin penceresinin önünde gezinmeyip, binalardan uzaklarda kullandığınız ve ruh hastası birisi şikayet etmediği müddetçe sorun olmaz.
    Drone gruplarına katılırsanız hafta sonları etkinlikler oluyor.
  • Ben de uzunca bir süredir araştırıyorum. Neredeyse aynı fiyata mavic mini fly more combo, osmo pocket ve osmo action alınabiliyor. Düşündüğünüzde mavic Air 2 fiyatına havada denizde ve karada çok kaliteli çekimler yapabileceğiniz bir paket oluşturabiliyorsunuz. Tabi para çok gibiyse Air 2 alarak da bu paket alınabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet güzel ?? bir inceleme videosu olmuş fakat ofis içi görüntüler videonun kalitesini düşürmüş ama beğendim ?? ??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.