Şimdi Ara

CD Projekt Ubisoft'u Geride Bırakarak Avrupa'nın En Değerli Video Oyun Şirketi Haline Geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    The Witcher 3: Wild Hunt ile Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt RED ve dijital oyun mağazası GOG'un sahibi CD Projekt Group artık Avrupa'nın en değerli video oyun şirketi.

An itibarıyla Polonyalı şirketin piyasa değeri 8,01 milyar euro. Fransız oyun yayıncısı ve geliştiricisi Ubisoft'un piyasa değeri ise 7,82 milyar euro.

CD Projekt aynı zamanda Polonya'nın en büyük bankası PKO Bank Polski'nin önünde Polonya'nın en değerli şirketi.

CD Projekt 1994 yılında Marcin Iwinski ve Michal Kicinski tarafından kuruldu ve 2002'de kendisine bağlı olarak açılan oyun stüdyosu CD Projekt RED'in geliştirdiği The Witcher serisi ile yükselişe geçtiler. 2008'de GOG.com (Good Old Games) dijital oyun satın alma platformunu açtılar. Şirketin yeni oyunu Cyberpunk 2077 17 Eylül'de çıkacak. Cyberpunk 2077'den sonra yeni bir The Witcher oyunu planlanıyor. Şirketin 2019 sonu itibarıyla 1044 çalışanı bulunuyor.

• Helal diyorum :)

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yakışır
  • Sadece Avrupa'nın değil Dünya'nın en değerli oyun şirketi olur umarım. Cyberpunk 2077'nin bu yılın en iyi oyunu olmasının yanı sıra uzun yıllar o oyuna yaklaşacak bir oyun da göreceğimizi düşünmüyorum. Tıpkı Witcher 3'de olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 20 Mayıs 2020; 3:31:7 >
  • Ayakta alkislanacak bir basari.

• Ben cd project red oyunlarından witcher 3 ve cyberpunk 2077 oyunu beğendim helal Olsun cd project red birde bize cyberpunk 2077yi editiondan bir tanesini hediye etseler olurdu Türkiyeye

• Çok korkuyorum.. Umarım bozmazlar.. Çünkü kalmadı piyasada adam gibi firma.. Alayı kan emici. Ya içerik çalıp dlc diye satıyorlar ya da birbirine benzer oyun yapıp duruyorlar.
  • Sadece Witcher'la kockoca Ubisoft'u nasıl geçtiler anlamadım.
  • Yakışır tek oyun serisi ile yaptıklarına bak :) ubisoftun 15 bin çalışanı ve bir sürü oyun markası olmasına rağmen:)
  • Ubishit'in bütün son çıkan oyunlarını çarp,çıkar topla yine bir tane Witcher 3 kalitesi etmez.Azmin ve oyuncuya saygının ödülü.Nasip olursa Cyberpunk 2077'i kutulu alacağım.
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Ubisoft gibi 15 tane çöp çıkarıp para kazanacağına bir tane adam akıllı oyun çıkarıp geçiyorsun işte
  • bu başarıda gog nin de büyük katkısı olduğuna eminim ve cyberpunk da bu rakamı ikiye katlayacaktır umarım CDPR çalışanlarına iyi bakıyordur cimrilik yapmayıp mutlu etsinler adamları ve en büyük temennim diğer büyükler gibi paranın kölesi olmadan hizmete devam etmeleri paranın çoğu anca öyle
  • CP2077 tüm oyun anlayışını değiştirecek. Akıllı olan tüm firmalar mecburen ayak uydurmaya çalışacak. Bu da bize yarayacak. Teşekkürler CDRP.
  • Helal olsun ve bu adamlar üç oyunla başardılar bunu. Ubisoft'un utanması gerek.
  • Sadece 2 ya da 3 oyun ile. Eğer bir stüdyo olsam en çok oyunculara değer vermeye çalışırdım. Ubisoft, EA ve Paradox aksine. CD Projekt Red helal olsun. Cyberpunk 2077 ön siparişte.
  • 3 oyunla Ubisoft'u geçmeleri şaşırttı gerçekten.
    Gerçi bu borsa değeri, yıllık kâr olarak Ubisoft kat kat üstündür muhtemelen.
  • Hak ettiği yere gelmiş demektir. İlerleyen dönemlerde Cyberpunk 2077'nin durumuna göre daha da ileriye gidecektir. Birkaç oyunla nasıl oluyor diyenler, tamamen şirketin (aslında dolayısıyla Marcin ve Michal'in) geçmişini araştırsınlar. Cevabı orada.
  • Tam bir yükseliş hikayesi. CDPR candır. Ne yapsalar oynanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2077 yayınlandıkdan 1 yıl sonra tekrar bır bakmak gerekıyor degerıne 10 mılyarı gecebıleceklermı merak edıyorum.
  • Polonya gibi küçük bir ülkeden böyle bir büyük firma çıkması çok güzel. Bana göre sonuna kadar hak ediyorlar. Yaptıkları işi severek ve en iyi şekilde, risk alarak bu yerlere geldiler. Umarım başarıları böyle devam eder

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.