Şimdi Ara

## Jetway'den AMD'nin 570X Yonga Setine Sahip 5 Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Jetway'den AMD'nin 570X Yonga Setine Sahip 5 Yeni Anakart ##

M2A581 serisi

Jetway, AMD'nin 570X yonga setine sahip tam 5 yeni anakartını duyurdu. Bu noktada anakartlardan önce AMD'nin 570X yonga setinden bahsetmek gerek. Açıkçası şu an için bu yonga setine yönelik firmadan resmi bir açıklama yada duyuru yapılmış değil. AMD'nin resmi web sitesi altında yayınlanan yonga seti sayfasında da 570X yonga setinden bahsedilmiyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre, AMD'nin yeni 570X yonga seti firmanın 480X ve 580X yonga seti modelleri arasında konumlanacak. Genel özellikleri itibariyle AMD'nin 580X yonga setine yakın olan 570X yonga setinin 580X'den en önemli farkı Crossfire desteği için çift PCIe X16 desteği yerine PCIe X16 + PCIe X8 olarak çalışması gösteriliyor.

Jetway'de AMD'nin yeni 570X yonga setini kullanan topalm 5 yeni anakart hazırlamış. Firma 5 yeni anakartını 2 seri altında kullanıcılarına sunacak. M2A581 ve HA02 serisinden çıkacak anakartlardan HA02 serisine dahil olacak olan modeller diğerlerine göre çok daha iyi overclock olma potansiyeline sahip olacaklar.

HA02 serisi

M2A581 serisinden çıkacak ola anakartlar üzerinde 570X ve SB600 yonga seti paketi yer alacak. AMD'nin soketr AM formundaki güncel tüm işlemciler ile uyumlu olan anakartlar 8GB'a kadar DDR-II 800MHz bellek desteğine de sahip olacaklar. Ayrıca belirttiğimiz gibi Crossfire desteğine sahip olan anakartlarda çift ekran kartı PCıe X16 + PCIe X8 konfigürasyonu ile çalışabilecek. Ek özellikler arasındaysa gigabit ethernet, yüksek tanımlı ses, 2 adet PCI ve 2 adet te PCI x1 slotu bulunmakta. Bu seride yer alacak 3 model arasındaki farklılığı sahip oldukları e-SATA ve firewire konnektörleri belirleyecek.

Jetway'in HA02 serisinden çıkacak olan diğer iki anakart ta genel özellikleri itibariyle M2A581 serisinden çıkacak olan kardeşleri ile son derece benzer. Diğer seriye göre daha iyi overclock olma şansını kullanıcılarına verecek olan modeller diğer serisden farklı olarak iki yerine 1 adet PCIe X1 ve 2 yerine 3 adet PCI slotu ile gelecekler. 570X ve SB600 yonga seti paketine sahip olan bu modeller ek özellikler açısından da biraz önce bahsettiğimiz diğer modeller ile son derece benzer niteliklere sahipler. HA02 serisinde yer alacak iki anakartı sahip olacakları IEEE1394A desteği ayıracak.

Jetway'in hazırladığı 5 yeni anakartın yakında marketlerdeki yerlerini almaları beklenirken fiyatlar hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Mayıs 2007; 22:11:03 >

• amdnin yeni yonga setimi ?hünerlerini görelim sağol fx57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_550 -- 18 Mayıs 2007; 22:24:44 >
  • hala normal kapasitörler mevcut kocaman bir (-)
  • kartların hiç albenisi yok.Tutmaz markada duyulmamış bi marka.
  • insanların ön yargısı nasılo oluşuyor merak ediyorum. yoksa herşeyi bir kişi mi yazıyor ?
  • ovc. performası nasıl acaba??
  • DH -Kardeşim çok doğru söyledin
    quote:

Orjinalden alıntı: why_living

insanların ön yargısı nasılo oluşuyor merak ediyorum. yoksa herşeyi bir kişi mi yazıyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: why_living

insanların ön yargısı nasılo oluşuyor merak ediyorum. yoksa herşeyi bir kişi mi yazıyor ?

bu kartı acaba sen alırmısın merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 19 Mayıs 2007; 20:04:14 >
  • Jetway markası vardı da ben mi hiç duymadım?
    Yoksa Epox'un neden batmak üzere olduğu yavaş yavaş açıklık mı kazanıyor?

Sanırım AMD yeni partnerler bulmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Storm Bringer

Jetway markası vardı da ben mi hiç duymadım?

Jetway eski bir markadır.Ben kendimi bildiğim bileli bu piyasada var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 20 Mayıs 2007; 2:19:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Ben yeni duydum o zaman.
    Anakart deneyimi var mı peki bu firmanın?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Ben yeni duydum o zaman.
    Anakart deneyimi var mı peki bu firmanın?

genelde bu tarz anakartları Casper,Exper,Aidata gibi firmalar kullanıyorlar.(Ecs ve Jetwayı genelde bu firmalar kullanıyor)

• Anladım şimdi.

ECS yi biliyorum mesela.
    Çok eskiden ecs marka bir anakartım vardı.
    SD Ram ve DDR266 destekliydi. P4-400 işlemcileri destekliyordu.
    SD ram modundan DDR rame geçebilmek için sürüyle jumper değiştirmek gerekiyordu.

Neyse işte,konu dağılmasın.

Eski bir firma oluşu iyi.Umarım epox un yerini doldurur.
  • quote:

Anladım şimdi.

ECS yi biliyorum mesela.
    Çok eskiden ecs marka bir anakartım vardı.
    SD Ram ve DDR266 destekliydi. P4-400 işlemcileri destekliyordu.
    SD ram modundan DDR rame geçebilmek için sürüyle jumper değiştirmek gerekiyordu.

Neyse işte,konu dağılmasın.

Eski bir firma oluşu iyi.Umarım epox un yerini doldurur.

Epox'un yerini doldurabilecek kadar geniş kapsamlı değil maalesef
  • baya silik bir firmadın aslında bunlar bu ve biostar ama epox un yerini tutması zor amd ve ati birleşmesi bence iki taarafa epk ugurlu gelmedi bütün maclarda yenikler mac bitmeden skoru dengelemeleri lazım hadi hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.