- x
Focus mu Bora mı?
38 Cevap6162 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

97 Mesaj
18 Mayıs 2007; 18:34:49 

Arkadaşlar yaza kısmetse bu iki arabadan birini almak istiyorum,Temmuz-Ağustos gibi.Bütçem yaklaşık 18 bin YTL.Ama iki araç arasında kararsızım.Alacağım araçta aradığım özellikler:
-Yakıtı uygun olsun
-Yedek parçası ulaşılabilir ve ucuz olsun
-Fazla sorun çıkartmasın
-Sürüşü zevk versin
Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 6 sa. 42 dk. kadarı kaldı.
19 Mayıs 2007; 12:05:13 

focus

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mayıs 2007; 12:50:10 

Borada Focusta güzel araçlardır test et hosuna gideni al

48 Mesaj
19 Mayıs 2007; 13:13:06 

ben borada karar kıldım ve aldım, çok memnunum, kesinlikle tavsiye ederim, bora çok daha ağır duruyor

1094 Mesaj
19 Mayıs 2007; 13:17:41 

İkisi de çok güzel araba. Ama boranın parcası focusa göre pahalı birde boranın focustan fazla yaktığını söylüyorlar fakat bu kullanıma göre değişir. Focus boraya göre biraz daha performanslıdır. Boranında ikinci eli focusa göre iyidir. Karar senin ikiside kendini kanıtlamış araba zevkine göre beğendiğini al. Ben focustan her yönüyle memnunum tavsiye ederim fakat sen içine sineni al zevkle bin. En önemlisi hangisini alırsan al ama temiz az km yapmış bit oto al.

İyi günler Dilerim.

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

48 Mesaj
19 Mayıs 2007; 13:38:19 

evet çok doğru, kesinlikle tabi bulabilirsen 60000kmi geçmemiş araba al

97 Mesaj
19 Mayıs 2007; 13:43:00 

Eyvallah arkadaşlar soğolun.Dediğim gibi kısmetse yaza alıcam.Eskiden beri hep focus vardı zaten ama bora da fena değil yani.Sizce 60-70 binde bi focus hbye en fazla ne kadar para verilir.Ve birde şu ghia,comfort,ambiante ve collection versiyonları arasında çok fark var mı?Gördüğüm kadarıyla ggialar daha pahalı ghia için 3-4 milyar fazladan vermeye değer mi acaba?

48 Mesaj
19 Mayıs 2007; 13:58:38 

2002model focus 66000de 17000ytlye bulmuştum ama confortdu, ghia lar 1500ytlr pahalı ama özellikleri fazla( airbag sayısı, elektirikli koltuk, esp ... filan)
yaklaşık 2hf önce bende focus ve bora arasında kalmıştım, bir arkadaşın focusu vardı sürdüm 20km filan, sonra da satılık bir bora buldum ve araca baktırmak için servisine götürdü, giderken de sürdüm, ikisi arasında bence şöyle farklar var;
boranın artıları:
karizmatik ve estetik görüntü
iç malzeme kalitesi
konforu

focusun artıları:
yol tutuşu(biraz üstün diyebilirim)

tabi bunlar benim düşüncelerim, en güzeli iki arabaya da bin ve sür, bir de araba alırken acele etmeyiniz ve mutlaka düşük km araç bulmaya çalışınız, 50000-60000kmdeki araca 500ytl fazla vermeye değer

2784 Mesaj
19 Mayıs 2007; 14:05:04 

Bora , ancak bora yakıt sarfiyatı yüksek ve parçaları bir miktar pahalı olmasına rağmen içine sinerek kullanırsın.

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

2314 Mesaj
19 Mayıs 2007; 14:48:31 

Bora daha kaliteli duruyor gerçekten daha tok albenili.Parça fiyatı benzın sarfiyatı herkesçe bilinen gerçekler şehir efsanesi değil.Çok tutumlu motor yapmıyor vw ama sağlamdır.Siz bilirsiniz

629 Mesaj
19 Mayıs 2007; 21:26:06 

focus'un bora'dan perfornmanslı olduğunu söylemek imkansız. bora 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı motorlara geçti. focus 100, bora ise 105 beygirdir ve son hız ve ara hızlanmalar dahil focus'tan hızlıdır.

3684 Mesaj
19 Mayıs 2007; 21:58:29 

Bence Focus

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

2125 Mesaj
20 Mayıs 2007; 0:01:36 

yakıt ve yedek parça yönünden düşünürsen focus
konfor yönünden düşünürsen, focus. bora'nın içi dardır.
sorun çıkartmasın ve sürüşü zevk versin diyorsan, bora
kalite dersen, bora.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resmonse -- 20 Mayıs 2007; 0:04:07 >

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

1094 Mesaj
20 Mayıs 2007; 13:06:46 

quote:

Orjinalden alıntı: nebel

focus'un bora'dan perfornmanslı olduğunu söylemek imkansız. bora 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı motorlara geçti. focus 100, bora ise 105 beygirdir ve son hız ve ara hızlanmalar dahil focus'tan hızlıdır.

Arkadaşım o iş öyle beygir gücünün 5 10 fazla olmasına bakmaz. Ben ezbere konuşmadım ikisinede bindim. 2000 boraya arkadaşımın ve kendimin focus 2001 var. Ayrıca bu iş hp alakalı olsaydı cliolar yavaş olurdu arkalarından zor yetişiyorum clioların. Ayrıca kasa ağırlığı çok farkeder.

Donanım olarak focusların en donanımlısı ghia dır. benim ambianta GP var ghia dan farkı arka camların otomatik olmayışı, jantların çelik ve 15 inç olmayışı, iki renkli ön göğüs gibi detaylar. Ayrıca 2001 Ambiante GP ler 2002 ve üstü comfortlardan daha donanımlıdır. Benim 2001 Ambiante GP donanımlarını yazayım örnek olur.

Klima
ABS
hıza duyarlı dört yön ayarlanabilir Hidrolik direksiyon
4 Hava yastığı ( İki ön, İki Yan hava yastığı)
Merkezi kilit
ısıtmalı aynalar
Elektirikli ön camlar
Katalysator
Direksiyondan kumandalı CD changer uyumlu orijinal radyo kaset
Aktif gergili emniyet kemerleri.
immobilayzer(yanlış yazmış olabilirim)
vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaaagac -- 20 Mayıs 2007; 21:58:48 >

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

97 Mesaj
20 Mayıs 2007; 15:16:24 

Arkadaşlar boranın en donanıölı modeli hangisi acaba?Nette 2001 60 binde comfort modelini buldum 18.500 ytl diyo.Bora fiyatları hangi aralıkta olursa normalidir?

2268 Mesaj
20 Mayıs 2007; 15:27:39 

@blush_grey
2002 focus ghia da esp varmı ?bende 2004 ghia var esp den bilgim yok.Ben yokdiye biliyorum sanırım bi yanlışlık var.

H A W K

629 Mesaj
20 Mayıs 2007; 23:06:11 

o zaman auto show dergisinin yaptığı test sonuçlarına bakalım. yalnız burada bora ile aynı motoru kulanan golfün test değerlerini yazdım. ( bora 1.6 16 v testi yok.)
focos golf
güç 100 beygir 105 beygir
0-50 3,6 sn 3,5 sn
0-100 km 11,00 sn 10,4 sn
0-130 18,9 sn 16,6 sn
60-100 km 4. vites 13,0 sn 11,2 sn
60-100 km 5. vites 17,8 sn 16,6 sn
maksimum hız 185 km 192 km
ağırlık 1140 kg 1140 kg

bora'nın da golfle hemen hemen aynı sonuçlara imza atacağını tahmin etmek zor değil. ayrıca eski 100 beygirlik 8 sübaplı bora 43 kg daha ağır olmasına rağmen sadece 0-50 ve 0-100 hızlanma da focus'tan geri kalıyor. diğer bütün değerlerde bora focus'tan hızlı. o sonuçları da yazabilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

Arkadaşım o iş öyle beygir gücünün 5 10 fazla olmasına bakmaz. Ben ezbere konuşmadım ikisinede bindim. 2000 boraya arkadaşımın ve kendimin focus 2001 var. Ayrıca bu iş hp alakalı olsaydı cliolar yavaş olurdu arkalarından zor yetişiyorum clioların. Ayrıca kasa ağırlığı çok farkeder.

Donanım olarak focusların en donanımlısı ghia dır. benim ambianta GP var ghia dan farkı arka camların otomatik olmayışı, jantların çelik ve 15 inç olmayışı, iki renkli ön göğüs gibi detaylar. Ayrıca 2001 Ambiante GP ler 2002 ve üstü comfortlardan daha donanımlıdır. Benim 2001 Ambiante GP donanımlarını yazayım örnek olur.

Klima
ABS
hıza duyarlı dört yön ayarlanabilir Hidrolik direksiyon
4 Hava yastığı ( İki ön, İki Yan hava yastığı)
Merkezi kilit
ısıtmalı aynalar
Elektirikli ön camlar
Katalysator
Direksiyondan kumandalı CD changer uyumlu orijinal radyo kaset
Aktif gergili emniyet kemerleri.
immobilayzer(yanlış yazmış olabilirim)
vs.

7914 Mesaj
21 Mayıs 2007; 9:59:11 

kardeş 1200 kg bora ... ayrıca o test verisi yerine fabrikadan çıkan veriye baksaydın 10.3 çektiğini focusun görürdün.. ayrıca 105 diil 102 bg bora.... bizim bi arkdaşta var 210 geçemiyor. ama ben eniştemin 2002 ghia 1.6 focusuyla 220 gördük

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select

136 Mesaj
21 Mayıs 2007; 10:01:20 

gözüm kapalı focus

Sanal Alemin Tek Kalesi
Mevlana Şehri Konyakent
Sağlık Ekibi
Asker Devrek

709 Mesaj
21 Mayıs 2007; 11:01:24 

Konfor ve kalitede bora, yol tutuşta ise focus önde.

Uzaklaştırılmış
21 Mayıs 2007; 14:39:53 

quote:

Orjinalden alıntı: ceta

Konfor ve kalitede bora, yol tutuşta ise focus önde.

focusun full + full'ü

2314 Mesaj
21 Mayıs 2007; 14:54:42 

astra diyorum hadi bakalım

710 Mesaj
21 Mayıs 2007; 15:15:25 

Eniştemde 2003 Focus Ghia yakın arkadaşımda da 2003 Bora Comfortline var..değerleri aşağı yukarı aynı her iki aracında..hatta araba.com'a baktımda Bora biraz daha pahalı..Şunu söyleyebilirim ki Bora Focus'a göre boş bir araba..Cd çalar dahi yok en basitinden..Bana göre tek üstün olduğu konu konfor...Performans olarak birbirlerinden çok farklı değiller...Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi Focus 220'yi görüyor..Borada o hızlara çıkma fırsatım olmadı bir fikrim yok..Her ikisi arasında kesinlikle Focus derim..İçi geniş yol tutuş iyi konfor tatmin edici bagajı çok geniş arka diz mesafesi güzel 1.82 boyumla çok rahat ve arabanın torbidosu bence Boraya göre çok daha güzel...

629 Mesaj
21 Mayıs 2007; 16:02:03 

yine anlatamadım. ben sadece karaağaç arkadaşın focus bora'dan performanslıdır demesine karşı bora'nın 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı 105 beygirlik motorlara geçtiğini bu motorlarında focus'tan performanslı olduğunu söyledim. bir de eski 8 sübaplı ve 102 beygirlik bora'nın bile focus'tan sadece 0-50 ve 0-100 km hızlanmada geri kaldığını ve diğer bütün değerlerde focus'tan hızlı olduğunu belirttim. bu dediklerimi de test sonuçlarına dayandırdım. ayrıca connectgücü rumuzlu arkadaş da eski 8 sübaplı 102 beygirlik motorları kastederek benim dergilerin yaptığı test sürüşüne değil de fabrika verilerine bakmam gerektiğini söylüyor. tamam fabrika verileri focus 10,3 sn, bora 13 saniye diyelim. o zaman bu fabrika verileri son hız için de geçerli değil mi? son hızlar fabrika verisi focus 185 km, bora 192 km'dir. bu mantığa göre focus'un kendi yaptığınız sürüşlerde 220 km, bora'nın da 210 km yapması hiç inandırıcı olmuyor. focus donanım özelliklerinde, kullanışlılık da, yol tutuşta önde olabilir. ben bu konuda hiç bir şey söylemedim. sadece performans konusunda itirazım oldu. ayrıca ben de arada focus ghia kullanıyorum. arkadaşımın var. kendim astra 1.6 elegance kullanıyorum. daha önce uzun zaman 1.6 vvt-i corolla ve civic 1.6 ies kullandım. hepsinin performansını biliyorum. burada polemik olmasın ve de görüşlerim subjektif olabilir diye yazmıyorum.

2314 Mesaj
21 Mayıs 2007; 16:18:41 

iyi astra kullandığına göre astra astra astra diyorsun kralı o

97 Mesaj
21 Mayıs 2007; 16:36:19 

Arkadaşlar gerçektende çok yararlı bilgiler sunmuşsunuz herkese teşekkürler.Ama anladığım kadarıyla Bora ve Focusu savunanların sayısı birbirine yakın.Bu durumda benimde net bir kanım oluşmadı açıkçası.Ama karar vermek için daha bir aydan fazla zamanım olacak bu süre zarfında umarım sizlerden daha çok bilgiler edineceğim...

7914 Mesaj
22 Mayıs 2007; 13:13:46 

quote:

Orjinalden alıntı: nebel

yine anlatamadım. ben sadece karaağaç arkadaşın focus bora'dan performanslıdır demesine karşı bora'nın 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı 105 beygirlik motorlara geçtiğini bu motorlarında focus'tan performanslı olduğunu söyledim. bir de eski 8 sübaplı ve 102 beygirlik bora'nın bile focus'tan sadece 0-50 ve 0-100 km hızlanmada geri kaldığını ve diğer bütün değerlerde focus'tan hızlı olduğunu belirttim. bu dediklerimi de test sonuçlarına dayandırdım. ayrıca connectgücü rumuzlu arkadaş da eski 8 sübaplı 102 beygirlik motorları kastederek benim dergilerin yaptığı test sürüşüne değil de fabrika verilerine bakmam gerektiğini söylüyor. tamam fabrika verileri focus 10,3 sn, bora 13 saniye diyelim. o zaman bu fabrika verileri son hız için de geçerli değil mi? son hızlar fabrika verisi focus 185 km, bora 192 km'dir. bu mantığa göre focus'un kendi yaptığınız sürüşlerde 220 km, bora'nın da 210 km yapması hiç inandırıcı olmuyor. focus donanım özelliklerinde, kullanışlılık da, yol tutuşta önde olabilir. ben bu konuda hiç bir şey söylemedim. sadece performans konusunda itirazım oldu. ayrıca ben de arada focus ghia kullanıyorum. arkadaşımın var. kendim astra 1.6 elegance kullanıyorum. daha önce uzun zaman 1.6 vvt-i corolla ve civic 1.6 ies kullandım. hepsinin performansını biliyorum. burada polemik olmasın ve de görüşlerim subjektif olabilir diye yazmıyorum.

arkdaşım eğer adanaya yakınsan gel sana 210 geçemeyen borayı ve 220 ye oturan focus u gösterteyim ne yazarsa yazsın focus

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select

10 Mesaj
23 Haziran 2010; 15:13:04 

kesinlikle focus 1.ekonomik 2.parça ucuz 3.ikinci elde çabuk satılır 4.yol tutuşu süper ...... arkadaşlar size bir şey sizce tercihiniz ne? 1997 passat 1.8 t mi 2002 focus comfort mu??

abdullah

5063 Mesaj
23 Haziran 2010; 15:15:34 

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahaydin97

kesinlikle focus 1.ekonomik 2.parça ucuz 3.ikinci elde çabuk satılır 4.yol tutuşu süper ...... arkadaşlar size bir şey sizce tercihiniz ne? 1997 passat 1.8 t mi 2002 focus comfort mu??

Konu 2007 yılında açılmış

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Highline DSG Şeker Beyazı

10 Mesaj
24 Haziran 2010; 1:33:04 

saol arkadaşım tebrik ederim bana 2007 de açılan konuyu söylediğin için çok saol hemde sanane

abdullah

1 Mesaj
27 Ocak 2011; 22:01:05 

slm arkadaşlar kimileri bilmeden msj çekiyor. boramı fokusmu ben bayağı bir süredir bora kullanıyorum 2000 comport. çok memnununum kim ne derse desin fokus boranın yanına bile gelemez görünüş olarak olsun güç olarak olsun. sağlamlık olarak olsun bora focustan üstündür.. geçenlerde normal bir hızla gidiyordum bir focus la cilio yarış yapiyodu gençler.. yanından öyle bir geçtilerki bende kızdım düştüm peşlerine )))) fokus cilioyu geçmiş ti bende önce cilio sonrada focusu o sinirle geçtim ilerde durdum baktım çoçuklarda yavaşladılar ))) zorlarına gitti herhalde geçmem )))neyse bir gün yan kapı saçını sökücektik aklınıza gelmiycek şeyler var içinde çelik zır bile var adamlar ilk önce insan hayatı demiş .. ben bunu bilir bunu sölerim bora bora bora

Uzaklaştırılmış
27 Ocak 2011; 22:25:49 

Bora tabikide güzeldir sonuçta wv çürük araba yapmaz.
Ama yaza almayı düşünürsen fiyatlar ortalama 2-3bin tl daha fazla yükselir.
Mayıstan sonra araba pisyasaları istikrarsız oluyor.

1793 Mesaj
27 Ocak 2011; 23:41:35 

quote:

Orijinalden alıntı: tiiryakinim

slm arkadaşlar kimileri bilmeden msj çekiyor. boramı fokusmu ben bayağı bir süredir bora kullanıyorum 2000 comport. çok memnununum kim ne derse desin fokus boranın yanına bile gelemez görünüş olarak olsun güç olarak olsun. sağlamlık olarak olsun bora focustan üstündür.. geçenlerde normal bir hızla gidiyordum bir focus la cilio yarış yapiyodu gençler.. yanından öyle bir geçtilerki bende kızdım düştüm peşlerine )))) fokus cilioyu geçmiş ti bende önce cilio sonrada focusu o sinirle geçtim ilerde durdum baktım çoçuklarda yavaşladılar ))) zorlarına gitti herhalde geçmem )))neyse bir gün yan kapı saçını sökücektik aklınıza gelmiycek şeyler var içinde çelik zır bile var adamlar ilk önce insan hayatı demiş .. ben bunu bilir bunu sölerim bora bora bora

Sağol söylediğin için ağabey

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

462 Mesaj
28 Ocak 2011; 12:09:48 

BORA

"ÖLÜM" Gaz PedaLına Basan Ayakta,"HAYAT" Direksiyonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır...
____KARACAHİL____

858 Mesaj
28 Ocak 2011; 15:25:05 

quote:

0

2771 Mesaj
28 Ocak 2011; 16:46:52 

quote:

Peugeot 308 1.6Hdi 120.000 KM - 135 HP

5858 Mesaj
28 Ocak 2011; 17:11:08 

Ziyaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisozyurt -- 28 Ocak 2011; 17:12:39 >

66 Mesaj
13 Mart 2011; 1:25:35 

nereden başlasam acaba 1)yorumlar genelde taraflı o yüzden kim ne hoşuna giderse onu alsın..
2)VW-FORD markalarının isterseniz genel manada aynı segmentteki araçlarını tek tek kıyaslayınız marka olarak genelde hangisi ön plandadır..
3)Bir arkadaşın yorumu komik geldi "BORA'nın sadece konforu iyidir" demiş..Konfor sanırım arkadaş için SADECE..diye başlayacak cümleler kuracak kadar önemsiz bişey..o zaman kendisine parçası ucuz,ikinci eli olan şahinleri tavsiye edebiliriz.konfor önemli değil nasıl olsa..
4) BORA evet yakıtı biraz fazladır.
5) Veriler ne der bilmem ama BORA'nın yol tutuşu hiç de SÜPER'in altında değil..(genelde Focus'cular Süper demiş ya ondan..)karlı havada da sürdüm.1250 kg araç gerçekten iyi gitti yolda..
6) 2.El noktasında BORA da iyidir FOCUS da..
7) Malzeme noktasında sanırım BORA biraz pahalı olabilir belki..
AMA benim de arabam BORA..Zaten sevmesem güvenmesem gider FOCUS alırdım BORA değil..Ama BORA sahibiyim tabi bence de BORA...

7267 Mesaj
13 Mart 2011; 17:53:10 

adam focus aldıysa coktan satıp değiştirmiştir.. yada bora aldıysada..

mantık..
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.466