Şimdi Ara

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrika görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni tip koronavirüüsn öldürme oranın giderek azalmasında kullanılan ilaçların büyük etkisi var. Türkiye’de koronavirüs hastaları için kullanılan yabancı ilaçların yerli versiyonunun üretimine başlandı. İlacın üretildiği tesis görüntülendi.

Koçak Farma isimli Türk ilaç şirketi, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs tedavi protokolünde yer alan sıtma ilacı olarak bilinen hidroksiklorokin sülfat etken maddeli ilacın jeneriğini üretiyor. Jenerik ilaç, orijinal ilaçla aynı aktif bileşenleri içeren ve orijinaliyle aynı etkideki ilaçlara deniyor. Firma, koronavirüs tedavisinde kullanılan favipiravir etken maddeli ilacın da yerli üretimine başlayacak.

Ayrıca Bkz.Boğaziçi Üniversitesi aşı için tarih verdi

"ABD üretemedi"

Koçak Farma CEO'su Dr. Hakan Koçak, ABD’nin Hindistan’dan ham maddeyi alamadığı için hidroksiklorokin sülfat etken maddeli ilacı üretemediğini ancak Türkiye’nin başarıyla ürettiğini ifade ediyor. Dr. Koçak, “İlacın orijinali Türkiye'de bir yabancı firma tarafından ruhsatlı şu anda. Biz Türkiye'de ilk defa jeneriğini ürettik. Jenerik ilaç üretildiği zaman, orijinal ilacın fiyatı yüzde 40 oranında düşüyor. Bu da tabii ki kamu maliyesine ciddi bir yarar sağlıyor. Jenerik ilaç, orijinal ilaçla aynı etken maddeyi, aynı dozda içeren, aynı etkinliği, kalite ve güvenilirliği olan ilaçtır. Orijinal ilacın yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz" diye konuştu.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• eğer bahsedildiği gibi labarotuvar ortamında geliştirildiyse bu virüs aşı bulunamayacak veya aileler bulunmaya yakın olunca ortaya çıkaracak panzehiri... anca böyle bulaşmış virüsün etkilerini azaltacak ilaçlar üretilebilir derim

• Ama kopruler parali ve butun dunya maske denizinde yuzerken biz maske bulamaduk..

• Grip aşısı gibi korona aşısı bulunana kadar bu virüs var olacak

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle ama hayal satsınlar boşver.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oray kullanıcısına yanıt
    Amerikaya laf edilmesi neden bu kadar zoruna gitti :)

• fahri.c F kullanıcısına yanıt
    amerikalı fetöcü pkklı ondan.

ya arkadaş adam bilginin doğrusunu yazmış ne var bunda

ne biçim bi insan oldunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: yaki83

Ama kopruler parali ve butun dunya maske denizinde yuzerken biz maske bulamaduk..
    yanlışsam düzeltin. diyelim ki ben bir şirket kurdum ve kısa zamanda projelerle bir konuda yabancı şirketlere bağımlılığı ciddi düzeyde düşürdüm. şimdi bu benim bulunduğum ülkenin hükümetinin bir başarısı mıdır yoksa benim mi? ben mi bununla reklam yapma hakkına sahibim yoksa hükümet bununla propaganda yapma hakkına mı? ciddi soruyorum ne düşünüyorsunuz? bu kafayı araştırmak istiyorum.
  • bu ilaçlar sayesinde yoğun bakımdaki entübe hastalar tedavi ediliyor ölüm oranını azaltan ilaçlarlar. Hasta olduğunuz zaman tedavi için ilaç aramaya başlarsınız köstek olacağınıza destek olun bu ülkeye çamur atmayı bırakın. Bu ilaçları üreten yerli firmaları destekliyorum

• Devlet politikasi eskiden disa bagimliligi ilke edinmisti.. belli onay noktalarinda fetoculer oldugu icin sen istesende uretemezdin.. he fetoculeri kim ulkede palazlandirdi tabiiki akparti.
    Birde bmw mercedes vs ne diyoruz alman markasi diyoruz.. kocak ilacta Turk markasi ve ulkemize vergi veriyor arti olarak ilac konusunda bize disa bagimliliktan kurtaricak..

Gelecegin Turkiyesinde akdeniz gazini cikarmis, sinirinda bolunme riski olmayan ihracat yaptigi ulkerin oldugu silah sanayisinin kar ettigi ve ekonomisinin bugunku halinden 4 kat dahada buyudugu bir Turkiye hayal degil..
    ulkemiz artik tekstil, gida ve turizmden dahada ileriye gecip ilac, otomobil dunyaya dogalgaz ihrac etmeye basladigini dusunsenize ! Bunlar hayal degil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaki83 -- 15 Mayıs 2020; 19:37:10 >
    şahsen benimde zoruma gitti. devletimizin ekstradan yaptığı bir şey yok şuanda sadece yapması gereken şeyi yaptığı için övgü topluyorlar ve bu övgülere sığındıkları için bir yandan da rahat rahat her daldan tüketiciye geçiriyorlar.

ayrıca arkadaş gayet düzgün bir şekilde haberin doğrusunu iletmiş. yaptığı yanlış bir şey yok. muhtemelen editörün bizi amerika dan büyük bir güç olarak yazıp onlar bile yapamadı biz yaptığa getirmesini yanlış bulmuş ve doğru bilgileri verip editörün aksine bizi aydınlatmış.

kabullenin, amerikayla yanyana getirildiğimizde adamlar bambaşka bir segmentte.
  • Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi nasıl kanserin çaresini bulduysa, yine akpnin kurduğu laboratuvarlarda aşı bulunacaktır.
    Uçan yazlık sarayımız yakında denize indirilecek ve havalanacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kosedekibalici kullanıcısına yanıt
    Bu ülke 20 sene önce Avrupa'da yollar öyle yollar böyle diye övünüyordu alamanci amcalarımız geldiğinde anlata anlata bitiremez bizlerde hayranlıkla dinlerdik şimdi aynı hatta daha iyi yollarımız hastahanelerimiz var ama o zaman ülkemizi asagilayip kucumseyenler şimdi ne gerek var diyor.
    Ülkemizde teknolojik adımlar atılıyor yerli İHA Siha yaptık ilk prototipler çıktığında bu mu yerli vidası ithal diyenler Suriye'de Libya'da üstünlüğü görünce ne var bunda zaten yapılması gerekeni yapıyor devlet diye olayı basite indirgemeye çalışıyor Allah aşkına muslumansaniz şayet dürüst olun 90'larda dünya uzaya çıkarken biz neden çıkamadık dünya ülkeleri uçaklar uydular füzeler roketler yaparken biz neden yapamadık görende zannederek ki 20 sene öncesine kadar bu ülke güllük gülistanlıktı da şimdi mi her şey kötü oldu tamam sen bunlardan bahsetmemiş olabilirsin ama senin özelinde böyle düşünenlere dokunmadan edemedim.
    Madem bu ülkede her şey kötüye gidiyor Amerika'da 30 milyon (rakama tam bakmadım aklımda kaldığı kadar yazdım yanlış olabilir bilen düzeltebilir) işsiz var Norveç ilk defa 30 milyar fondan para kıllanmış ki geçen sene bütçe fazla verdi diye vatandaşına para dagitiyordu.
    Türkiye'de hastahaneler bedava babam ameliyat oldu bypass daha yeni 2 ay hastahanede yattı 1 haftadan fazla yoğun bakımda kaldı
    taburcu olunca ilaçlarını almaya gittim en az 10 tane ilaç verdiler 55 TL gibi bir rakam istediler benden şok oldum Almanya ikinci dalga olursa kapasitemiz yetmeyecek diye hayiflanirken biz sorun yok demeye devam edebiliyoruz daha da sayarım batan ülke mi bunları yapıyor senin söylediklerinden fazlasına cevap vermiş oldum ama yazmisken aklıma gelmişken yazayım dedim

• mustafaaydemirr kullanıcısına yanıt
    şunu yaptı iyi yaptı bunu yaptı kötü yaptı demiyorum. bir şeyler yapmak için niye illa halkı eziyorlar bunu anlayamıyorum. bunca ülke minimum vergiyle bu işleri yapabiliyorken bizimkiler bunca şeyi niye vatandaşın sırtından yapıyorlar onu diyorum. böyle giderse hastalıktan değil açlıktan ölecek insanlar.

• kosedekibalici kullanıcısına yanıt
    Neye göre ezdigini düşünüyorsun ki ?
    Sana bir örnek vereyim bir ev almak istiyorsun bankaya gidiyorsun rakamlara takılma
    100000 TL istiyorsun 120 ay diyorsun sana 200000 gibi bir rakam ödeyeceksin diyor ama bankaya tek laf etmeden tamam diyor ve ağır şartlar altında ev almayı kabul ediyorsun ve diyorsun ki 120 ay sonra elim bollaşacak
    Şimdi gelelim konumuza devlet yol yaptı devlet hastahane yaptı diyoruz ama aslında devlet yapmadı sadece yaptırdı ve para mı ödemiyor neden yap işlet devret modelini kullanıyor bu inşaatlarda (hastahanelerde garanti hasta olmadığı sağlık bakanı koca tarafından açıklandı yollar için garanti parası ödeniyor bknz."https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.iha.com.tr/haber-saglik-bakani-koca-sehir-hastanelerinde-hasta-garantisi-verildigi-iddialari-gercek-disidir-811272/&ved=2ahUKEwiY3Y2kxrbpAhWLTcAKHe7FCyAQFjABegQIDRAH&usg=AOvVaw1o5RBTcmP0qrs15Oc8vq6i "
    Lafı dolandirmadan sadede geleyim bu hizmetler 80 senedir yapılmış olsaydı bu gün daha farklı şeyleri konuşuyorduk ve bu yatırımlar uzun vadede etki eder yerli teknoloji hamlesi derken devlet dalga geçiliyordu önemini pandemi döneminde yerli vantilatör cihazlarıyla vs. gördük birden olmaz sabır şunu bende derim yollar hastahaneler kısaca alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız biter ve ülke de artık yaşam şartlarımızı nasıl daha iyi hale getiriyoruzu konuşamıyorsak o zaman bende sizinle beraber sesimi yükseltirim fakat o gün bu gün değil umarım anlaşılır olmuşumdur saygılar iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaaydemirr -- 15 Mayıs 2020; 22:6:13 >

• mustafaaydemirr kullanıcısına yanıt
    Helal olsun Mustafa kardeşim aklı kıt ahmaklara anlayacakları şekilde yazmışsın fakat bir çoğu nice bu hizmeti girmek istemeyecek yine istemezük çekecek...

• Jacobıan kullanıcısına yanıt
    Hükumet gerekli desteği ve gerekli uygun ortamı sana saglamasa zaten kurmazdin. Bir çoğunun fabrika yatırım umurunda değil. İnşaata görmüyorlar parayı halbuki sadece ceplerini değil devlet ve milleti düşünüp sanayi ve teknolojiye yatırım yapsalar ki hükumet artık bunu çok güzel bir şekilde destekliyor artık bilim şehirleri tekno kentler kuruyor pek çok imkanlar sağliyor şimdi ise bakın meyvesini yiyoruz artık pek çok alanda üretim yapabilen bir Türkiye var. Tabii onun bunun değil destek veren önlerini açan AKP ve RTE sayesinde.

severler bizim askerin başına poşet geçiren conilerin diyarını

• ben her hafta eczaneden bedava maske aliyorum köprü ve otoyollar parali olmasi da devletin vergiye ihtiyaci var bu ülkenin hazinesi gökten inen altinlarla dolmuyor liberal ekonomi diye bir sey var sana yarim saat ekonomi dersi mi vereyim git okulunda oku

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.