Partner 1.9 Dizel önerirmisiniz acaba plsss
37 Cevap7018 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1457 Mesaj
18 Mayıs 2007; 13:12:46 

arkadaşlar Partner Combi S 1.9 alacağım ama fikirlerinizi almak istedim kullanan var ise..yakıtı dıgerlerıne göre nasıldır daha once kullanmadım yol tutuşu felan yardımcı olursanız memnun olcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisx3 -- 18 Mayıs 2007; 13:13:56 >

1457 Mesaj
18 Mayıs 2007; 13:25:51 

kullanan yardımcı olacak yokmu yaw

2352 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kajmer88
18 Mayıs 2007; 14:15:22 

Kullanmadım ama birkaç kez bindim. Doblo bile bence kat kat üstün... Bir kere tipten kaybediyor,gerçekten gıcık bir tipi var...

77 Mesaj
18 Mayıs 2007; 15:04:38 

Deposu 120 Ytl ye doluyor.Şehir içinde bir depo yaklaşık 600 km. gidiyor.Tabii dur-kalk bolca var.Arkasını kolay bırakabiliyor.Ama aynı şekilde kolayda topluyabiliyorsun.Sürüş olarak 40.000 km. yaptım.Gayet kolay ve insanı yormuyor.Doblo'dan kat kat iyi olduğunu söyleyebilirim.Alırsan pişman olmazsın

203 Mesaj
18 Mayıs 2007; 19:45:38 

2006 eylül ünde o arabayı kiralamıştım 4 günlüğüne. Önce Ankara-Eskişehir daha sonra Eskişehir-Burhaniye-Ayvalık gezdik bayağı. Birisi doblo kat kat üstün demiş. Sanırım tamamen atmış öylesine yazmış olmak için. Ben eski bir 206 mağduru Peugeot düşmanı olsam da bu arabayı beğenmiştim. Uzun yolda 140 bin yakmıştım. Öyle pek de cimri kullanmayarak. Konfor olarak çok rahattı. Koltuklar bir doblo ile kıyas bile ayıp olur sanırım. Çünkü doblo da giderken sırt ağrısından bayağı rahatsız oluyorum uzun yollarda. motorda 1.9 70 bg falan gibi bir şeydi sanırım aynı motordur. Çünkü diğer motoru 2.0 HDI olması lazım. Bence güzel bir araba. 5 kişi bagaj tam yüklü iken ki sırf 10 tane 10 lt lik zeytinyağı vardı çekiş falan çok iyiydi. Turbo dizel falan da değil araba ben beğenmiştim. Umarım yardımcı olur yazım size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurs79 -- 18 Mayıs 2007; 19:46:51 >

2012 Jetta 1.4 TSI HIGHLINE Platinyum Gri

2821 Mesaj
18 Mayıs 2007; 19:48:57 

bir galerici arkadasım bu aracların motorları 100 000 e gelmeden bıtıyor demıstı. sız bır sanayıde sorun sorusturun oyle alın....

ida

3170 Mesaj
18 Mayıs 2007; 20:09:40 

aman akadaşım uzak dur. 69 bg 125nm tork araba gitmiyor.yol çekilmiyor.trafikte özellikle ışıklarda ne kadar yüklenirsen yüklen gitmiyor.levend kamyonetler bile geçiyor. uzun yolda yokuşlarda kamyonlar bile geçiyor. sallamıyorum ha gerçek.bence git test et.sonra iyi mi kötümü karar ver. bu arada bütçe ne kadar.
ha bu arabanın hiç iyi yanı yok mu dersen var.frenleri iyi gibi geldi bana.çok iyi değil ama dokundunmu kapanıyor.en iyisi test et karar ver

2352 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kajmer88
18 Mayıs 2007; 22:10:50 

Ben dedim ama kullanmadım da dedim... Yalnız senden de çok binmişim. 4 günde bu kadar şeyi bu araba hakkında çok kolay tabi söylemek. Neyse benim dobloyla uzaktan yakından alakam yok ama kat kat üstün bir araç olduğunu biliyorum partnerden... Kişisel görüşüm
quote:

Orjinalden alıntı: ozgurs79

2006 eylül ünde o arabayı kiralamıştım 4 günlüğüne. Önce Ankara-Eskişehir daha sonra Eskişehir-Burhaniye-Ayvalık gezdik bayağı. Birisi doblo kat kat üstün demiş. Sanırım tamamen atmış öylesine yazmış olmak için. Ben eski bir 206 mağduru Peugeot düşmanı olsam da bu arabayı beğenmiştim. Uzun yolda 140 bin yakmıştım. Öyle pek de cimri kullanmayarak. Konfor olarak çok rahattı. Koltuklar bir doblo ile kıyas bile ayıp olur sanırım. Çünkü doblo da giderken sırt ağrısından bayağı rahatsız oluyorum uzun yollarda. motorda 1.9 70 bg falan gibi bir şeydi sanırım aynı motordur. Çünkü diğer motoru 2.0 HDI olması lazım. Bence güzel bir araba. 5 kişi bagaj tam yüklü iken ki sırf 10 tane 10 lt lik zeytinyağı vardı çekiş falan çok iyiydi. Turbo dizel falan da değil araba ben beğenmiştim. Umarım yardımcı olur yazım size.

3485 Mesaj
18 Mayıs 2007; 22:40:16 

eyer 2.0 hdi motoru alamıyorsan uzak dur berbat bir motor tavsiye eidlecek bi araba deyil çok hantal

1794 Mesaj
18 Mayıs 2007; 22:53:07 

İkisinide kullanan biri olarak görüşlerimi açıklayım doblo ona göre daha büyük bi araç bi kere uzun yolda bel arısı fln da yapmıyo doblo ya bahane bulana kadar kıy paraya bi doktora görün motor ları karşılaştırmaya bile gerek yok doblo nun 1.3 bile yeter o 1.9 da performans/yakıt olarak bakarsanız kimsenin partner diiceni sanmıyorum doblo sınıfında lider doblo nun arkası zıplıyo nedenini hmn açıklayım combi alırsanız combiler yük için tasarlanmış fakat v.ı.p veya panorama alırsanız konforun hangisinde güzel olacağını sizde fark edeceksiniz soora arabalar heralde kiralıkmış onlar neler çekiyo harbi harbi acıyorum onun için normal kullanıcı arabası üzerinde yorumlarınızı yapın

3170 Mesaj
18 Mayıs 2007; 23:18:26 

bu arada partnerın bagajı dobloya göre oldukça küçük.geçen sene uzun yola çıkarken bagaj kapanmadı
doblo 1.3 multijet 75bg 200nm tork
partner 1.9d 69bg 125nm tork
doblo 1.9jtd(en güzeli) 105bg 205nm tork
bi keresinde arkadaşın jtdsiyle biryere gidiyoruz.otoyolda 300-400 metrede arabayı 170e çıkarttı.afalladım.4.viteste rahat 150 yaptı...
biraz konuyu saptırdım ama alabiliyorsan jtd al.o tork müthiş birşey.

11050 Mesaj
18 Mayıs 2007; 23:26:31 

arkadaşım kesinlikle önermem
alacaksan bile 2.0 hdi motorlusunu al
kesinlikle turbosuz model alma
hem çok yakar hem masraflıdır
hem de her 60-70 bin km'de bir motor yaptırırsın
bunları başımıza geldiği için biliyorum
çok doblo 1.9d-partner-berlingo 1.9d motoru indirdik ve yaptık
gerçekten uzun süreli ve performanslı kullanım için ideal değiller.
dizel olacaksa illa turbo motor olucak.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5776 Mesaj
18 Mayıs 2007; 23:48:06 

bunlarda turbo yok araba yürümüye basbaya emekliyor 1.3 multijet bile daha seri bundan 160 zorla yapıyor
kangoo ve doblo dururken ne berlingo alırım nede partner

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

1457 Mesaj
19 Mayıs 2007; 10:00:58 

haydee herkes bişi demıs bı tane temız arac buldum bakmaya gıdıyorum :) hantal olması güzel nedenmı cok deli sürüyorum normal binekleri dur der bana en azından

203 Mesaj
19 Mayıs 2007; 13:17:37 

quote:

Orjinalden alıntı: osmanlı13

İkisinide kullanan biri olarak görüşlerimi açıklayım doblo ona göre daha büyük bi araç bi kere uzun yolda bel arısı fln da yapmıyo doblo ya bahane bulana kadar kıy paraya bi doktora görün motor ları karşılaştırmaya bile gerek yok doblo nun 1.3 bile yeter o 1.9 da performans/yakıt olarak bakarsanız kimsenin partner diiceni sanmıyorum doblo sınıfında lider doblo nun arkası zıplıyo nedenini hmn açıklayım combi alırsanız combiler yük için tasarlanmış fakat v.ı.p veya panorama alırsanız konforun hangisinde güzel olacağını sizde fark edeceksiniz soora arabalar heralde kiralıkmış onlar neler çekiyo harbi harbi acıyorum onun için normal kullanıcı arabası üzerinde yorumlarınızı yapın

Çoluk çocuk espirisi yapmana gerek yok arkadaşım. Ben 2 yıldır dobloyla 100.000 km yaptım belki de. Dünyanın en rahatsız koltuklarını yapmış FİAT mühendisleri. Atıp tutmadan konuşalım. Yada atıyorsak en azından tutturmaya bakalım.

203 Mesaj
19 Mayıs 2007; 13:19:51 

quote:

Orjinalden alıntı: kajmer88

Ben dedim ama kullanmadım da dedim... Yalnız senden de çok binmişim. 4 günde bu kadar şeyi bu araba hakkında çok kolay tabi söylemek. Neyse benim dobloyla uzaktan yakından alakam yok ama kat kat üstün bir araç olduğunu biliyorum partnerden... Kişisel görüşüm

Belki de haklı olabilirsin. Tabi benim ki sadece 4 günlük tecrübe idi. Ondan dolayı sağlıklı olmayabilir görüşlerim. Ama o süre içinde bir terslik yoktu.

1709 Mesaj
20 Mayıs 2007; 3:30:08 

206 DAN AĞZI FENA HALDE YANMIŞ BİR PEJO DÜŞMANI OLARAK YORUM YAZIYORUM.

2003 YILINDA 2001 MODEL PARTNERİM VARDI, 1 SENE KULLANDIM.

1- BU ARABAYA GİTMİYOR DİYENLER HERALDE BU ARABAYI AUDİ TT İLE KARŞILAŞTIRIYORLAR. KENDİ EMSALLERİNE GÖRE ÇOK İYİ GİDİŞİ VAR, NE DOBLODAN AŞAĞI KALIR NEDE CONNECTTEN. BİZİM ŞİRKETTE ŞU AN DOBLO VE CONNECT VAR BİR SÜRÜ, KULLANDIĞIM İÇİN KARŞILAŞTIRABİLİYORUM. ÖYLE BOL KESEDEN ATMIYORUM.

2- YAKITI GAYET İYİ, 1 DEPO MAZOTLA EFENDİ KULLANIRSAN ŞEHİRİÇİNDE 800 KM YAPARSINKİ BUDA O EBATLARDAKİ Bİ ARAÇ İÇİN ÇOK İDEAL BİR DEĞERDİR.

3- TİPİ BENCE KENDİ SINIFINDAKİ EN GÜZEL ARAÇ.

4- KESİNLİKLE 100.000 DE MOTORU BİTMEZ, ÖZELLİKLE BU ÇOK SAÇMA Bİ İDDİA OLMUŞ, BENİM O ZAMAN KULLANDIĞIM ARAÇ ŞU ANDA 200.000 KM DE VE HALA GİDİYOR.

4- SÜREKLİ MASRAF EDERSİN, ÇOK ARIZA ÇIKARIR VE PARÇASI PAHALIDIR. BEN SERVİSTEN ÇIKAMIYODUM O ZAMANLAR, SENDE ÇIKAMAZSIN, İKİTELLİ MEPA PEJO SERVİSİ VE DOLAPDERE PARLAR PEJO SERVİSİNDE ÇALIŞANLARLA KANKİ OLMUŞTUM. SÜREKLİ ARIZA SÜREKLİ ARIZA.

BURADAN ÇIKARILACAK SONUÇ: HER ŞEYE RAĞMEN ASLA PEJO ALMAM, PEJO ALANIN İKİ YAKASI BİR ARAYA GELMEZ

ALLAHTAN ARTIK Bİ TOYOTA SAHİBİ OLDUMDA CEBİM PARA GÖRDÜ BİRAZ

KARAR SENİN...

İMZA: İKİ DEFA PEJO SAHİBİ OLMUŞ BİR DOST

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!

1457 Mesaj
20 Mayıs 2007; 11:10:13 

dostum opel combo 1.7 ye karar verdım ne dersın bı onerı ya acıl almam lazım :( herkez bişi demıs

3170 Mesaj
20 Mayıs 2007; 12:58:32 

@Tecniq
senin dediğin hdi olmasın.turbosuz 1.9d ile şehirler arası yolda 550-600 km anca gidebildik.
hızlı da gitmedik.en fazla 90.

1709 Mesaj
20 Mayıs 2007; 17:23:34 

quote:

Orjinalden alıntı: stilll

@Tecniq
senin dediğin hdi olmasın.turbosuz 1.9d ile şehirler arası yolda 550-600 km anca gidebildik.
hızlı da gitmedik.en fazla 90.

abicim 2001 model partner dedim hatırlarsan, 2001 model hdi partner yok, varsada ben hiç görmedim.

bence sizin arabada bi problem olabilir, yani hava filtresi çok kirlidir veya bujileri bitiktir vs vs gibi...

uzun yolda 900 km yapmışlığım vardır partnerle.

ayrıca sevgili barış kardeşim, ısrarla Doblo almıycam diyon yani

bence 1.9 motorlu Doblo bu sınıftaki en ideal araba, bizim şirkette bir sürü var, resmen eşşek niyetine kullanıyolar arabaları, sonuçta şirket arabası, ona rağmen hem pek dert çıkarmıyo hemde yakıtı falan güzel, ayrıca parçasıda nispeten ucuz.

ben olsaydım Doblodan şaşmazdım.

Önemli Not: Sakın 1.3 multijet Doblo almaya kalkma, çok pişman olursun. onlardanda var bizim şirkette bissürü, kağnı misali bi araba işte

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!

3170 Mesaj
20 Mayıs 2007; 18:05:19 

partner bizim değil ama 1,5 haftada 2000km'ye yakın yol yaptık.3-5 gün de şehir içinde.araba 2006model tanıdığımızın.yani arabada sorun yok
neyse doblo 1.9JTD al gerisini boşver

1457 Mesaj
20 Mayıs 2007; 20:05:02 

hmm doblo hosuma gıtmıyor ben tıcaret yapacagım ve bınek olarakta kullanmak ıstıyorum opel combo 1.7 cuper geldı bana

2003 model 150000 km de fuul arac 17bin Ytl nası ıszce yarın bı bakcam :) resımler temız gozukuyor ama bakcaz

182 Mesaj
20 Mayıs 2007; 20:37:08 

1 senedir 2004 160bin km"de 1,9 pejo kullanıyorum.
- çok arıza çıkarıyor
- çook hantal gitmior gitmiyorrr
- arka kapaktaki ses imkansız çözülmüyor, her yeri ses çıkarıyor
- motor traktör gibi sesli içeriyede aynen iletiyor

+ yol tutuş bu sınıfta en iyi (sınıfın diğelerini de çok kullandım)
+ fren diğerlerinden iyi
+ dış görünüş kişiye göre değişir ama en binek tarzı bu gibi gelio (combodan sonra)
+ içi rahat ferah, işçilik idare eder, vites geçişleri iyi.

sorusu olan varsa burdayım :)

sampiyonlar

1457 Mesaj
20 Mayıs 2007; 20:45:16 

2 haftadır aratırıyorum opel combo kadar işçilik yok hıcbırınde yaw partnerden sogudum :)

182 Mesaj
20 Mayıs 2007; 20:50:14 

en iyisini yapmışsın. combo ii dir

sampiyonlar

1457 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:04:15 

http://www.sahibinden.c...splayitem.php?a=4085814

burdaki aracı onerırmısın fıyat ve sekıl olarak şampiyon

van araclarda bilgim yok

1794 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:08:06 

quote:

Orjinalden alıntı: ozgurs79

Çoluk çocuk espirisi yapmana gerek yok arkadaşım. Ben 2 yıldır dobloyla 100.000 km yaptım belki de. Dünyanın en rahatsız koltuklarını yapmış FİAT mühendisleri. Atıp tutmadan konuşalım. Yada atıyorsak en azından tutturmaya bakalım.

Ya abi 16 aydır bu arabaya biniyorum nası rahat olamıyosun ben anlamadım sadece koltuğun gıcırtı sorunu oldu o kadar rahat derkende sende evdeki koltuk rahatı bekleme nihayetinde araba

182 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:08:50 

walla çok güzel, 150bin olduğunu hatırlatırım ama bu arabalar 3-4 yaşındaysa az km bulmak imkansız zaten. yenisine gücün yetmiyorsa. sıkı pazarlıkla güzel bi araç..

sampiyonlar

1457 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:12:35 

yeısı cok pahalı dostum ya

bugun kartal pazarında kırmızı 2004 modelı 50000 e 20.500 ye satılmıs kırmızı renk

bu cok guzel gozukuyor gercektende yaw bunların motoru kacta sıfırlanıyorkı bılıyormusun ?

182 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:17:07 

inan hiç bilmiyorum kaçta sıfırlanıo.
madem linkte verdiğin aracın fiyat uygun, internette 2 milyar fazla yazıo millet 15.500 falan alırsın bence. güzel baktır ama mümkünse ara sokakta camlar açık sür sesi dinle

sampiyonlar

1457 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:19:57 

evet şampiyon direk servıse goturcem 20 kagıda bakarlar tamırcı felan yalan servıs en iisi

bu arada sıkı bı pazarlık yapcaz tabi :) camlar acık hmmm sao l ii fıkıer gercekten

2178 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:24:48 

Combo güzel seçim tavsiye ederim

182 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:28:40 

sende saol. hayırlısı olsun..

sampiyonlar

1457 Mesaj
20 Mayıs 2007; 21:35:24 

eyvallah dostlar

1 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:36:17 

kardeşim 2004 model partner 19d combivan araçım var sıfır aldım ah neren aldım çeken bilir bana sor sana bir kardeş tavsiyesi sakın yanaşma sende yanarsın araba değil dert küpü çekiş sıfır kamlumba bile daha iyi bir arkadaşta doplo var alacaksan doplo al aracın mükemmel çekişi var 1300 motor olmasına rağmen şimdi elimden çıkarmak için yer alıyorum bir dahada yanaşmam benden söylemesi yakın ha

2946 Mesaj
24 Mayıs 2007; 19:49:45 

Benden de bi dip not.
yakın bir arkadaşımın şirketinde hem 2.0HDI 90hp var hepde 1.9 75hp var. Aralarındaki fark bayyaa bi fazla.. Zaten arkadaşımda hep 2.0HDI yi sürekli kullanıyor. Diğeri için kağnı diyor.. Ayrıca 2.0HDI 1.9 75hp den daha az yakıyor. (vergisi fazla)

fakat eğer Doblo ile Partner'i kıyaslayacaksan o zaman doblonun ABS li ve klimalı olanlarından bir tane almanı tavsiye ederim..
Biraz daha bütçeni zorlarsan ki sanırım binek için alıyorsun. Caddy 1.9TDI 105hp al..Rahat ve konforlu binek olarak ailece kullanabileceğiniz bu sınıfının en iyisidir.. tam bir yol canavarıdır..Bende 2005 Caddy var.. 3.viteste 120 ye banamısın demiyor.. Bugüne kadar rutin bakımlarının dışında servis yüzü görmedi.. Ayda 50ytl lik mazot koyuyorum paşa paşa yetiyor.. Ayrıca motor hacmi ve ağırlığına göre de ekonomik bir araçtır. tek dezavantajı servis hizmetinin iyi olmaması ve yedek parçasının pahalı olmasıdır..

Onun dışında bu sınıfta alınacak tek arabadır..

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

34 Mesaj
22 Ekim 2013; 0:08:48 

Konu açılalı uzun bir zaman oldu ama yine de birşeyler yazma ihtiyacı duydum. Arkadaşlar atmosferik dizellerde motor ömrü markadan markaya değişir. Peugeot ile Mercedes veya Volkswagen i bir tutamazsınız bu konuda. Aralarında en az 100.000 km ömür farkı vardır. Yalnız 1.9 d partner,kangoo,berlingo gibi araçların motorlarının bitmesinin sebebi motor içi donanım değil enjektördür. Farkındaysanız bazı arkadaşlar sorunsuz 150.000- 180.000 km yaptıklarını yazıyorlar. Peki diğer 1.9 lar neden 100.000 de bitiyor bu doğru mu? evet yalan değil gerçek. Sadece partner değil başka araçlarda da bu sorun var.

Özellikle Türkiye ye gelen IDI endirekt enjeksiyonlu motorlarda böyle bir sorun oluştu. Bu da tamamen enjektör memeleri ile alakalı. Eğer bir motorda enjektör memesi işeme yaparsa isterseniz moturunuz 10.000 km de olsa işeme yaptıktan çok kısa bir süre sonra motor rektefiyelik olur. IDI motorlarda silindirler aşınır, direkt enjeksiyonu DI motorlarda ise; piston eritir veya silindirler aşınır bu şekilde motor rektefiyelik olur. Kullanılan enjektör memeleri eğer çok hassas bir düzeyde imal edilmişse kullanılan kötü yakıt memeleri bozabiliyor. Ya da memeler zamanında değişilmezse yine deforme olup işeme diye tabir edilen olay gerçekleşebilir.

Diğer arkadaşların araçlarının motorlarının sağlam olmasının tek nedenide budur. Aldıkları yakıt temizdir, kaçak mazot kullanmamıştırlar veya enjektör değişimlerini zamanında yapmıştırlar. Bunun haricinde dizel bir motorun bakımları zamanında yapıldığında bile eşek niyetinde kullanıldığında 150.000 km yi sorunsuz yapacağının kanaatindeyim ki; kaldı ki atmosferik dizellerde partner,kangoo olsun sorunsuz 400.000 km yapanlar olmuştur. Tabi ISUZU,Mercedes,VW,Mazda,Mitsubishi nin atmosferik motorlarını diğer markalar ile kıyaslamayın. Diğer markalarda 400.000 yapıyorsa bu saydığım markalarda bu rakam 500-700 lere çıkması normaldir. Bakımı zamanında yapılan bir motorun yakıt sisteminde bir sorun yok ise; sorunsuz uzun kilometreler yapabilir. Buradan anlaşılacağı üzere motorun en büyük katili yakıt sistemidir. Enjektör memelerinde işeme olduğu zaman motoru kırmak kaçınılmazdır.

1 Mesaj
18 Mayıs 2014; 9:17:46 

bizim de 1.9 dizel 2000 model partner var.bir depo benzinle kayseriden kahramanmaraşa hem gittik orada baya bir gezdik kayseri geldik daha yarım depo benzinimiz kalmıştı. bu araba çok yakıt cimrisi ben öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost dost -- 18 Mayıs 2014; 9:18:37 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Partner 1.9 Dizel önerirmisiniz acaba plsss
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.826