Şimdi Ara

Apple yöneticisi: AirPods adeta bir orman yangını gibi yayıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Greg Joswiak kısa süre önce verdiği bir röportajda, AirPods'un düşündüklerinden daha iyi performans gösterdiğini belirterek kablosuz kulaklığın adeta bir "orman yangını gibi" çabuk yayıldığını söyledi.

Ayrıca Bkz.Realme X3 SuperZoom'un 60x yakınlaştırma ile geleceği onaylandı

Apple'ın tartışmalı kararlarından biri 2016'da iPhone 7 ve 7 Plus'ın piyasya sürülmesiyle birlikte cihazlarından kulaklık girişini kaldırmasıydı. Şirket bu kararının ardından kablosuz Bluetooth kulaklıklara yöneldi.

Yüzlerce kulak şekli üzerinde çalıştık

Joswiak, AirPods'un başarısının sırrını şu sözleriyle özetliyor:

"Nüfusun geniş kesimine uyacak bir tasarım ortaya çıkarabilmek için Stanford ile yüzlerce farklı kulak ve kulak şeklinin 3 boyutlu taramasını yaptık.

AirPods Pro ile bu araştırmayı daha da ileri götürdük ve daha fazla kulak türü üzerinde çalıştık. Bu da üç farklı uç boyutuyla birlikte, dünya nüfusunun ezici bir yüzdesine uyan bir tasarım geliştirmemizi sağladı."

Apple kısa süre önce 2020 mali yılının ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklamıştı. Şirket CEO'su Tim Cook giyilebilir cihazlarlarda çeyrek bazında rekor kırdıklarını söyleyerek bu alanda ne derece başarılı olduklarını vurguladı.

Kaynak:https://www.wired.co.uk/article/apple-airpods-success

• Bu tarz kulakliklarin sagliga zararli oldugunu dusunuyorum acikcasi. Defalarca yeltendim ama almadim korkudan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden sagliga zararlı olduğunu düşünüyorsunuz

• Severek kullandığım ürünlerden, sayesinde cihazın Bluetooth'u bir işe yarıyor

• RaiTaR0 kullanıcısına yanıt
    Ben yanıtlamak istiykrum. Beyne çok yakın yani kulaklarımızda sürekli bluetooth dalgaları var. Beyin frekansını bozabilir diye düşünüyorum ben ya da frekans değil de radyoaktivite beyne zarar verir gibi daha açık ifade edebilirim.

Hocam beyne cok yakın bir sekilde blutut sinyali yayiliyor. Doktorlar arasinda bile kesinlik yok bir kismi beyinde kotu huylu seylerin olusmadina sebep olabilecegini savunuyor. Acikcasi kablosuz kulaklik icin bu riski alamam.

• VaporWave kullanıcısına yanıt
    Ayni seyi okumusuz hocam sen benden cok daha iyi dile getirdin. Korkutuyor beni acikcasi. Mesela ben telefonu da kulagima dayayip konusmam surekli kablolu kulaklikla kullanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: VaporWave

Ben yanıtlamak istiykrum. Beyne çok yakın yani kulaklarımızda sürekli bluetooth dalgaları var. Beyin frekansını bozabilir diye düşünüyorum ben ya da frekans değil de radyoaktivite beyne zarar verir gibi daha açık ifade edebilirim.
    Bununla ilgili yapılmış araştırma, çalışma, makale var mı?
  • fitamino kullanıcısına yanıt
    O zaman telefon WI-FI elektrik vb. şeyleride kullanmayın kanser olmaktan bu kadar korkuyorsanız.

• VaporWave kullanıcısına yanıt
    O dalgalar iyonize değil size zarar veremez merak etmeyin. Güneş ışığı bile bluetooth'dan daha zararlı. Bu kadar takıntılı olmayın

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Hocam olay korku degil. Wifi veya elektrikli seyleri beynimin dibinde kullanmiyorum ayrica.

Asil mevzu boyle biseyin bana zarar verme ihtimali var ve ben bu aletten vazgecebilirim. Vazgecilmez degil yani.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Eskiden iphone kullanırken derdim bu iphoneda bluetooth ne gereksiz lüzumsuz bi aygıt. Ne foto ne video ne mp3 atıyordu. Arabama, saatime ve kulaklığıma bazende soundbarıma bağlayıp bluetoothun hakkını veriyoruz artık 😅

Sadece 1 saat içinde kulaktaki bakteri sayısını 7 katına çıkartıyor. Kaldı ki bu kablolu kulaklıklar için eğer bluetooth uzun sürede zararlıysa durum dahada kötü olabilir.

• AirPods Pro ile kullanırken yaşadığım bir durumla ilgili fikrinizi almak isterim.

Kulağıma takıyorum, bisiklete biniyorum. hareket ediyorum bişey yok.

ama bazen, hiç hareketsiz durduğum bir anda kucağımdan pıt diye çıkıyor.

Onca hareket esnasında değil de, alakasız hareketsiz bir anda çıkmasına anlam veremiyorum.

• Kulaklıkta önceliğim ses kalitesi olduğundan ilk tercihim sennheiser ürünleri olur bu değil.

• Onda hangisini onerirsin hocam kablolu olarak.

• Şu tasarımı o kadar insanın kulağına takmasını tasarlayan kişi bile ummamıştır.
  • face1tr kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de vardı. Ben bunu sağ kulağıma büyük boy, sol kulağıma ise orta boy olan silikonu kullanarak çözdüm.

• Jabra elite 75t candır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.