NASIL İSTİFA EDİLİR?
21 Cevap8487 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

87 Mesaj
18 Mayıs 2007; 9:10:35 

İSTİFA DİLEKÇESİ NASIL YAZILIR? NASIL KONUŞMAK GEREKİR
NELER SÖYLENMELİ NELER SÖYLENMEMEMLİ

http://www.forumakademi.info/
sabit abi
Hayat 3,5 ile 4 Ar@sında ya$anır. Ya üç Buçuk at@rsın yada dört dörtlük ya$arsın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Mayıs 2007; 9:33:05 

Şimdi nasıl ayrılmak istediğine göre değişir. Ama senin için aşağıya iki satır yazayım.

Şirketinizde 23/05/2003 yılı itibariyle Teknik Servis'te şef yardımcısı olarak işe başladım. İş yerimden ve çalışma ortamından her ne kadar memnun olsamda, aldığım ücret mevcut hasyat şartlarında idamemi sağlayamaya kafi değildir. Bu nedenle, tüm sosyal haklarım saklı kalmak koşuluyla şirketinizle ilişiğimi 18/05/2007 tarihi itibariyle saygın bir şekilde kesiyorum.

Gereiğini bilgilerinize arz ederim,

Ahmet Mehmet
Teknik Servis Şefi
İmza

87 Mesaj
18 Mayıs 2007; 9:47:24 

HEM MAAŞ HEM ÇALIŞMA KOŞULLARI HEM DE BENİ KOYDUKLARI KONUM HOŞUMA GİTMİYOR,
PİSİKOLOJİMİ BOZUYOR,
SOSYAL HAYATIMI SIFIRLIYOR

sabit abi
Hayat 3,5 ile 4 Ar@sında ya$anır. Ya üç Buçuk at@rsın yada dört dörtlük ya$arsın

1215 Mesaj
18 Mayıs 2007; 9:53:13 

quote:

Orjinalden alıntı: trde

İSTİFA DİLEKÇESİ NASIL YAZILIR? NASIL KONUŞMAK GEREKİR
NELER SÖYLENMELİ NELER SÖYLENMEMEMLİ

iş kanununa uygun olarak bildirim sürelerine uyarak yapmalısın. aksi takdirda işverene tazminat ödemek zorunda kalabilirsin

Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli
Normal hayat yoktur sadece hayat vardır

87 Mesaj
18 Mayıs 2007; 10:09:41 

quote:

Orjinalden alıntı: soldier.

iş kanununa uygun olarak bildirim sürelerine uyarak yapmalısın. aksi takdirda işverene tazminat ödemek zorunda kalabilirsin

O NEDİR?

sabit abi

1797 Mesaj
18 Mayıs 2007; 10:26:39 

2 hafta önceden haber vermen lazım.. tabi bu ciddi firmalar için geçelerli... :D

87 Mesaj
18 Mayıs 2007; 10:38:19 

dilekçe verecem, dilekçeyi verdiğim tarihi yazacam üzerine, ayrılacağım tarih olarakta, dilekçenin üzerindeki tarihten 2 hafta sonrasının tarihini yazacam.

bir de dilekçenin bir fotokopisini bende saklayacam

ben konuşarak muhattap olmak istemiyorum, ama öyle olacak sanırım,
duygusalım, heyecanlıyım, bunu nasıl atlatacam bilmiyorum

sabit abi

89 Mesaj
18 Mayıs 2007; 10:39:59 

Bildigim kadariyla 6 aydan az suredir calisiyosan 2 hafta,
6 ay - 1,5 yil arasinda bir suredir calisiyosan 1 ay onceden ayrilacagini haber vermen lazim...

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır.

3681 Mesaj
18 Mayıs 2007; 10:46:37 

istifa yerine başka birşeyler düşünseniz ?

amarok3, ninamarok, bloodpurga

3518 Mesaj
18 Mayıs 2007; 10:47:18 

Benim bildiğimde 15 gün önceden bildirimde bulunman.

Bu arada senin adına üzüldüm umarım memnun kalacağın bir iş bulursun.

Bu dilek ben dahil herkes için.

İş kanununa bu bağlantıdan bakabilirsiniz.

http://www.calisma.gov..../4904_iskur_kanunu_.htm

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

3017 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:20:47 

Ne olursa olsun düzgün ve medeni şekilde ayrılmak lazım. Dünya çok küçük...

87 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:25:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Kemall

Ne olursa olsun düzgün ve medeni şekilde ayrılmak lazım. Dünya çok küçük...

TAMAM ZATEN O YÜZDEN SİZE SORUYORUM

SÖZLE MUHATTAP OLMAK İSTEMİYORUM ONLARLA, DİLEKÇEYLE EN MEDENİ ŞEKİLDE AYRILMAYI DÜŞÜNÜYORUM
AMA KONUŞMAK İSTERLERSE NE YAPACAM BİLİYORUM BU 2 HAFTA İÇİNDE
2 YILDIR ÇALIŞIYORUM O ZAMAN 1 AY ÖNCEDEN Mİ VERMELİYİM DİLEKÇEYİ

sabit abi

434 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:26:04 

Cont & Comp Eng.

Donanımı Güvenle Kaldırabilirsiniz :)
.

2593 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:29:50 

evet 1 ay öncden vermen lazım yukarıdaki arkadaşın dedikleri doğru 1-6 ay arası 2 hafta 6 ay üzeri 1 ay oluyo iş kanununa göre 2 sene baya çalışmışsın orada davranış dersen heryerde aynı be kardeş bende aynı konudan bıraktım işi 2 ay evvel dünya küçük evet ama ayrılınca ne yaparsan yap kötü oluyosun.

1797 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:30:39 

yeni bir iş bulmadan ayrılma bence

157 Mesaj
18 Mayıs 2007; 11:33:02 

insan kaynakları departmanına

çalışmakta olduğum..........bölümündeki..........görevimden kendi isteğimle ve özel nedenlerden dolayı .......tarihinden geçerli olmak üzere istifa ederek ayrılmak istiyorum.

gereğinini yapılmasını arz ederim.

ad-soyad
tarih
imza

............................ LafLa DeĞiL İcRaATLa , YaLaN YoK DoğRuSuyLa............................

...................Bizim eLimiZiN uLa$tıĞı YeRe OnLaRıN HaYaLLeRi BiLe uLa$aMaZ.................

Uzaklaştırılmış
18 Mayıs 2007; 12:10:28 

quote:

Orjinalden alıntı: ozckaraman

insan kaynakları departmanına

çalışmakta olduğum..........bölümündeki..........görevimden kendi isteğimle ve özel nedenlerden dolayı .......tarihinden geçerli olmak üzere istifa ederek ayrılmak istiyorum.

gereğinini yapılmasını arz ederim.

ad-soyad
tarih
imza

Bu dilekçe örneği doldurulabilecek en kötü şekildir ve en korkakçasıdır. Kendine saygısı olan bir insanın asla doldurmaması gereken bir korkak dilekçe örneğidir. Yasal haklarınızı kaybetmenizde cabasıdır üstelik.

453 Mesaj
18 Mayıs 2007; 12:58:37 

gidicen patronun yada müdürün yanına YETTİ LAYN BIRAKIYORUM İŞİ diğicen kapıyı hızlı bir şekilde kapatıp iş yerini terk edicen dilekceye falan gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drift34 -- 18 Mayıs 2007; 12:59:30 >

1968 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

18 Mayıs 2007; 13:11:35 

quote:

Orjinalden alıntı: drift34

gidicen patronun yada müdürün yanına YETTİ LAYN BIRAKIYORUM İŞİ diğicen kapıyı hızlı bir şekilde kapatıp iş yerini terk edicen dilekceye falan gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semtex960 -- 18 Mayıs 2007; 13:12:10 >

87 Mesaj
18 Mayıs 2007; 14:02:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Tefendi

Bu dilekçe örneği doldurulabilecek en kötü şekildir ve en korkakçasıdır. Kendine saygısı olan bir insanın asla doldurmaması gereken bir korkak dilekçe örneğidir. Yasal haklarınızı kaybetmenizde cabasıdır üstelik.

peki yasal haklarımızı koruyabileceğimiz en cesurcası hangisidir?

sabit abi

512 Mesaj
18 Mayıs 2007; 14:09:40 

1. seçenek
patronuna gidicen ! höyt leyn diycen ! ben hürgeneralim diycen! yaptıklarının intikamını iş çıkışında soracağım deyip ! istifa kağıdını ağzına sokacağın !

2. seçenek
istifa dilekçeni patronun masasına bırakıp iş arkadaşlarınla helalleşip evine gideceğin

keyif de senin istifada senin !

Uzaklaştırılmış
18 Mayıs 2007; 23:59:15 

quote:

Orjinalden alıntı: trde

peki yasal haklarımızı koruyabileceğimiz en cesurcası hangisidir?

İlk mesajımda verdim orda var hepsi. Sadece tarihi, çalıştığın bölümü uygulayacaksın o kadar. Ayrıca bir noktaya daha çok dikkat et. Bir çok işyeri işçisini işe aldıktan aylar sonra hatta yıllar sonra işe girmiş gibi gösterir. Belli aralıklarla işe girdi çıktı yaparlar ve maaş bordorlarını vermezlerki işçi çakmasın davayı. Bazıları bordoryuda verir gözünün içine baka baka yapar bunu. Bordrona bak işe giriş tarihin doğru mu? Aldığın maaş net üzerinden mi yoksa brüt üzerinde mi gösterilimiş. Eğer aldığın maaş bordorda brtü üstünden gösterilmişse bu da bir ihlaldir. Bu durumlardn biri veya bir kaçı varsa dilekçeni şu şekilde tekrar düzenle:

Şirketinizde 23/05/2003 yılı itibariyle Teknik Servis'te şef yardımcısı olarak işe başladım. İş yerimden ve çalışma ortamından her ne kadar memnun olsamda, aldığım ücret ve sosyal haklarımla ilgili olarak bordroda yapılan usülsüzlükler mevcut hayat şartlarında idamemi sağlayamaya engel olmaktadır. Belirttiğim nedenlerden dolayı, tüm sosyal haklarım saklı kalmak koşuluyla şirketinizle ilişiğimi 18/05/2007 tarihi itibariyle saygın bir şekilde kesiyorum.

Gereiğini bilgilerinize arz ederim,

Ahmet Mehmet
Teknik Servis Şefi
İmza
03/04/2007

Bir çok işveren veya insan kaynakları bu şekilde bir dilekçeyi kabul etmek istemez ama sen bu konuda ayakta durmalısın. Ve kesinlikle, teslim aldıklarına dair imzalı bir örneğin fotokopisini almalısın. Eğer kabul etmezlerse ki genelde öyle olur istifa dilekçeni noter aracılığıyla vereceksin ki o zaman hiç bir şansları kalmıyor.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » NASIL İSTİFA EDİLİR?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297