Şimdi Ara

Robot köpek Spot, Singapur’da “sosyal mesafeyi koruyun” uyarısı yapmak için kullanılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüs salgınına karşı alınması gereken tedbirlerin ilk sıralarında yer alan sosyal mesafe kuralı, aynı zamanda insanların en çok ihmal ettiği hususların başında geliyor. Kapalı veya açık alan fark etmeksizin diğer insanlarla aramıza koymamız gereken mesafe kuralına bazen ilgisizlikten bazen de unutkanlıktan uymayabiliyoruz.

İnsanların yoğun olarak bulunabildikleri park gibi açık alanlarda sosyal mesafe kuralını hatırlatmak için ise farklı yöntemler kullanılabiliyor. Koronavirüsle mücadelede başarılı bir sicile sahip Singapur, bu görevi bir robota vermiş. Söz konusu robot ise farklı dönemlerde sık sık haberlere konu olan ve Boston Dynamics tarafından geliştirilen robot köpekSpot.

Ayrıca Bkz.1500 TL değerinde 54 oyun Steam'de sadece 76 TL'ye satılıyor

Önceki dönemlerde Kovid-19 hastalığı ile mücadele eden doktorlara yardım maksatlı kullanılan robot, bu kez ülkedeki parklarda görev alacak. Sosyal mesafenin önemiyle ilgili önceden kayıt altına alınmış mesajları insanlara duyuracak Spot’un görevi, deneme amaçlı olduğu için iki hafta sürecek.

Singapur Ulusal Parklar Müdürlüğünce yapılan açıklamada özel hayatla ilgili konu da vurgulanmış. Bilindiği üzere Spot’un sahip olduğu kameraların kayıt özelliği bulunuyor. Bu da insanlarda özel hayatın ihlaline yönelik endişeler yaratabilir. Ancak yetkililer kameraların sadece parklardaki insanların tahmini sayılarını tespit etmek maksadıyla kullanılacağı teminatını vermiş.

Yetkililer, her yerde karşılaşılabilecek vandallara karşı Spot’u rahatsız etmemeleri konusundaki uyarı afişlerini asmayı da ihmal etmemiş. Hatırlatma ve uyarı için resmi görevliler yerine bu tür yöntemlerin kullanılması haliyle insan hayatının da tehlikeye atılmasının önüne geçiyor.

Son olarak robot Spot’u hareket halinde izleyebilirsiniz

• Her gün binlerce ölü veriyorlar hala algı peşindeler.

Lütfen "ameriga çoh eyi yağğğ asıl Türkiye berbat yağğğ" diyen kendi ülkesini kötüleyerek ve başka ülkeleri överek ezikçe muhalefetlik yapanlar alıntılamasın!

• Milyon dolarlık yatırımla geliştirilen robotu hareketli ilan panosu hoparlör gibi mi kullanıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • atarlı.ergen A kullanıcısına yanıt
    Atarlı Ergen bunu yapan SİNGAPUR ve ölü sayısı orada "20" Covid19 dan. Ne algısı?

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Atarlı Ergen bunu yapan SİNGAPUR ve ölü sayısı orada "20" Covid19 dan. Ne algısı?
    Hadi haberi okumuyorsun başlığıdamı okumazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 10 Mayıs 2020; 14:6:24 >
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Sen benim neye cevap verdiğimi görmedin sanırım.
    Atıl Ergen denen kullanıcı "binlerce ölüleri var algı operasyonu yapıyorlar "demiş.
    Ona cevap verdim.
    Sen ne diyorsun?
  • veteriner69 kullanıcısına yanıt
    Sana yazmadım zaten ona itafen yazdım bende
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.