Şimdi Ara

AMD Ryzen 3 3100 işlemcisi 5.92GHz hızına aşırtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Zaman zaman uygun fiyatlı işlemcilerin hız aşırtma açısından sürprizler yaptığına şahit oluyoruz. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan giriş seviyesi AMD Ryzen 3 3100 işlemcisi hız aşırtma konusunda ağabeylerine taş çıkartıyor.

AMD Ryzen 3 3100 ile rekor hızlar

AMD Ryzen 3 3100 işlemcisi 4 çekirdek ve 8 izlek birimine sahip. Zen 2 mimarisi ile en hızlı Ryzen 3 işlemcilerden birisi olan Ryzen 3 3100 işlemcisi Zen2 çekirdekleri sayesinde oldukça verimli.

Ayrıca Bkz.Zoom önemli bir blok zinciri girişimini satın aldı

Hız aşırtma uzmanlarından TSAIK yaptığı hız aşırtma denemelerinde Ryzen 3 3100 işlemcisi ile 5.92GHz gibi rekor bir seviyeye ulaşmayı başarmış. Testlerde MSI MAG X570 Tomahawk anakart ve 8GB DDR4-1600 RAM kullanılmış. Voltaj 1.45V iken sıvı nitrojen ile soğutma yapılmış.

TSAIK daha önce de Ryzen 9 3950X işlemcisi ile 6041MHz seviyesine hız aşırtmayı başarmıştı. Böylece Ryzen 3 3100 ikinci en yüksek hız aşırtma rekoruna imza atmış oldu. AMD Ryzen 3 3100 işlemcisi 99$ fiyat etiketine sahipti.

• hava sogutma ve 1.35v altıyla 47xx ı gorurse efsanenın efsanesı our..
    hele kı lansmandan sonra 8x usd bandına ınerse..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [simage]
    AMD Ryzen 3 3100 işlemcisi 5.92GHz hızına aşırtıldı
    [/simage]
  • AMD Ryzen 3 3100 işlemcisi 5.92GHz hızına aşırtıldı
  • Talep olduğu sürece o fiyata koymaya devam edeceklerinden eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armo_

Talep olduğu sürece o fiyata koymaya devam edeceklerinden eminim.
    İkinci ele bakabilirsin uzun süre ilanda olan çok işlemci gördüm artık insanlar yemiyorlar yani.
  • ben i7 4790k yı yeni sattım daha. r5 3600 aldım. 4790k yı 1250 tl den koydum ilana, 1000 tl teklif eden çoktu. 1250 tl getli teklif eden bile çıktı. uğraşmayayım diye hepsini toptan sattım parçaların ama satsam satardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musty3535123

ben i7 4790k yı yeni sattım daha. r5 3600 aldım. 4790k yı 1250 tl den koydum ilana, 1000 tl teklif eden çoktu. 1250 tl getli teklif eden bile çıktı. uğraşmayayım diye hepsini toptan sattım parçaların ama satsam satardım.
    Benim takip ettiğim kadarıyla Intel işlemciler daha uzun süre duruyor ikinci elde, Amd Ryzen'lar direkt satılıyor. Yorumunuz enteresan geldi çünkü R5 3600 1500'e, R5 2600 1000 tl'ye bunların ikinci elleri daha ucuza bulunurken kim verir 4790k'ya 1250 tl?
  • Bu haber intel fanboylarının ramazan keyfine iyice limon sıktı. Elde avuçta inteli savunacak bahaneleri kalmadı.

• Hocam ülke olarak bileği kısıtlı bi ülkeyiz. İnsanlar çok kolay algıya geliyor. Büyük ihtimalle alan vatandaşın kafasında intel=mercedes Amd=renault hal böyle olunca eskide olsa intel alayım kafasında oluyor insanlar. Kendi çevremden de biliyorum. Yani ne kadar anlatmaya çalışsanda bi süre sonra bırakıp etme cahille muhabbet olayına dönüyor iş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben daha yeni yaşadığım olayı anlattım. denemesi bedava. sarı siteye koy ilanı bak bakalım ne mesajlar geliyor :) bizim millet saf. r5 1600 sıfır 800 lira, oyunlarda 4790k dan daha iyi fps veriyor. diğer türkü çok çekirdek vs de zaaten daha iyi.
  • bana şunu söyleyebilir misiniz; benim kullandığım sistem i5 2500k işlemcisi olan bir sistem, eğer olurda ben bu sistemi güncellemeye kalksam işlemci olarak R3 3100 veya R3 3300x farketmez anakart+işlemci+ram üçlüsü ile tolamaya kalksam: anakart olarak B550 çıkacak model, ram 3000 mhz 16 gb, ve işlemci kaç tl ye bana maliyet oluşturur? intel almaya kalkasam bu dediğim parçalardan hangisi amd' ye rakip olur ve hangisinden daha iyi verim alırım bana tavsiyede bulunur musunuz? ekran kartını sonra 1650 super veya 1660 süper olarak düşünüyorum 1080p oyun için güncelleyebilirim bir kaç içerisinde sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musty3535123

ben i7 4790k yı yeni sattım daha. r5 3600 aldım. 4790k yı 1250 tl den koydum ilana, 1000 tl teklif eden çoktu. 1250 tl getli teklif eden bile çıktı. uğraşmayayım diye hepsini toptan sattım parçaların ama satsam satardım.
    Doğrudur. İ7 uff deyip isteyen çok olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5ghz intelcileri çağırın, rakı koysunlar :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel değerler görmüş tabi standart bir kullanıcı o değerleri göremez ama amd için ilerleyen dönemlerde artık 5 ghz görmek hayal değil gibi geliyor. Birde şu ryzen 4000 serisi b450/x470 anakartlara destek vermeme durumu olmasa...
  • 3100 ve 3300x’in çekirdek yapısı farklıymış. Dh’de haberini göremedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.