Şimdi Ara

İBB'nin başlattığı Askıda Fatura uygulamasına siber saldırı gerçekleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
6.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmak için Askıda Fatura uygulaması başlatmıştı. Bugün yapılan açıklamada uygulamanın ödeme sistemine yurt dışı kaynaklı bir siber saldırı gerçekleştiği belirtildi.

Söz konusu saldırıyı Twitter hesabından duyuran İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Askıda Fatura kampanya web sayfamıza dün gece yurt dışı kaynaklı saldırı olduğu için, yurt dışı erişime kapatmak zorunda kaldık” ifadelerine yer verdi. Ongun, kampanyaya dair son verileri de paylaştı. Buna göre, Askıda Fatura uygulaması kapsamında toplam bedeli 5 milyon 27 bin 92 lira olan 41.883 fatura ödendi.

Ayrıca Bkz.Bakan Koca kontrollü sosyal hayatın başladığını duyurdu

Askıda Fatura uygulaması nedir?

https://askidafatura.ibb.gov.tr adresinden erişilebilen Askıda Fatura sistemine, İBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi aileler ödeme güçlüğü çektikleri faturalarını bırakıyor. Dileyen herkes yine bu adres üzerinden sisteme erişip askıda bırakılmış bu faturalardan istediklerini ödeyerek dayanışmaya katkı sağlayabiliyor.

Kimler askıya fatura bırakabilir?

Askıya sadece İBB tarafından sosyal yardım talebi onaylanmış kişiler fatura bırakabiliyor. Daha öncesinde sosyal yardım talebinde bulunmamış kişiler ise https://sosinc.ibb.gov.tr adresi üzerinden başvuruda bulunarak bu süreci başlatabiliyor. Süreç sonunda ihtiyaç sahibi olduğu İBB tarafından onaylanan kişilerin de sonrasında askıya fatura bırakması mümkün.

• akp vatandasin lehine olan herseye balta vurarak yok etmeye calisiyor.

cunku akp yardimlar karsiligi kendisini efendi gibi goren, ne dediyse yapan koleler istiyor. eger baskasindan yardim gelirse yavas yavas niye ben bu kadar dustum, niye yardimlara muhtacim diye dusunen, bunlarin sebebini arayan insanlarin sayisi artar.
    zamanıdna cyber-warrior diye site açmışlardı. dergahlara alamadıkları çocukları internetten hacker yapıcaz diye toplamaya çalışanlar.

neyse pkk içerikli siteler alıp resimler foto koyup sonra sitelerini hacklemiş gibi göstermişlerdi.

yetmedi brezilyalı, ispanyol hackerlara para ödeyip açık satın alıp ayrıca script yazdırıyorlardı.

tahribat bunların yazışmalarını patlatmıştı zamanında.

muhtemelen bu işi yine ispanya brezilya uzantılı hackerlara yaptırıyorlar.
    Tiviti atan Murat Ongun otobüse binen sıradan vatandaşlara trol diyen fakat geçenlerde Ulaşım AŞdeki görevine son verilen kişi miydi? Neyse "İsrafı bitireceğim, vakıflara aktarılan paraları keseceğim, İBB'nin kaynakları var, herkese yeter" diyen kişi faturalar ödensin ve İBB'ye kaynak gelsin diye kampanya mı yapmış. Bence gayet güzel. İnceledim tebrik ettim. Fakat 700-1000 tl lik faturalar biraz kafamı karıştırdı. Onlar ihtiyaç sahipleri mi, yoksa Ferrarisi olupta 1000tl devlet yardımı için başvuran kişiler veya onlara benzeyenlerin evleri mi?
  • Kimlerin olduğu o kadar tahmin edilebilir ki neyse bir şey demeyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akp vatandasin lehine olan herseye balta vurarak yok etmeye calisiyor.

cunku akp yardimlar karsiligi kendisini efendi gibi goren, ne dediyse yapan koleler istiyor. eger baskasindan yardim gelirse yavas yavas niye ben bu kadar dustum, niye yardimlara muhtacim diye dusunen, bunlarin sebebini arayan insanlarin sayisi artar.
  • zamanıdna cyber-warrior diye site açmışlardı. dergahlara alamadıkları çocukları internetten hacker yapıcaz diye toplamaya çalışanlar.

neyse pkk içerikli siteler alıp resimler foto koyup sonra sitelerini hacklemiş gibi göstermişlerdi.

yetmedi brezilyalı, ispanyol hackerlara para ödeyip açık satın alıp ayrıca script yazdırıyorlardı.

tahribat bunların yazışmalarını patlatmıştı zamanında.

muhtemelen bu işi yine ispanya brezilya uzantılı hackerlara yaptırıyorlar.
  • Bazı insanlar sadece kötüdür.

• Tiviti atan Murat Ongun otobüse binen sıradan vatandaşlara trol diyen fakat geçenlerde Ulaşım AŞdeki görevine son verilen kişi miydi? Neyse "İsrafı bitireceğim, vakıflara aktarılan paraları keseceğim, İBB'nin kaynakları var, herkese yeter" diyen kişi faturalar ödensin ve İBB'ye kaynak gelsin diye kampanya mı yapmış. Bence gayet güzel. İnceledim tebrik ettim. Fakat 700-1000 tl lik faturalar biraz kafamı karıştırdı. Onlar ihtiyaç sahipleri mi, yoksa Ferrarisi olupta 1000tl devlet yardımı için başvuran kişiler veya onlara benzeyenlerin evleri mi?

• venomboy_85 kullanıcısına yanıt
    Boş yapma müdür ilan ediyorum seni.

• Akpli aktrollerin başı onlar yapar bu hainliği

Muhtemelen bütün ülke olarak vergilerimizin akıtıldığı 5 müteahhitlerdir. Onlar ve onlara bu rantı sağlayanların gözünü 18 yıldır doyuramadık ne yazık ki..

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    "Ne istediler de vermedik" ci zihniyetten ne beklenir ki? Ama bu güruhun ne bu dünyada ne de ahirette yatacak yerleri yok..

• Dış güçler devrede.
  • ilker369 kullanıcısına yanıt
    Doğru söylediğim için mi? Teşekkürler
  • Çok güzel hareket ne güzel yapmışlar helal olsun. O kadar insan çalışamaz oldu

😀 daha çok takip edeceksiniz ekoyu çok alışın buna 😃

• Olabilir. Araştırılsın. Kime gidiyormuş görelim

He bu arada müteahhit, rant derken haberin içinde Ekrem İmamoğlu var. Yani biraz hassas. Üzmeyin onu. Çünkü lakabı Beylikdüzü'nden "Beton Ekrem"dir. Nerden mi biliyorum? Beylikdüzü'nde yaşıyorum.
  • ilker369 kullanıcısına yanıt
    Ama ben kendise Beylikdüzü'nden alışkınım. Sizler daha onu yeni tanıdınız.
    Fakat evet güzel işler yapıyor, kendini geliştirdi. Yaprak alkışlatma, temel atmama, yol yapamama vs. Yani önceden yapardı bişeyler azda olsa. Şimdi oda yok.
    Bende acaba ne yapamayacak diye takip ediyorum.
    Üzmeyiz merak etme, 23 hazirandan bu yana üzülen tek bir zat var, hatta ne üzülmesi çıldırdı diyebiliriz.

Ama bu kaçınılmaz sonu değiştirmez tabi 😁

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.