Şimdi Ara

Android 11'in herkese açık beta sürümü 3 Haziran'da yayınlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google, Android 11'in ilk herkese açık beta sürümünün, YouTube'da canlı akışla yayınlanacak özel bir tanıtım şovunun ardından 3 Haziran'da yayınlanacağını duyurdu.

Ayrıca Bkz.LG Velvet'in canlı fotoğrafları sızdı

Google I/O Koronavirüs nedeniyle iptal edilmişti

Arama devi şimdiye kadar yalnızca geliştiricileri hedefleyen ve istikrar sorunları nedeniyle ortalama bir akıllı telefon kullanıcısı için uygun olmayan Android 11 Geliştirici Önizleme sürümlerini yayınlamıştı. Aslında Android 11, Mayıs ayında Mountain View kampüsündeki Shoreline Amfitiyatrosu'nda gerçekleştirilecek olan Google I/O etkinliğinde tanıtılacaktı ancak Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu etkinlik iptal edilmişti.

Çevrimiçi yayınlanacak olan Android 11 tanıtımında, tıpkı normal etkinlik gibi, Android 11 ile ilgili sunumlar, yeni özellikler, haber ve duyurular olacak. 3 Haziran Çarşamba günü yerel saatle 11:00'da başlayacak olan Android11 Beta lansmanında, Google'ın Android ekibinin üyeleriyle soru-cevap etkinliğinin de düzenleneceği belirtildi.

• kullanabileceğim en son sürüm android 9 olacak. şu an xiaomi mi 6 ile onu kullanıyorum. bundan sonraki telefonum ucuz tuşlu bir telefon olur heralde. akıllı telefon fiyatları döviz kurlarının çıldırması ve deli dumrul vergileri neticesinde tamamen şirazeden çıktı maalesef. mi 6 nın başına bir şey gelirse akıllı telefon maceram son bulur.

ha diyeceksiniz ki, giriş seviyesi al. yok almam. giriş / orta seviye bir telefon kullandıktan sonra bir daha kullanmamaya yemin ettim ve gittim mi 6 aldım. giriş seviyeleri tamamen ızdırap ve sokağa attığın para.
  • https://developer.android.com/preview/download

Android Flash Tool Link ile seri tarayici uzerinden yukledim. Android 11 BETA4 .
  • Eski yeni farketmeksizin herhangi bir bilgisayara windows u yükleyip geçiyoruz gayet basit bir şekilde. Bu telefonlarda neden mümkün olmuyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oscar Heykeli kullanıcısına yanıt
    çünkü Windows versiyonu bilgisayar satışlarında etkili olmuyor. Çünkü bilgisayardan ayrı bir bileşen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kullanabileceğim en son sürüm android 9 olacak. şu an xiaomi mi 6 ile onu kullanıyorum. bundan sonraki telefonum ucuz tuşlu bir telefon olur heralde. akıllı telefon fiyatları döviz kurlarının çıldırması ve deli dumrul vergileri neticesinde tamamen şirazeden çıktı maalesef. mi 6 nın başına bir şey gelirse akıllı telefon maceram son bulur.

ha diyeceksiniz ki, giriş seviyesi al. yok almam. giriş / orta seviye bir telefon kullandıktan sonra bir daha kullanmamaya yemin ettim ve gittim mi 6 aldım. giriş seviyeleri tamamen ızdırap ve sokağa attığın para.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Heykeli

Eski yeni farketmeksizin herhangi bir bilgisayara windows u yükleyip geçiyoruz gayet basit bir şekilde. Bu telefonlarda neden mümkün olmuyor?
    Teknik olarak neden mümkün değil çünkü standartlaşma yok. Android her sene arka planda köklü değişiklikler yapıyor ve her yeni sürümde her donanım için yeni firmware ve sürücüler yazılması gerekiyor. Android 8'den itibaren "Project Treble" ile Androiddeki ilk kapsamlı modülerleşmeyi başlattılar. Android 10'dan itibaren "Project Mainline" ile temel işletim sistemi bileşenlerinin Google Play üzerinden güncellenmesinin önü açıldı. Yani yavaş da olsa o bu yönde adımlar atılıyor.

Yani belki hemen bu sene değil ama 2-3 sene içinde telefon üreticilerinden bağımsız, android ve sürücü güncellemelerini yapıyor olabiliriz.

Edit: Bu arada Android 10 Pixel telefonlar android güncellemesini Google Play üzerinden alıyor ama yakın bir gelecekte komple android sürümü güncellemesini de Google Playden tek tıkla yükleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bellece45 -- 7 Mayıs 2020; 0:44:27 >

• Oscar Heykeli kullanıcısına yanıt
    Windows tarafında donanım ve yazılım arasında Android'e göre daha olgunlaşmış bir katman mevcut. Yani bir üretici kendi cihazı için sürücü hazırladığında bunu her güncelleme sonrası yeniden yazmak zorunda kalmıyor. Windows 7 için yazılan sürücü windows 10 için bile çalışıyor. Android tarafında yapı henüz stabil değil. Android 5 için yazdığın sürücü 6'da çalışmayabiliyor.
    Ek olarak bir de üreticilerin Windows'un aksine arayüz ve sistem düzeyinde özelleştirmeler yapmaları, işletim sistemini ilgili cihazın donanımına göre optimize etmek için irili ufaklı bir çok ayar yapmaları da güncelleme işini yine üretici firmaların insafına bırakıyor.
    Bütün bu sebepler birleştiğinde çeşitli araçlarla yeni sürüm Android yükleseniz bile ya telefonun bazı parçaları çalışmıyor ya da performans düşüyor.
    Özetle bu işin kısa sürede Windows gibi olması pek mümkün değil ama Google bunun farkında ve bu yönde çalışmaları mevcut.

• murdocklawless kullanıcısına yanıt
    Doğru demişsinde mi6 da ilk çıktığında biraz pahalıydı 2500-3000 lira arası işini görür aslında performans bakımından genede 3 yıl götürür yazılım işi

• omer1739 O kullanıcısına yanıt
    2100 e almıştım ben. Şimdi amiral gemileri 10 bin küsür oldular. O zaman alım gücümüz iyi kötü vardı, şimdi sıfır oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değişen ne olacak<br /><br />Basit bir sürükle bırak olacak mı?<br /><br />NTFS bir flash belleği telefona takımı görecekmi?<br /><br />Bla bla bla<br /><br />11 çıksa ne olur 12 çıksa ne?

• Daha general mobile gm8 gibi cihazlara android 10 sözü verip çıkartmıyor android 11 geliyor hey yavrum hey

• hangi cihazlara kurabileceğiz o belli mi ?
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    evet görüyor.

• bütün cihazlarda kullana bilirmiyiz ?
  • hangi cihazlara kuruluyor ki bu ?
  • ********⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ son sürüm 20 gelse çok güzel olurdu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.