Şimdi Ara

THY, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan taslak uçuş planlamasını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Normalleşme süreciyle ilgili atılacak adımların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından ilgili kurumlardan özellikle yaz aylarını kapsayan dönemle ilgili açıklamalar geliyor. Bu kurumlardan biri de Türk Hava Yolları.

THY, Kovid-19 salgını nedeniyle durdurduğu iç ve dış hat uçuşlarına Haziran ayı itibariyle yeniden başlamayı düşünüyor. Şirket daha önce aldığı kararda iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durdurduğunu duyurmuştu.

Uçuşlar, kademeli olarak artacak

THY’nin oluşturduğu taslak plana göre Haziran ayı ile birlikte yurt içindeki tüm havalimanlarına uçuş başlayacak ancak ilk etapta planlı seferler, yüzde 60 oranında yapılacak. Takip eden Temmuz ve Ağustos aylarında ise sefer sayıları kademeli olarak artacak.

Yurtdışı uçuşlarda da benzer bir yol izlemeyi düşünen şirket, Haziran ayında 19 ülkeye 22 noktada 75 frekans uçuş icra edecek. Bu ülkeler ve sefer düzenlenecek şehirler ise şöyle:

Kanada-Toronto, Kazakistan-Almatı, Afganistan-Kabil, Japonya-Tokyo, Çin-Şanghay, Güney Kore-Seul, Singapur, Danimarka-Kopenhag, İsveç-Stockholm, Norveç-Oslo, Almanya-Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya-Viyana, Hollanda-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Beyaz Rusya-Minsk, Gürcistan-Tiflis, Lübnan-Beyrut, İsrail-Tel-Aviv ve Kuveyt.

Ayrıca Bkz.Airbus hem bomba hem de viral hastalıkları koklayacak “elektronik burun” geliştiriyor

Şirket Temmuz ve Ağustos aylarında ise sırasıyla 74 ülkeye 103 noktada haftalık 572 frekans ve 98 ülkeye 160 noktada 937 frekans uçuş gerçekleştirecek.

Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/thy-haziran-temmuz-ve-agustosu-kapsayan-ucus-planlama-taslagi-hazirladi-/1830371

• Ne değişti de normalleşme diye 2 aydır yapılan planlama esnek hâle geliyor. Ha dolar ve altın, ekonominin gerçekliğini gösterdiği için bir panik durumu var. Şunu unutmayın, ekonomideki başarısızlık yüzünden normalleşme ayağına yazın yüzlerce insanımız virüsü kapıp ölecek. Bu da bir nevi terördür. Askerlerimiz şehit olunca nasıl üzülüyorsak bu virüs de aynı üzüntü vermelidir. Kader, yapacak bir şey yok gibi ithamlarla halkı normalleştirmek suç teşkil ediyor. Ahh ahhhh...
  • Belli oldu, hepimizi enfekte etmeden rahat etmeyeceksiniz.

• mehmetg kullanıcısına yanıt
    İnsanların bu süreçte birbirlerine anlayışlı olması gerektiğini düşünüyorum. Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez. Örneğin kendimden örnek vermem gerekirse Almanya'da master yapıyorum ve uçuş yasağı geldiğin zaman Türkiye'deydim ve gidemiyorum, eğitim online yapılıyor ve şuan Türkiye'deyim. Kız arkadaşım uçuş yasağı geldiği zaman Almanya'daydı ve Türkiye'ye gelemedi, kimsesiz bir halde tek başına orada şuan ve bir şekilde bu uçuşlar yavaş yavaş çözülmek zorunda, çark dönmek zorunda. İnsanı bazen hastalık değil bencillik öldürür. Herkes birbirine anlayış göstermeli bu zamanlarda.

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Kendi çıkarın için diğer insanların ölmesini normalleştirmeye çalışan biri olarak lütfen bana bencillikten söz etme.
  • keşke daha fazla uzatsalar bu yasagı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetg

Kendi çıkarın için diğer insanların ölmesini normalleştirmeye çalışan biri olarak lütfen bana bencillikten söz etme.
    Öncelikle benim bu işten bir çıkarım yok, sadece hayatımın normale girmesini istemek hakkım ve kendi durumumu açıkladım, bu şekilde pek çok insanın olduğunu açıkladım. İnsanların ölmesi diye kastettiğin şey ise insanlar önlemini aldığı sürece yaşanmaz, Almanya'da sokağa çıkma yasağı diye bir şey yok, ama aynı evde yaşamadığım sürece bir başkasıyla yan yana duramazsın, insanlar buna uyuyorlar ve Almanya'daki iyileşme oranları ortada. Bu hastalık bilinçle biter, korkarak ya da yasaklarla değil. Bu kadar anlattığım şeye rağmen zaten sen bu mesajı yazabiliyorsan zaten sana hiç bir konuda bir şeyin doğrusunu ya da yanlışını kimse anlatamaz. Belli ki şuan bulunduğun durum seni çok germiş, umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatırız. Sağlıcakla kalın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2, dalga tsunami etkisiyle gelecek. Gelenlerin hasta olmayacağı ne malum?

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Almanya gibi insanların kurallara riayet ettiği bir ülkede bu söylediklerin doğru, ancak Türkiye gibi halkın %30' unun bu virüsü umarsamadığı bir yerde bu tür gevşemeler iyi sonuç vermeyecektir.
  • Ne değişti de normalleşme diye 2 aydır yapılan planlama esnek hâle geliyor. Ha dolar ve altın, ekonominin gerçekliğini gösterdiği için bir panik durumu var. Şunu unutmayın, ekonomideki başarısızlık yüzünden normalleşme ayağına yazın yüzlerce insanımız virüsü kapıp ölecek. Bu da bir nevi terördür. Askerlerimiz şehit olunca nasıl üzülüyorsak bu virüs de aynı üzüntü vermelidir. Kader, yapacak bir şey yok gibi ithamlarla halkı normalleştirmek suç teşkil ediyor. Ahh ahhhh...

• Hepimize bulaştırmadan durmayacaklar
  • mehmetg kullanıcısına yanıt
    Tam ben yazacaktım. Türkiye'de 2-3 günlük sokağa çıkma yasağı bile bitince hurraaa! diye sokağa çıkan insanlar çoğunlukta. Ben yasak olmamasına rağmen 45 gün önce dükkanımı kapadım, Haftada bir o da bütün önlemleri alarak sabah erkenden evin yakınındaki markete gidip 15 dk. içinde alışverişi bitirip evime dönüyorum.
    Bu işi ciddiye almazsak kolay kolay bitmez. Diğer ülkeler normalleşmeye geçiyor diye bazı kısıtlamaların bu kadar çabuk kalkmaması lazım diye düşünüyorum.

• 2.dalgaya hazırlık aşamaları tam gaz devam ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.