Şimdi Ara

E-ticaret gönderileri Temmuz ayına kadar temassız teslim edilebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüsün yayılımı engellemek için Bilgi Teknlojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından e-ticaret sitelerinin gönderileri için devreye alınan “temassız teslimat” uygulamasının süresi uzatıldı.

Temassız teslimat sayesinde e-ticaret sitelerinin gönderileri müşteriye temassız bir şekilde teslim edilebiliyor. Müşterinin imzası veya TC kimlik numarası alınmıyor. Müşterinin bilgisi olması ve mağdur edilmemesi koşuluyla gönderiler kapı önüne koyulabiliyor.

Ayrıca Bkz.Oppo Reno3 ve Reno3 Pro modelleri Türkiye’ye geliyor

Temassız teslimat yöntemi, yemek teslim ve market uygulamalarında yoğun şekilde kullanılıyor. Müşteri ödemesini dijital ortamdan gerçekleştiriyor. Kurye siparişi kapı önüne bırakıp müşterinin almasını bekliyor. BTK’nın ilgili yönetmelikte yaptığı düzenlemeyle birlikte temassız teslimat uygulaması 30 Haziran'a kadar uygulanabilecek.

Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/e-ticarette-temassiz-teslimat-haziran-sonuna-kadar-devam-edecek/1828044

• Eskiden de TCKN alınmıyordu, sıkıntı yok. Telefona gelen kod da kargoyu teslim aldıktan sonra geliyor.

Hiçbir şey değişmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 5 Mayıs 2020; 16:6:29 >
  • Uzun zamandır kapıma kargo konup gidiyorlardı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TCKN zaten soran yoktu ki..

• PTT Kargo çok temassız mesela. En yakın PTT'ye bıraktık diye mesaj geliyor. 40 gündür evdeyim. Ama demekki temas etmek istemediler. Temazsizi böyle anladilarsa.

• Türkiye dikey mimari yerine yatay mimariye geçse herkes bahçeli müstakil evde oturabilse bu durum zaten sorun olmayacak. Her türlü kargo, bahçeye veya büyük posta dolabına bırakılabilir.

• tckn orta malı olmuş bunca zamandır her kapıya gelene söylüyorduk bence bu uygulama hep devam etmeli

• eee zaten sormuyorlardı ki
  • He kapı önüne koy çalsınlar oda iyiymiş 😁

• gefeka G kullanıcısına yanıt
    Ama hiç memnun olmuyoruz lütfen ama :)))

• Geçen adam geldi, kapının önüne bıraktırdım. Tc’yi verdim. İmzayı ben atarım dedi gitti :) İşte ben buna temassız derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle haklısınız. Bugün gidip PTT şubesinden aldım paketimi. Dağıtım görevlisi bana temas etmedi ama ben dışarı çıkarak bir çok kişiyle temas etmiş oldum orası önemli değil.

• Ya en iyi temassızı yurt içi yapıyor zile basmıyor mesela seni arıyor açmadıysan telefonu basıp gidiyor anlatmaya gerek yok tamamen temassız çünkü kargoyu bırakmıyor gel al şubede diyor oo hele de yasak olan günlerde müthiş çıkamıyosun kargona ulaşamıyosun hala temas yok :))) temassızda yurtiçiyi tek geçerim

• Hala imza alanlar var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.