Şimdi Ara

Ubisoft, “Prince of Persia 6” alan adını tescilledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Hakkında uzun bir süredir ses çıkmayan ancak bir devam oyunu ile ilgili söylentilerin bitmediği markalardan biri olan Prince of Persia ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir gelişme yaşandı.

Ayrıca Bkz.Oyun Dünyasında Bu Ay - Mayıs 2020

Fransa merkezli alan adı kayıt şirketi Gandi.net üzerinden tescillenen “princeofpersia6.com” ismi yakında yeni bir oyun duyurusu yapılabileceği umutlarını yeşertti. Yeni Assassin’s Creed oyunu, Assassin's Creed Valhalla’nın da ismi duyurudan kısa bir süre önce Gandi.net üzerinde görülmüştü.

Alan adının tescillenmesi yeni bir Prince of Persia oyunun geliştirildiğinin bir göstergesi olmasa bile yıllar önce resmi ağızdan gelen bir açıklama, oyunun ölmediğini söylüyordu. Söz konusu açıklamada, “Projeyi hazır hissettiğimizde hayata geçirmeye başlayacağız. Bunu için yapımcı ekibin ilginç fikirlerle gelmesi gerekiyor. Bu durum bütün yapımlarımız için geçerli. Hepsi pişiyor, ancak bazılarının pişmesi uzun sürüyor.” ifadeleri kullanılmıştı.

2018 yılında çıkan mobil oyun Prince of Persia Prince of Persia: Escape’i saymazsak serisinin PC ve konsol platformlarına çıkan en son oyunu 2010 yılında çıkan The Forgotten Sands olmuştu. Bakalım Ubisoft, bir başka sürprizle yeni nesil konsolların çıkışına az bir süre kala klasik bir markayı canlandıracak mı?

Kaynak:https://wccftech.com/prince-of-persia-6-ubisoft/

• Gençken tüm seriyi oynamıştım. Komboları yapana kadar insanın parmakları düğümleniyordu. Sonra PoP, kontrolleri herkesin oynayabileceği şekilde basitleştirilip yerini Altair'e bıraktı.
    Selçuklular zamanında kurulan uyuşturucu müptelası suikastçi haşhaşileri alıp çok eskiden yaşamış ve tüm teknolojisini bir elmaya akıtmış, ileri bir medeniyete, ordan da konuyu yeni dünya düzeni ve dünyanın sonuna bağladılar. Tabi Ezio'dan sonra iyice cılkı çıkan konuyu biryere bağlayamadıkları için her sene çıkan AC oyunlarının artık bir bağlantısı, konusu kalmadı.
  • Tom Raider gibi sağlam bir prodüksiyon ile tekrar oyun dünyasına kazandırılması gereken bir seri bence. Filmi bile son derece başarılı olmuş serinin devamının gelmemesi saçma olurdu. Hem dünyası çok fantastik ve ilgi çekici, doğu motifleri çok çekici hem de oyun oynanışı güzel bir seri.

• Günümüz grafikleri ile seriyi baştan başlatsalar hiç fena olmaz. Sadece bir oyununu oynamıştım uzun yıllar önce ve çok güzeldi.
  • Gençken tüm seriyi oynamıştım. Komboları yapana kadar insanın parmakları düğümleniyordu. Sonra PoP, kontrolleri herkesin oynayabileceği şekilde basitleştirilip yerini Altair'e bıraktı.
    Selçuklular zamanında kurulan uyuşturucu müptelası suikastçi haşhaşileri alıp çok eskiden yaşamış ve tüm teknolojisini bir elmaya akıtmış, ileri bir medeniyete, ordan da konuyu yeni dünya düzeni ve dünyanın sonuna bağladılar. Tabi Ezio'dan sonra iyice cılkı çıkan konuyu biryere bağlayamadıkları için her sene çıkan AC oyunlarının artık bir bağlantısı, konusu kalmadı.

• eskilerin efsanelerinden. gelsin alırız.

• Bu oyunun mekaniklerini az daha iyileştirip, efektleri güncelleyip baştan yapsalar. Özellikle The sands of time ve Warrior Within. Tadından yenmez yenmez. Prince of Persia TSOT dan sonraki her oyununu en az 2 kere bitirmişimdir. assassing creedin havası farklı olsa da bir POP değil, olamaz da.

• “Projeyi hazır hissettiğimizde hayata geçirmeye başlayacağız. Bunu için yapımcı ekibin ilginç fikirlerle gelmesi gerekiyor. Bu durum bütün yapımlarımız için geçerli. Hepsi pişiyor, nacak bazılarının pişmesi uzun sürüyor.”

Breakpoint çok yaratıcı fikirmiş sanırım direkt hayata geçirmişler.

• Bu oyunu oynayıp bu müziği hatırlamayan var mı? Çizimler bir harikaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 5 Mayıs 2020; 13:57:45 >
  • POP 1-2-3'ü remake olarak çıkarsalar daha iyi olur.

Yeni bir şey yapalım diye yine saçma sapan hikayelerle gelme ihtimalinden iyidir
  • Valla Assassins creed origins, acden ziyade bir PoP oyunu gibiydi. Ellerinde altyapı hazır. Yapıversinler.

• Vaayy tekrar doğuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni oyundan önce eski serileri remake yaparak tecrübe kazanmalarını isterim; sonra da yeni yapacakları oyunda hüsrana uğramayacağımızı da öğrenmiş oluruz! Böyle kaliteli oyun serisi kolay gelmez; neredeyse her oyunu AAA seviyesinde idi!

• 3. Oyundan sonra öyle saçma oyunlar çıktı ki resmen içine ettiler. Warrior withini ne büyük hayranlıkla oynamıştım. O Dhakanın korkutan amansız takibi vs. Umarım güzel bir oyunla tekrar döner.

• eğer çıkarsa bana yeni sistem toplatacak oyunlar, cüzdanım feda olsun
    prens of persia 6
    half life 3
    red alert 4
    gta 6

• Sands of Time'ı unutamıyorum keşke daha da uzatılmış bir remake'ini yapsalar.

• AC serısı bastan sona degısınce bunada bı el atalım dedıler muhtemelen
  • Yeni çıkarılan oyunlar çok sattı.

Tom Clancy Rainbow six siege
    A.Creed ods ve origins
    The division 2

Ubisoft şuan para basıyor, normaldir. Sırf A.C ile adamlar deli para kazanıyorlar şuan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle Remaster'ı hak eden bir seri. İlk oyunları yeni grafikler ile tekrar elden geçirseler ise mis gibi oyun, tekrar oynanır zaten. Hem yeni nesil tanımış hem eski nesil tekrar oynamış olur fena mı.

Oyun serisi hakkında güzel bir video da burada. Arkadaş biraz peltek ama güzel anlatmış. :))

• 6 olarak değilde 4. oyun olarak gelse iyi olur. Son 2 oyunu çöptü zaten her ikisinide az bişey oynayıp bilgisayardan kaldırmıştım. Yüzlerine bile bakmadım açıkçası. Özellikle 3. oyunu benim favorimdir. Devam edeceklerse 3. oyunun konusundan devam etsinler bence. Ama bazı arkadaşların yorumlarını okudum tecrübe kazanmaları içinde ilk 3 oyunu remake ya da remaster olarak bizlere sunup bundan sonra devam oyunu yapabilirler. Umarım bu seriyi unutmayıp bizlere güzel bi yapıt sunarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husoerg_22 -- 8 Mayıs 2020; 4:48:4 >
  • Ben ki commodore dan beridir pop hastasıyım. O son oyun ne rezaletti size anlatamam.
    Eğer two thrones zamanındaki tarza güzel grafikler eşlik ederse ben ön sıradan yerimi alırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.