Şimdi Ara

Efsanevi oyun Mario 64, PC'ye portlandı: Emülatörsüz çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nintendo'nun belki de en efsanevi yapımlarından olan Super Mario 64, resmi olmayan yollardan PC'ye portlandı. Bir Mario hayranı tarafından hazırlanan port, herhangi bir emülatöre ihtiyaç duymadan, DirectX üzerinden doğal olarak çalışıyor. Oyunu 4K ve yüksek kare hızlarında oynayabiliyorsunuz.

Mario 64 PC portunun videosu ilk olarak YouTube üzerinden Unreal isimli bir kanalda paylaşıldı. 12 dakikalık videoda oyunun sorunsuz bir şekilde çalıştığı görülüyor. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Video Games Chronicles'da yer alan ifadelere göre PC portu DirectX 12 ile çalışıyor. Dolayısıyla oynamak istiyorsanız Windows 10'a ihtiyacınız var. Oyunun 4K çözünürlükte ve 60FPS'de sorunsuz çalıştığı ancak 60FPS üzerindeki hızlarda bazı sorunlar yaşadığı belirtilmiş. 

Super Mario 64'ün decompile edilmiş kaynak kodları geçtiğimiz yıl internete sızdırılmıştı. PC portunun bu kaynak kodlarından faydalanılarak ortaya çıkarıldığı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl da kodların sızmasının ardından bu yönde bazı atılımlar yapılmıştı.

Serinin ilk 3 boyutlu oyunu olan Super Mario 64, ilk olarak 1996 yılında Nintendo 64 konsolu için yayınlanmıştı. Toplam 11 milyon kopya satmayı başaran oyun, döneminin en popüler ve en başarılı yapımlarından birisiydi. Mario 64 bugün bile önemli bir oyuncu kitlesine sahip; özellikle de PC kullanıcıları emülatörler üzerinden bazı ilginç modlarla oyunun keyfini çıkarmaya devam ediyor.

Bu haberimizde PC portundan herhangi bir indirme linki vermemiz mümkün değil. Denemek isteyenlerin interneti biraz karıştırması gerekecek.

Kaynak:https://www.videogameschronicle.com/news/a-full-mario-64-pc-port-has-been-released/

• ''Efsanevi oyun Mario 64, PC'ye portalandı: Emülatörsüz çalışıyor''diye başlık atan sensin: Başlık bile bu tür yorumları çekiyor; ben de zaten çalışıyordu emülatörsüz pc de oynuyorum zaten, direk tıklayınca çalışıyor. Normal pc oyunundan farksız buna da pc'ye port deniyor ,ayrıca çözünürlük seçeneği falan da var. Bendeki oyunun ismi de Super Mario 64 olduğundan yapacak bir şey yok

''Super Mario 64'ün decompile edilmiş kaynak kodları geçtiğimiz yıl internete sızdırılmıştı. PC portunun bu kaynak kodlarından faydalanılarak ortaya çıkarıldığı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl da kodların sızmasının ardından bu yönde bazı atılımlar yapılmıştı.''demişsin. Zaten bu yüzden çıkartmışlar adamlar ;onlar yapmasa bile bendeki versiyonu gibi, illaki arasan bulursun. Hem port veya değil; bendeki gayet kaliteli yani orijinali o videodaki gibiyse 4 K da açsan kare kare kimse oynamaz,ben oynatamam yeğenime en azından bendekini açtırır onu sen oyna diye :D

Aynı adamdan bahsediyoruz muhtemelen ya neyse alın buradaki videoda indirme linki de var(videoyu açınca youtube yazan yerden izlerseniz linki görürsünüz). Eleman daha kaliteli yapmış işte bendekini geliştirip daha ileri seviyeye taşımış bizimki ben de indireyim :D
    Orijinal kaynak kodundan yapmış ve onun linkini de var paylaşmış(Source Code/internete düşen zımbırtı ama oyunun 10 katı boyutunda gereksiz bizce o programcılar için heralde)
  • PortAlanması çok güzel..

Acaba PortAlanamasaydi ne olurdu acep :)

• Şaka mısın ya, cidden soruyorum?
    Ben bu oyunu tam 5 yıl önce bu pc ye yüklemişim ve bundan önceki pclerimde de değişmez tek oyundu yani 10 yıldır var en azından!
    Yeğenim çok seviyor Altın Mario oluyorduk hepsini toplayıp ayrıca bendekinin görüntü kalitesi efsane sizinkine göre. Hem de bendeki daha çok remake gibi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 5 Mayıs 2020; 13:49:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

Şaka mısın ya, cidden soruyorum?
    Ben bu oyunu tam 5 yıl önce bu pc ye yüklemişim ve bundan önceki pclerimde de değişmez tek oyundu yani 10 yıldır var en azından!
    Yeğenim çok seviyor Altın Mario oluyorduk hepsini toplayıp ayrıca bendekinin görüntü kalitesi efsane sizinkine göre. Hem de bendeki daha çok remake gibi :D

Bu Nintendo'nun yaptığı oyun değil. İnternette birisi Unity ile kendisi yapmış, orijinal bir oyun değil yani.

Bilip bilmeden hemen sallamaya başlamasanız iyi olur. Ben de şimdi sana soruyorum: Şaka mısın ya, cidden soruyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: LKLC

Bu Nintendo'nun yaptığı oyun değil. İnternette birisi Unity ile kendisi yapmış, orijinal bir oyun değil yani.

Bilip bilmeden hemen sallamaya başlamasanız iyi olur. Ben de şimdi sana soruyorum: Şaka mısın ya, cidden soruyorum?

Alıntıları Göster
    ''Efsanevi oyun Mario 64, PC'ye portalandı: Emülatörsüz çalışıyor''diye başlık atan sensin: Başlık bile bu tür yorumları çekiyor; ben de zaten çalışıyordu emülatörsüz pc de oynuyorum zaten, direk tıklayınca çalışıyor. Normal pc oyunundan farksız buna da pc'ye port deniyor ,ayrıca çözünürlük seçeneği falan da var. Bendeki oyunun ismi de Super Mario 64 olduğundan yapacak bir şey yok

''Super Mario 64'ün decompile edilmiş kaynak kodları geçtiğimiz yıl internete sızdırılmıştı. PC portunun bu kaynak kodlarından faydalanılarak ortaya çıkarıldığı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl da kodların sızmasının ardından bu yönde bazı atılımlar yapılmıştı.''demişsin. Zaten bu yüzden çıkartmışlar adamlar ;onlar yapmasa bile bendeki versiyonu gibi, illaki arasan bulursun. Hem port veya değil; bendeki gayet kaliteli yani orijinali o videodaki gibiyse 4 K da açsan kare kare kimse oynamaz,ben oynatamam yeğenime en azından bendekini açtırır onu sen oyna diye :D

Aynı adamdan bahsediyoruz muhtemelen ya neyse alın buradaki videoda indirme linki de var(videoyu açınca youtube yazan yerden izlerseniz linki görürsünüz). Eleman daha kaliteli yapmış işte bendekini geliştirip daha ileri seviyeye taşımış bizimki ben de indireyim :D
    Orijinal kaynak kodundan yapmış ve onun linkini de var paylaşmış(Source Code/internete düşen zımbırtı ama oyunun 10 katı boyutunda gereksiz bizce o programcılar için heralde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 5 Mayıs 2020; 14:11:38 >

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Yahu ne anlatıyorsun arkadaşım hadi ya. Çakma versiyonu orijinal sanmışsın, hatan ortaya çıkmış hala da konuşuyorsun çok enteresan cidden.

• quote:

Orijinalden alıntı: LKLC

Yahu ne anlatıyorsun arkadaşım hadi ya. Çakma versiyonu orijinal sanmışsın, hatan ortaya çıkmış hala da konuşuyorsun çok enteresan cidden.
    Orijinal kadar kaliteli yapmışlar adamlar ki yıllardır severek oynuyoruz. MArio'nun tüm oyunlarını tek bir firma yapmadı ki. Sevilen ve tutulan bir oyun olduğu için yılllardır 300'civarında oyunu oldu.Seceresini mi tutamcam orijinal mi diye gayet kaliteli yapmış yapan eleman ki hala oynuyoruz. Pokemon da keza aynı şekilde en basiti Go çıktıktan sonra satın aldı Nintendo en basiti. Path of exile mesela birebir aynısı diablo 2 nin ama görüntü kalitesi ve içeriği ile tamamen muazzam yapılmış. Diablo oynamayan birisi için hangisini seçersin deseler ben POE derim hala Diablo 2 De kurulu pc de olmasına rağmen. Her neyse ben hatalıyım diyeyim de uzamasın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 5 Mayıs 2020; 4:55:30 >

• LKLC kullanıcısına yanıt
    Iyi de bu port edilen oyun da orijinal degil. Bir hayrani oturup DX12 ile yeniden yazmis oyunu. Nintendo yapmamis.

• Oyunu Nintendo'dan almak mümkün değilse link paylaşmanın sıkıntı olacağını sanmıyorum.

• Çocukluğumda ne oynardım be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • indirme linki yok mu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.