Şimdi Ara

Türkiye’den Somali’ye yerli solunum cihazı yardımı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tamamen Türkiye’de geliştirilen ve 14 günde seri üretimine başlanan yerli yoğun bakım solunum cihazı Biosys Biyovent, şimdi de Somalilere nefes olacak. Türkiye’den Somali’ye ventilatör (solunum) cihazı gönderildi.

Ventilatör cihazları, nefes alma sorunu yaşayan koronavirüs hastaları için kritik önem taşıyor. Bu cihazlar, hastalığı ağır durumdaki kişilerin hayata tutunmasını sağlıyor. Türkiye’de ventilatör cihazı bakımından eksiklik bulunmuyor ancak talebin olması ihtimali nedeniyle yerli ventilatör cihazları üretilip kullanıma sunuldu.

[bkzdh=https://www.donanimhaber.com/yerli-ventilator-cihazi-biosys-biyovent-hakkinda-her-sey--121012]

Biosys tarafından geliştirilen ve Arçelik, ASELSAN, Baykar’ın desteğiyle seri üretimine başlanan ventilatör cihazlarının yurt dışına gönderilebileceği ifade edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımda Somali’ye gönderilen yardım uçağında tıbbi ekipmanlara ek olarak 1 adet Biosys Biyovent solunum cihazının olduğu görülüyor.

Seri üretimden çıkan ilk 100 ventilatör cihazı Başakşehir Şehir Hastanesi’ne teslim edilmişti. Ayda 5 bin adet yeni cihaz üretilecek.

Biosys Biyovent ventilatör cihazı özellikleri

• Türkiye'nin ilk üst düzey yoğun bakım tipi mekanik ventilatör cihazı

• Yüzde 100 yerli tasarım ve üretim

• Tüm hastalarla uyumlu

• 20 cc ye kadar düşük Vtidal'e inerken, dakikada 150 soluğa kadar çıkabiliyor

• 15 inç yüksek çözünürlüklü, dokunmatik ekran

• Kolay kullanımlı ekspirasyon valfi, harici nemlendirici yuvası

• 2.5 saat dahili batarya

• 1-60Sn aralağında ayarlanabilir inspirasyon ve ekspirasyon bekletme özelliği sunuyor. (Inspiration Hold, Expiration Hold)

• Oransal B asınç Desteği özelliği(PPAV) ile hasta cihaz etkileşimini artırır. SAV(Self Adjusting Ventilation) modu ile Otis Optimizasyonu sağlar ve hastayı en ideal değerlerde solutur.

Daha fazla teknik detayı ve ürünün resimlerini aşağıdaki galeriden görüntüleyebilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Biosys Biyovent yerli ventilatör - solunum cihazı

• Bu hükümet Dünya'nın en DOĞRU işini bile yapsa, Bizim bu hükümeti ALKIŞLAYACAK halimiz yok...

O dev adamın heykellerine gareziniz o dev adamı unutturmaktır. Herkes biliyor ne yapmaya çalıştığınızı.
    O dev heykelleri dikilen o dev adam olmasa bu gün Kiryakos Miçotakis'e oy verip, onu savunacaktınız.
    Şhow diye yazılmaz Show diye yazılır.
  • Şu üretim olayını tüm sektörlerde göstersek ya, 1 TL = 7 dolar olsa. Hayali bile güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 4 Mayıs 2020; 17:43:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Somaliye gelince karşılıksız ver, vatandaşına, esnafına gelince kredi ile ver. Tamam Somali'ye verme demiyoruz da, vatandaşına da karşılıksız ver.

• ŞOV

• bana daha maske gelmedi, ilk başvuranlardanım.

• Afrikalıların üzerinde deneyecekler önce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye kendini Dünya Sağlık Örgütü sanıyor sanırsam. Satarsın anlarım da zengini fakiri bütün ülkelere yardım yollamak nedir? Dünyada bunu bizden başka yapan yok ise ya hepsi akıllı biz aptalız yada hepsi akıllı biz aptalız, başka seçenek yok mantıken.

• yardımları amerikaya, ingiltereye göndereceğine, böyle ülkelere gönder işte.hiç olmazsa hayır duası alırız.öteki türlü biz amerikaya yardım gönderiyoruz, onlar daha fazlasını pkkya gönderiyor
  • Hay maşallah, devletimiz her yerde.Yardım etmediğimiz ülke kalmadı.

A400M devasa büyüklükte ki uçakların biri gidiyor biri geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 4 Mayıs 2020; 18:32:7 >
  • Somaliye yıllar önce iki otobüs verdik adamlar sokaklarda bayram şenliği ile kutladı. Yapmayın yani yazıktır günahtır. Kaç asır kölelik altında yaşamışlar gelişmemiş işte. Karşılaştırmayın bizler ile.

• bu zamana kadar kötü niyetli somalili ile tanışmadım.

• Tam olarak tüm dünyaya yumuşak güç örneği sergiliyoruz. Bu dış politika başarılı.

• Kendi vatandaşına da ver

• quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Şu üretim olayını tüm sektörlerde göstersek ya, 1 TL = 7 dolar olsa. Hayali bile güzel.
    Bu tür üretim olayları zaten var beyaz eşyadan tut da tvye kadar bir çok ürün yerli üretim vetrel beko arçelik ve daha fazlası. Peki kaç kişinin evinde bunlardan var?

Geriye kalan bilim ve teknoloji isteyen ve kar payı yüksek ürünleri üretecek kapasitemiz yok.

Şu solunum cihazı bir pompa ve basit bir devreden ibaret
  • Bu hükümet Dünya'nın en DOĞRU işini bile yapsa, Bizim bu hükümeti ALKIŞLAYACAK halimiz yok...

• Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Bir iki insanı tanıyıp tüm milleti ülkeyi yargılayamayız ama bendeki izlenimleri hiç hoş olmadı.
    KYK'da Iraklı, Somalili, Çad'lı, Tacik, Filistinli, Yemenli.. En medeniyetsiz ve saygısız ve kaba olanı Somalili ve Filistinli olandı.. Sonra Iraklı geliyordu, Türkmenlik vardı ama odayı paylaştığının farkında değildi.

Çad'lı arkadaşın dili biraz zayıftı ama kibar, saygılıydı, 6 kişinin bir odayı paylaştığının farkındaydı.

Birde Rus vardı ama bir Türk bölgesindendi de Ahıska mıydı diye aklıma geldi ama başka bir yer olabilir. Odayı paylaştığının farkındaydı, ortak yaşamayı biliyordu.

(Aynı şekilde başka odaları beraber paylaştığım Türk arkadaşlar da oldu, onlarda odada yaşam kültürünü bilmeyen saygısız çok vardı.)

Kaba arap kültüründen etkilenen insanları sevmiyorum, o ülkelere gitsem düzgün insanlarla karşılaşabilirim ama o kültürlerde sıkıntı var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.