Şimdi Ara

RTX 3080 Ti 8192 CUDA çekirdeğiyle gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
4.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• GPU devi Turing kartlarının ardından Ampere kod adlı GPU’sunu barındıracak çözümlerinin hazırlığında. Son gelen haberler etkileyici çekirdek sayısına işaret ediyor.

RTX 3080 Ti'da hacimli artış

Yeşil ekip sızıntılardan bildiğimiz üzere Ampere kartlarında kaydadeğer işlem birimi artışı sunmanın arefesinde. Çinli teknoloji sitesinin iddiası RTX 3080 Ti için beklediğimiz CUDA sayısını tekrarlarken RTX 3080’in paralel işlem birimi dikkat çekiyor.

RTX 3080 Ti için 8192, RTX 3080’de 4608, RTX 3070’de 3584 ve RTX 3060’ta ise 2560 CUDA çekirdeği listeleyen sayfanın rakamları oldukça etkileyici.

Ayrıca Bkz.Intel Comet Lake tanıtıldı-Soru işaretlerini de beraberinde getirdi

Eğer çekirdek sayıları doğruysa RTX 3070 uzun ömürlü bir kart olabilir. RTX 3080 ve RTX 3070 için bu yılın 3. çeyreğine işaret edilirken RTX 3080 Ti yıl sonuna konumlandırılmış. RTX 3060 ise önümüzdeki yılın ilk çeyreğine zamanlanmış. Özellik tablosu için kaynak bulunamaması dolayısıyla şimdilik şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

• Amd fanboylarının ağlamasını gerektirecek bir durum yok ki? Yani sanki herkes 10-20 bin tl ye ekran kartı bakıyordu da yok diye üzülüyordu. Amd bugüne kadar güçte rekabet ettiği seviyelerdeki ekran kartlarında nvidia'yı çoğunlukla fiyatta geçti. Sonra güncellemeler ile fark attı bile denebilir. Örneğin rx 570-rx580. Rx 580 ilk çıktığında 1060'ın altında dendi, şimdi 1060 ancak rx 570 ile rakip olarak görülüyor gibi. Ama rtx lere henüz düzgün bir cevap vermiş değil, hele 3xxx lere cevap verebilmesi epey zor olur zaman alır gibi duruyor. Yani sıkıntı yok. Rekabet olsa tabi tüketici açısından daha iyi olur ama rekabete yetişemediği noktada da parası olana fıstık gibi güçlü kartlar işte ne güzel çıksın. En fazla 6 ay sonrasına bir de süperleri çıkar.
    Intel'in soket politikasının savunulacak bir yanı yok ancak kullanıcısı neden her sene anakart değiştirsin? 8700K ile birlikte Z370 çipset anakart aldık 8700K'nın bugün testlerde hala nerede olduğu ortada bu işlemci 3 nesil Ryzen'e karşı listenin en tepesinde ayakta durmaya devam ediyor bir süre daha özellikle oyun konusunda en iyi işlemcilerden birisi olmaya devam edecek şimdi 2.5 sene olmus bir o kadar daha işlemci rekabetçi kalacak gibi duruyor her sene nasıl anakart değiştiriyorum ben anlatırmısın?

Aynı mesajda GTX970 ile de dalga geçmişsin evet 3.5gb çıktığı için o kadar ağlattı ki hala Steam donanım listesinde tepelerde duruyor çıktığı dönemde o fiyatta o performansı veren tek bir rakibi yoktu uzun bir süre sonra NVIDIA'da x70 kodlu serinin en çok satan kartı oldu. Bellek yapısı sorunluydu ve NVIDIA bunu gizli tutarak suçluydu ancak kimseyi ağlattığını sanmıyorum bilakis o parayı veren herkesi güldürdü.

Nasıl AMD kullanıcısına ağlıyor diyen adamın yorumu boş yorumsa sizin bu yorumunda içi dolu bir tarafı yok ama önemide yok heralde güncel "Donanımhaber" böyle bir site artık.
    hatırlar mısınız bu seri ilk duyurulduğunda nvidia'nın kendisi bu seri oyuncular için olmayacak dedi demiştim.gelen haberler bunu hem doğrular hem yalanlar nitelikte.bu kadar güçlü gelmesi doğrular ama biz çıkardık aslında geforce için değil ama parası yeten alsın'a gelecek olay.bu dolarla biz pas geçeriz.şu geforce için olacak dedikleri hopper midir nedir onu çıkarsınlar bu nedir 8192 bizi bozar.volta da aynı şekilde yapay zeka için çıkmış ama alsan çalışmam demiyordu titan v olması lazım var mı forumda alan?di mi ne kadar 600 binlik arabam var diye sıvı yarıştırsak da kimse o dönem o parayı verip de o kartı almamıştır 20 30 bin vardı.11 12 bine 2080 ti almak bile meseleyken bu aletin fiyatını söylesinler dağılalım bence cudaları onların olsun.cuda demişken 2080 ti'de 4352 adet olduğunu hatırlatayım.
    750 tl'ye aldığım Rx 570'le tüm oyunları oynadım bitirdim, gaza gelip gittiniz "ray tracing über süper deyip" aktif edince frame kaybı yaşadığınız kartlara bir sürü para bayıldınız, üstelik öyle çok büyük bir farkını da göremediniz ağlayanın kim olduğunu tartışmayalım bence.
  • İşlemci doğru dürüst olmadıktan sonra ne yapacağız işlemciyi RYZEN ekran kartını NVDIA'MI alacağız. Intelin kendi egosu komedi zaten, soba gibo yavaş işlemci yapmaktan bir türlü önünü göremiyor, yakında batacak haberi yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hatırlar mısınız bu seri ilk duyurulduğunda nvidia'nın kendisi bu seri oyuncular için olmayacak dedi demiştim.gelen haberler bunu hem doğrular hem yalanlar nitelikte.bu kadar güçlü gelmesi doğrular ama biz çıkardık aslında geforce için değil ama parası yeten alsın'a gelecek olay.bu dolarla biz pas geçeriz.şu geforce için olacak dedikleri hopper midir nedir onu çıkarsınlar bu nedir 8192 bizi bozar.volta da aynı şekilde yapay zeka için çıkmış ama alsan çalışmam demiyordu titan v olması lazım var mı forumda alan?di mi ne kadar 600 binlik arabam var diye sıvı yarıştırsak da kimse o dönem o parayı verip de o kartı almamıştır 20 30 bin vardı.11 12 bine 2080 ti almak bile meseleyken bu aletin fiyatını söylesinler dağılalım bence cudaları onların olsun.cuda demişken 2080 ti'de 4352 adet olduğunu hatırlatayım.
  • İşlemci ile ekran kartının darboğaz yaptığı durumlar ayrı. İşlemci ryzen ekran kartı nvidia gayet güzel olabilir ne var ki bunda? Yani nvidia bir tek intel işlemcilere özel bir ekran kartı değil. 3xxx serisi ile gayet güzel gider. Yıl sonuna doğru çıkacak olan 4xxx serisi ile daha da güzel gider. Siz yeter ki paradan haber verin.

Rtx 3xxx lerin güçlüleri 10.000TL nin rahat üstünde olacaktır ülkemizde. Daha bunların 2021 sonuna doğru süperleri de çıkar :)

• Her sene 1000 küsür dolar sadece ekran kartına vermek bana göre parayı çöpe atmak gibi birşey. 4 sene önce almıştım güçlü bi kart hala 240hz i çok iyi bir şekilde besleyebiliyor.(yeni çıkan devasa grafikli oyunlarda medium a almak zorunda kalıyoruz :) Kitle sürekli aldığı için bunlarda kapitalizmin uşakları olduğu için acıtmıyor :) bu dolar kuru varken çok zor yani :)
    heralde bu 360hz çıkartacaklar diye böyle değerler yüksek... 5.3 ghz yeni nesil intel...ne diyelim alana şimdiden hayırlı olsun.yurtdışında 600 dolar ise türkiyede minimum 1000 dolar oluyor alırsamda yurtdışından alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 3 Mayıs 2020; 12:5:24 >
  • amd fanboyları ağlıyor
  • Bu tablo doğru ise; 3080 ti 4k 144hz için gerekli gücü sağlıyor.
  • hemen atlamayın reddit de yazdık aynı zamanda. GA102 Ti GPU su. GA100 bizim alacağımız gpu değil.

• 3000 serisi bekleneni verecek gibi fakat fiyat konusunda bizler maalesef sadece bakmakla kalacağız gibi.

3080ti ise diğerlerine göre çok üst düzey kalmış, 3080 SLI gibi bir şey olmuş.
    Fiyatıda buna göre uçuk olacaktır ki rekabet de olmadığına göre NVIDIA istediği gibi at koşturur artık.

• Asla alamayacağımız bir nesil daha. Teşekkürler emeği geçen herkese

• Çok pahalılar...
  • 3080 ile 3080 TI arasında çok fark var yav. Eski nesilde böylemi? Yani şimdiki.
  • alıyorsun 2 sene sonra driver desteği kesiliyor , performans düşürmek için olmadık driver yayınlıyolar , kartları gereksiz pahalı

• Mevcut rtx gpulardan daha güçlüsü ne cpu ve monitör kanadında sıkıntı çıkarır. Diyelim ki rtx3080ti 2080ti dan yüzde 80 daha performanslı çıktı mevcut cuds sayısından yola çıkarak. Bu performans emin olun 4k 144hz için oldukça fazla. Fiyatına gelmiyorum bile. Rtx3080ti önceki jenerasyona göre en fazla üstüne yüzde 25 koyacaktır. Onu da işte pubg ultra 144hz oynanabilir kılacak bir gpu olacaktır. Bu jenerasyondan iki beklentiniz olmalı. Biri enerji verimliliği, diğeri ve daha önemlisi ciddi seviyede arttırılmış core performansı. Gpu heatsinkler 2 slota inerse hiç şaşırmayın. Eğer rtx3070 rt ultra 1080p 144fpsi verirse fps oyunlarında o zaman bu kartlar parlayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok aşırı pahalı olmazsa (3000€ altında kalırsa) 3080Ti NVLink düşünebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Amd fanboylarının ağlamasını gerektirecek bir durum yok ki? Yani sanki herkes 10-20 bin tl ye ekran kartı bakıyordu da yok diye üzülüyordu. Amd bugüne kadar güçte rekabet ettiği seviyelerdeki ekran kartlarında nvidia'yı çoğunlukla fiyatta geçti. Sonra güncellemeler ile fark attı bile denebilir. Örneğin rx 570-rx580. Rx 580 ilk çıktığında 1060'ın altında dendi, şimdi 1060 ancak rx 570 ile rakip olarak görülüyor gibi. Ama rtx lere henüz düzgün bir cevap vermiş değil, hele 3xxx lere cevap verebilmesi epey zor olur zaman alır gibi duruyor. Yani sıkıntı yok. Rekabet olsa tabi tüketici açısından daha iyi olur ama rekabete yetişemediği noktada da parası olana fıstık gibi güçlü kartlar işte ne güzel çıksın. En fazla 6 ay sonrasına bir de süperleri çıkar.

• cheytac07 C kullanıcısına yanıt
    Yorumu yapanın emeğine sağlık.
  • Halihazırda 2080 ti ların 11 ile 14 k arasında bir fiyatlatla satıldığı ülkemde 3080 ti ın fiyatını hayal bile edemiyorum. Kaldı ki dolar 8 TL ye doğru yola bile. :(

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    genelde %30 gibi bir fark oluyor ama gelecek nesil 2 kat gibi duruyor yanlış anlamadıysam

• Yanlışsam bilen arkadaşlar aydınlatsın beni lütfen.

Şuan da RTX 2060-1080 ile eş değer değil mi? Yeni gelicek RTX 3060'da RTX 2080'e eş değer mi olucak?

Şuan da kullandığım 1660Ti kartı da 1070 ile eş değer diye biliyorum doğru mudur?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.