Şimdi Ara

Microsoft Flight Simulator, gerçeğini aratmayan hacimsel bulut efektleri sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geride bıraktığımız Nisan ayı içinde sistem gereksinimleri açıklanan Microsoft’un uçuş simülasyonu Flight simulator, takip edenlerin bildiği üzere henüz alpha aşamasında. Bu yıl içinde PC platformu için piyasaya çıkmasını beklediğimiz oyun, inanılmaz detaylı bir oynanışa ve gerçekçi grafiklere sahip olacak.

2 milyondan fazla şehir ve 40 binden fazla havalimanının bulunacağı oyun, Microsoft’un Azure AI teknolojisi ile Bing uydu görüntüleri sayesinde uçulan bölgedeki yer şekillerini gerçeğine çok yakın biçimde yansıtacak.

Ayrıca Bkz.Microsoft, önümüzdeki hafta Xbox Series X oyunlarının oynanışını gösterecek

Daha önce onlarcası yayınlanan ekran görüntülerine geçtiğimiz günlerde ise yenileri eklendi. Bu seferki görüntülerde oyundaki gerçekçi hacimsel bulut ve ışıklandırma efektlerine bir bakış atıyoruz. Yayınlanan bazı görüntüler hakikaten inanılmaz gerçekçi duruyor. Oyunun tam sürümünde grafiklerin daha da iyileşeceğini düşünmek sanırız yanlış olmayacaktır.

Sözü fazla uzatmadan sizleri galeriye göz atmaya davet ediyoruz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Microsoft Flight Simulator, gerçeğini aratmayan hacimsel bulut efektleri sunacak

• Ben bu bulut tabanlı oyunların yayılmasından korkuyorum açıkçası. Bunların tamamı ek maliyet getiriyor ve şimdiden 2024-2025 yılında çıkacak "Flight Simulator bulut tabanlı hizmetini sonlandırdı" haberi gözümün önünde, bunun olacağını öngörmek için de kahin olmaya gerek yok.
    Neden satın alacağım oyunun bir kaç sene sonra bazı özelliklerini kullanamayayım ki?
    Diyelim Microsoft güçlü şirket ve Bing çatısı altında iken de oyun böyle bir sıkıntı yaşamayacak, ya diğer oyunlar? Diğer stüdyolar? Diyelim aylık sabit ücrete tabi oldu ek özellik, 5 sene sonra talep olmadığında ne olacak?
    Bence stüdyolar daha sürdürülebilir projelerin peşinden gitmeli.
  • FS 2004 bulutları iyiydi aslında demeye gelmiştim ama ekran görüntüsüne tekrar bakınca hatıramın beni yanılttığını anladım.

• Güzel bulutlar güzel GPUlar ister yeğenim.

• Sony walkman kulaklığı görüyorum galeride

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, sanırım uygulama ile ilgili bir sıkıntı. Mobil ya da masaüstü sayfada doğru galeri var.

• 11. resimde bile çeken kişiler 23 FPS almış hahahaha

• Night_Blade N kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Walkman değil ayrıca bu sorun mobil uygulamada bulunmakta.

• Ben bu bulut tabanlı oyunların yayılmasından korkuyorum açıkçası. Bunların tamamı ek maliyet getiriyor ve şimdiden 2024-2025 yılında çıkacak "Flight Simulator bulut tabanlı hizmetini sonlandırdı" haberi gözümün önünde, bunun olacağını öngörmek için de kahin olmaya gerek yok.
    Neden satın alacağım oyunun bir kaç sene sonra bazı özelliklerini kullanamayayım ki?
    Diyelim Microsoft güçlü şirket ve Bing çatısı altında iken de oyun böyle bir sıkıntı yaşamayacak, ya diğer oyunlar? Diğer stüdyolar? Diyelim aylık sabit ücrete tabi oldu ek özellik, 5 sene sonra talep olmadığında ne olacak?
    Bence stüdyolar daha sürdürülebilir projelerin peşinden gitmeli.

• aulkem kullanıcısına yanıt
    Bulut Tabanlı oyun demiyor ki Bulut Efekti diyor...

• Umarım oyun tam anlamıyla simülatör olmaz böylece arcade tadında sadece bu oyunu alıp pilotmuş gibi şehir şehir gezmeye izin verirler hata uçağı maksimum ses hızına getirip hızlı hızlı gezmek de mümkün olur belki. Böylece parasını ödeyen herkes bu oyundaki grafiklerin tadını çıkartır öbür türlü bir sürü pilotluk bilgisi öğren yap sonra günlerce saatlerce dolaş filan bayağı mesai. Ücretsiz izne çıkartır patronlar seni.

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Bulut Tabanlı oyun demiyor ki Bulut Efekti diyor...
    FS2020 bulut tabanlı bir oyun. Harita verilerini internetten çekiyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Eyvallah bunu bilmiyordum haberin başlığını yanlış okuduğunu veya değerlendirdiğini sandım bir an. Hmm. Aslında bulut tabanlı olmasının iyi yanı dev gibi haritalar indirip HDD içinde sığmayacak bir yere koyma derdi olmayabilir. Netflix üyeliğinin rekor kırdığı günümüzde kimse TV veya HDD içindeki filmleri değil online film izleme modunda. !nternete olmazsa olmaz bir durumda iken oyunların veriyi internetten alması iyi bir seçenek olabilir. Hatta haritalar üzerindeki ani değişiklikler de hemen güncelleştirmeler ile haritalara eklenir diye düşündüm bir an.

Ama isteyen oyuncular için haritaların indirilme seçeneği olması iyi olabilir ama tüm dünyanın sokak sokak haritasının inmesi de bir iki haftayı bulabilir 500 tb da yer tutabilir ise o iş zor!
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Bu Flight Simulator ile ilgili ilk konu değil, daha önceki bilgilere bakarsanız, uçuş esnasında görünen yer yüzü grafiklerinin Google Earth kullanır gibi modellenip bulut tabanlı olarak eşzamanlı çizileceği belirtilmişti.
  • Yerli ve milli uçaklarımız, Flight Sim. Da

• Microsoft Flight Simulator, gerçeğini aratmayan hacimsel bulut efektleri sunacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.