Şimdi Ara

Tüm iPhone 12 modellerinin fiyatları, çok güvenilir bir kaynak tarafından sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
0
Favori
11.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Konu Apple olunca isabetli sızıntıları ve tutarlı tahminleriyle gündeme gelen teknoloji analisti Jon Prosser, Eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 12 serisinin fiyatlarını sızdırdı. 

Ayrıca Bkz.iPhone maske taktığınızı anlayacak ve Face ID'yi atlayarak şifre ile kilit açmayı kolaylaştıracak

Daha önce yeni iPhone SE'nin özelliklerini, fiyatını ve çıkış tarihini bildiren Jon Prosser; iPhone 12 modellerinin fiyatını da iPhone SE ile ilgili bilgileri aldığı kaynaktan öğrendiğini belirtiyor. 

iPhone 12 modellerinin fiyatı ne kadar olacak?

Bütün modellerin OLED panel ve 5G bağlantısıyla geleceğini açıklayan Prosser, bu yıl dört farklı iPhone 12 modelinin piyasaya sürüleceğini söylüyor. Bu telefonların fiyatları ise şu şekilde olacak:

• 5.4 inç ekranlı iPhone 12 - 649$

• 6.1 inç ekranlı iPhone 12 - 749$

• 6.1 inç ekranlı iPhone 12 Pro - 999$

• 6.7 inç ekranlı iPhone 12 Pro Max - 1099$

6.1 inç ekranlı iPhone 12; geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 11'in devam modeli olurken, bu yıl seriye daha küçük ekranlı bir model daha eklenecek. Ayrıca Pro Max modelinin ekranı da 0.2 inç daha büyük olacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    iPhone 12 Pro Max nasıl olacak?

• 5.4 inç ekranlı iPhone 12 (9.000 - 10.000TL)
    6.1 inç ekranlı iPhone 12 (10.500-11.000TL)
    6.1 inç ekranlı iPhone 12 (14.000-15.000TL)
    6.7 inç ekranlı iPhone 12 Pro Max (15.250-16.000TL)

Fiyatlar aralıklarında olacaktır şaşmaz hepsinde; tam fiyattan 1 lira eksik yazarlar orası ayrı , hatta Bonus olarak PS5 fiyatını da vereyim; 7500 TL

........................................................................................................................................................................
    Apple, pahalı olsa bile ilk yani teknolojiyi hep o getirirdi; bu yüzden kalite algısı yarattı ve işe yaradı. Bunun en bariz örneği ise çentik idi: önce Çin bu cihazları yapmayı öğrendi; sonra kopyaladı ,sonra ise geliştirdi. Çin'in özellikle son iki yıldaki gelişimi; inanılamaz boyutlara ulaştı. Öncelikle deyim yerindeyse çerçeveyi ortadan kaldırdı ; sonra yeni kamera teknolojileri sundu çekmeceli kamera , delikli kamera, dönen kamera. Daha sonra ekrana parmak izi okuyucu koydu. Kamera sayısını arttırdı, tonlarca kamera özelliği ekledi ve tekrar geliştirdi. Şuan Apple da olan Oled ekran , Lidar, Geniş ekran hepsini zaten Çinliler de yaptı. Şimdilik arka planda olsa da teknolojiye Çin'liler yön veriyor, Apple ise onları takip ediyor.(Sebebi CEO'su ileriyi göremiyor) Bu defa eski kullanıcılarının yarısını belki fazlasını tutabilir; iphone alacak kişilerin çoğu teknolojiye Apple'ın yön vermediğini bilecek, şuan Çindeki teknoloji firmalarının geliştirme departmanlarını toplamazsa sonrakinde iphone'u sadece fiyatı için alanlar bile kalmaz!(Diğerleri daha pahalı nasıl hava atacak? Özellik de kaybetmiyor ,fiyatta kaybetmiyor ve kalitede de kaybetmiyor!)
    zengin insan tatile gidiyor, arabayla geziyor, bahçe işleriyle ilgileniyor, spora gidiyor. vaktini farklı şeylerle doldurduğu için telefonu umursamıyor.

türk halkı günde 12 saat işyerinde, diğer 12 saati 15 metrekarelik bir odasında geçiriyor. millet açlıktan kafasını dışarı çıkaramıyor. bu şartlarda tek yoldaşı telefon oluyor. bırakın da bir tane de lüksü olsun insanların :) o da olmayınca tv'de izleyip mala bağlanmasından iyidir bence.
    Dünyada zaten TL olarak bir üretim yok, anlıyorum herkes cebinden çıkan paraya bakar, fakat dünyada global hiç bir firma TL kuru şu olmuş bu olmuş düşünmez. Maliyet hesabı ve kar hesabı basittir.
    satış dolar - Maliyet dolar = kar dolar. Dünya da da dolar geçerli, fiyatları karşılaştıracaksanız dolar olarak karşılaştırın maalesef bu durum bu şekilde. Yok Samsung şu kadar fiyatı yapmış, gibi yorumlar da saçma. Iphone 100 ülkeye satılıyorsa, ayrı ayrı fiyat mı verecekler?
  • Kimseler iphone pahalı falan demesin lütfen

• Eğer bu sızıntı doğruysa, 5.4 inch yerine 5.8 inch tercih ederdim giriş modelini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Murat.Ak M kullanıcısına yanıt
    Huawei P40 Pro ve S20 Ultra çok daha pahalı çıktı (1350 dolar) fiyatlar cidden uygun bence de. (Dolar bazında)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 2 Mayıs 2020; 14:29:55 >
  • Çok güvenilir kaynak haha, ilkokul çocuğu musun?

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Dünyada zaten TL olarak bir üretim yok, anlıyorum herkes cebinden çıkan paraya bakar, fakat dünyada global hiç bir firma TL kuru şu olmuş bu olmuş düşünmez. Maliyet hesabı ve kar hesabı basittir.
    satış dolar - Maliyet dolar = kar dolar. Dünya da da dolar geçerli, fiyatları karşılaştıracaksanız dolar olarak karşılaştırın maalesef bu durum bu şekilde. Yok Samsung şu kadar fiyatı yapmış, gibi yorumlar da saçma. Iphone 100 ülkeye satılıyorsa, ayrı ayrı fiyat mı verecekler?

• TL olarak sizdirabilecek babayigit var midir :) ...

• 1100 dolarez artı vergiler, haraçlar, vesaire ile kaç bin oluyor bizde? artık hesaplayamıyorum.

• 5,4 inch çok tutar. İnsanlar artık daha ele sığan telefonlar istiyor.

• yorum yapmadan önce bizim vergilerin üstüne binmesini bekleyelim bence:)

• murdocklawless kullanıcısına yanıt
    https://telefonvergim.tk/ buradan hesaplayabilirsn

• 700 dolarlik iPhone 11 7000 tl iken okeydi ama 400 dolarlik iPhone SE'yi 5300 lira görünce iPhone 12yi 10000'den asagi beklemek mümkün görünmüyor ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat.Ak

Hocam yanlış anladınız
    Huawei P40 Pro = 1350 dolar
    S20 Ultra 1200 dolar
    iPhone 12 Pro Max= 1099 dolar
    yani yurt dışı fiyatları ile kıyaslayınca iPhone 12'nin daha ucuza çıktığını söylemek istemiştim. Tabi Samsung'un değer kaybetme olayıda var 12.000 tl den satışa sunulan S20 Ultra şuanda 9000 tl civarlarında bulunabiliyor iPhone yıl boyunca fiyatı düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 1 Mayıs 2020; 3:11:9 >

• Yahu çerçeveli telefon yapın artık. Ben %65 ekran kasa oranına sahip telefon kullanmak istiyorum. Çentik istemiyorum bu ne çirkin tasarımdır arkadaş. 8 Plus’ı güncelleyin çıkarın işte. Bu nedir arkadaş?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple bir şey fark etti o da uygulamalardan ve reklamlardan daha çok para kaldırdığını. yani taktik belli. rekabetçi fiyatla telefonu sun, millet senin telefonunu alsın sende uygulama sat üyelik sat icloud vs.

android'i zor zamanlar bekliyor
  • Fanatik androidçiyim. Daha da fanatik samsungçuyum. Apple bu fiyatlarla piyasayı dümdüz eder yok eder geçer. Ne olursa olsun iPhone algısı var. 5.4 inç iPhone kısılmamış işlemci ve güzel bir ekran ile gelirse android amirali sattırmaz.
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Adamlar SE çıkardı daha ne istiyon, her türlü kalite akıyor cihazdan.

• 700/1000 Dolar orada uygun bir fiyat,türkiyeye gelince vergiler ekleniyor enflasyon ekleniyor telefon 10.000 Lira oluyor kendi ülkesi dışında çok pahalı kendi ülkesinde iyi telefon fiyat olarak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolar ve vergiler ile 15’i bulur

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız ama bence ondan da öte akıllı saat ve kulaklık vs ekipmanları da Apple almaya itmesi de büyük bir sebep olsa gerek

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.