Şimdi Ara

iPhone SE kilit ekranı bildirimlerinde Haptic Touch çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple’ın akıllı telefonlarında basıncı algılamaya yarayan 3D Touch, kısa bir süre önce yeterince kullanılmadığı ve özelliğin aynısı uzun basmayla kullanılabileceği için kaldırılmıştı. Kaldırılan özelliğin yerine yeni modellere eklenen Haptic Touch, ya da standart adıyla uzun basma yoluyla navigasyon, yeni iPhone SE modelinde tutarsızlık gösteriyor.

Normalde kilit ekranında bildirimlere uzun basarak içeriği daha detaylı göstermeye ve yanıtlama fonksiyonunu da içeren Haptic Touch, yeni iPhone SE modelinde çalışmıyor. İşin ilginç tarafı ise özellik kilit ekranı dışında, yani telefon açıkken gelen bildirimlerde sorunsuz, tam olması gerektiği gibi çalışıyor.

Ayrıca Bkz.Kingston, 3500 MB/s’ye ulaşabilen KC 2500 NVMe SSD’lerini duyurdu

Uzun basmak dışında bildirimi sağa ya da sola sürükleyerek de sahip olunabilen fonksiyonun, bu modelde olması gerektiği gibi çalışmaması dikkat çekici. Firmanın bu hareketiyle herhangi bir gelecek değişikliğe yönelik mi çalıştığını yoksa sadece bir yazılım hatası mı yaptığını bilmiyoruz.

Apple’dan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Düzenleme: TechCrunch analistlerinden Matthew Panzarino tarafından yapılan inceleme ve bunu takip eden açıklamaya göre, Apple'ın yeni iPhone modelinde olması gerekenin dışında çalışan herhangi bir yazılım ya da donanım bulunmuyor. Panzarino'nun ifadesine göre Apple, özelliğin bu modelde böyle çalışmasını istemiş ve yapmış. Bu durum, gelecek iOS sürümlerinde özelliğin bu fonksiyonunun kırpılacağı anlamına gelebilir.

• Çoğunluk veya sen kullanmıyor olabilirsin. Ben kullanıyordum. Peek ile fotoğraf veya link önizlemelerine bakıyordum. Uygulama ikonlarından hızlı eylemleri kullanıyordum. Haptic Touch geldikten sonra kullanım alışkanlıklarım değişti(rildi) ve bunları da pek kullanmaz oldum. Zaten Haptic Touch 3D Touch'ın muadili değil zira birden çok fonksiyonu yok Haptic Touch sadece basılı tutmaktan ibaret üçüncü bir boyut yok.

En basitinden hızlı eylemleri açmak 2 saniyeyi buluyor. Onun yerine direkt uygulamayı açmak daha mantıklı. 3D Touch'ta ise bu işlem anında salisesindeydi.

Kısacası kullananlar için tabiri caizse attan inip eşeğe binmek gibi
  • 3D touch kullanılmıyor koca bir yalan. maliyetliydi kaldırdık deyin insanları aptal yerine koymasınlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ucuz etin yahnisi işte.

• Ne önemi var ipon yazısı yeter

iPhone SE kilit ekranı bildirimlerinde Haptic Touch çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torabi -- 28 Nisan 2020; 12:56:17 >
  • benim için çok önemli değil he kullanan vardır orası ayrı
  • Biraz mantıksız olmuş. iOS 11 ilk tanıtıldığında soldan bastırarak uygulama değiştiricisi (app switcher) açılmıyordu, daha sonraki güncellemelerle gelmişti, bu da onun gibi bir şey olur. hit almak için Apple'a sallamak yeni bir şey değil zaten.
  • Ucuz olunca böyle oluyor demek ki

• 3D Touch donanımsal bir özellikti, yeni telefonlardan kaldırdılar.
    Haptic Touch ise basitçe uzun basma mekaniğiyle çalışıyor.
    Yazılımla halledilebilir gibi duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haptic Touch yazılımsal 3D Touch ise donanımsal bir özellikti. Haptic Touch bu sebeple 3D Touch’a göre daha ağır kalıyor. Donanımı kaldırarak maliyeti kısmak amacıyla yapılmış bir hareket. Ayrıca 3D Touch bulunan cihazlarda birden fazla uygulama kullanılıyorsa uygulamalar arasında geçiş yapmak için sol kenardan basılı tutup sağa çekerek diğer uygulamaya çok pratik bir şekilde geçiliyordu. Bu Haptic Touch’ta var mı bilmiyorum.

• 3d touch u kullanan var mıydı? Hepinizin ekranında kırılmaz ekran koruyucu var...

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Kırılmaz ekran koruyucuyla da çalışıyor. Basıncı algılıyor. Aktif kullanıyorum.
    Bence kullanışlı bir özellikti, maliyet için kaldırmaları kötü oldu.

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Çoğunluk veya sen kullanmıyor olabilirsin. Ben kullanıyordum. Peek ile fotoğraf veya link önizlemelerine bakıyordum. Uygulama ikonlarından hızlı eylemleri kullanıyordum. Haptic Touch geldikten sonra kullanım alışkanlıklarım değişti(rildi) ve bunları da pek kullanmaz oldum. Zaten Haptic Touch 3D Touch'ın muadili değil zira birden çok fonksiyonu yok Haptic Touch sadece basılı tutmaktan ibaret üçüncü bir boyut yok.

En basitinden hızlı eylemleri açmak 2 saniyeyi buluyor. Onun yerine direkt uygulamayı açmak daha mantıklı. 3D Touch'ta ise bu işlem anında salisesindeydi.

Kısacası kullananlar için tabiri caizse attan inip eşeğe binmek gibi

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.