Şimdi Ara

Vestel akıllı saati yakında piyasaya çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
3.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ülkemizin en büyük elektronik üreticisi konumundaki Vestel yıllardır mobil cihaz pazarında ve bir süredir de akıllı bilekliği ile giyilebilir cihaz pazarında faaliyet gösteriyordu. Firma şimdi bir akıllı saat hazırlığında.

İddialı olacak

Tanıtımları yavaş yavaş başlayan Vestel akıllı saati piyasadaki rakiplerine iyi bir alternatif olmayı planlıyor. Henüz model ismi belirlenmiş değil ancak tasarım ve fonksiyonları konusunda detaylar belli oldu.

Ayrıca Bkz.6 çekirdekli Ryzen işlemcili Lenovo IdeaPad 5 satışa çıkıyor

Ekran yüzlerinin değiştirilebilir olduğu tahmin edilen akıllı saat nabız ölçümü, uyku takibi, adım ve mesafe takibi, kalori ölçümü, nefes egzerzisi gibi yaşam özelliklerine sahip. Gelen bildirimleri gösterek ekran suya karşı dayanıklı.

Uzun pil ömrü olduğu ifade edilen Vestel akıllı saati Vfit+ uygulaması üzerinden kontrol ediliyor. Henüz Vestel akıllı saati için bir fiyat belirlenmiş değil ancak yakın zamanda detayların netleşmesi bekleniyor.

• iPhone komple cin mali degil, yazilim yuzde yuz amerikan. Konu o degil ki. Zaten kim artik yuzde yuz yerli uretim yapiyor. Vestel ben yerliyim diye uretim yapiyor ithal urunlerle. Ama muadil ithal urunlerden pahali satiyor. Sonra satis yapamiyor dogal olarak. Bu sefer ben satamiyorum, digerleri de satamasin diye siyasilere rakiplerine ek vergi getirsin diye baski yapiyor. Karsi oldugumuz nokta bu.
    Tip olarak Haylou'nun LS01 akıllı saatine çok benziyor. Benim şahsi görüşüm şu, üzerine ekler Çin'li üreticiden alırım. Vestel bizlere Çin'den aldığı telefonlara Venüs markasını yazarak insanlara satmadı mı? Venüs Z40 mesela, gerçek adı Blu Bold N1, Çin'de tasarlanıp üretilmiş. Casper'da da aynı durum geçerli. Wiko telefonlara Casper markasını basıp satmadılar mı? Biz aldıkça yine aynısını yapacaklar. 4 ay önce Z40 3 bin 500 TL'den satışa çıktı. 4 GB RAM, 128 GB ROM. 4 ayda dolar artmasına rağmen fiyatı 2.500₺'ye dayandı. Fiyatı rakiplerine oranla ciddi düşmüş durumda. Yıl 2020, insanlara eski özellikleri pahalı fiyattan satma peşindeler. Vestel yapsın 6 GB RAM'li, 128GB ROM'lu, işlemci ve kamera iyi olsun. AMOLED ekran olsun. Servislerini geliştirsinler. O zaman alınır işte. O zaman gerçekten helal olsun derim. Ama şu anki durumda almayın arkadaşlar, 5-10 ekleyin Xiaomi alın. En azından verdiğiniz paraya en iyi performansı alın(Servis ve yazılım her modelde geçerli olmayabilir).
    Edit: Telefonun fiyatı 200$'mış. 1400₺ yapıyor. En ucuz fiyatı 2500₺. İlginç gerçekten. Ayrıntılı bilgi için;https://bluproducts.com/about-us/ https://shop.boldphone.com/n1/
  • Gereksiz işler... Kim yönetiyor bu firmaları anlamıyorum.. Nasıl beceriyorlar böyle saçma kararları.. Ürünü ne satabiliyorlar, ne destek veriyorlar.. Firma imajını zedelemekten başka yaptıkları şey yok

• Ucuk da bir fiyat isterler sonra satmiyor diye yakinirlar. Ardindan devletten ithal urunlere ek vergi isterler sanki kendileri her seyi ithal etmiyormus gibi. Sonuc: olan yine halka oldu.

• Fiyatını öğrendikten sonra dişlerimi göstererek gülmek istiyorum.

• Tamam diğer akıllı saatlere vergi gelecek belli oldu :D

• EKG yok yani tırt ! ... D vitamini için uv ölçer yok... Microsoft Band 2 de bile vardı eskidi kaldırdı...

Türkiye gerçeklerine göre bir ürün değildir.

Çinlilerden hazır kalıp üstüne istediğin marka yazdırmalılardan yine...

Rezalet...

Vestel ne zaman Snapdragon 8xx üst seviye işlemcili telefonları oldu da kendilerine bizi yerli vatandaş niye almıyor diye Vestel Vergileri türemişse bu vebali ömür boyu çekecekler de . Hem dandik üret orta ve orta altı özellikleri ile hem de talep mi ediyorlar....

Montaj tesisleri ile sözde yerli mi sanılıyor,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İphone komple çin malı ona neden lafınız yok marka yerli türk malı işte

• Ooo vestel haberi, çok ekmek çıkar buradan yerimizi alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 27 Nisan 2020; 9:54:9 >
  • Akıllı saatlerde zam kapıda demek ki ...

• Acaba hangi çinli markanın fason ürünü yakında çıkar ortaya Çin'de 10 dolarlık saati de burda 10 katına satmazsa yerlide olmaz çünkü üzerine isim yazdırmak çok maliyetli iş
    Reklamda belli vestel yapamaz dediler yaptık derler gururla kazıklıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: yakup67

İphone komple çin malı ona neden lafınız yok marka yerli türk malı işte
    iPhone komple cin mali degil, yazilim yuzde yuz amerikan. Konu o degil ki. Zaten kim artik yuzde yuz yerli uretim yapiyor. Vestel ben yerliyim diye uretim yapiyor ithal urunlerle. Ama muadil ithal urunlerden pahali satiyor. Sonra satis yapamiyor dogal olarak. Bu sefer ben satamiyorum, digerleri de satamasin diye siyasilere rakiplerine ek vergi getirsin diye baski yapiyor. Karsi oldugumuz nokta bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Ama onun kankası Vestele özel indirim yaparki gerek vergi gerek taksit elinden ne geliyorsa...

• Bu işe en çok damat sevinmiştir.Şuan ellerini ovuşturuyor ek vergi için😂

• Yerli üretime destek...
    Çıksın alacağım hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi press-tij -- 27 Nisan 2020; 11:23:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranın üstüne kocaman VESTEL yazarlar diye düşünmüştüm.

Hayret yazmamışlar.

Türkiye'nin en zevksiz ve en çirkin elektronik eşyalarını üreten firmasıdır Vestel. Bir de bayılıyorlar her yere vestel yazmayı.

Bir ara SMEG'in çakmalarını da üretmişlerdi ama onlar bile çirkindi... Nasıl başardılarsa...

Biri el atsa keşke şu firmanın tasarım departmanına...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 27 Nisan 2020; 11:48:9 >
  • vestel gurumuz insallah daha büyük global markamız olur ... devletler artık verdigimiz vergilerle deil markalarıyla malı götürüyor..savunma sanaiyide çıgır açtık bide markalaşmada ilerlesek 10 numara olacak

• Vesteli beğenin yada beğenmeyin ama adamlar sürekli yeni ürün piyasaya sürüyor. demek ki çarklar dönüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Vesteli beğenin yada beğenmeyin ama adamlar sürekli yeni ürün piyasaya sürüyor. demek ki çarklar dönüyor.
    Devlet desteğiyle döner tabi.
  • devlet destegi yok vergi istediler rekabet ettigi alanlarda kabul edilmedi sağolun wahşi muhalefet olarak da desteğiniz yok bari orda burda karalamayın

• Vestel’in çıkardığı bir akıllı saat ne kadar akıllı olabilir ki

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.