Şimdi Ara

## Kingston'dan CL3 Zamanlamalı DDR-2 800MHz Bellekler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Kingston'dan CL3 Zamanlamalı DDR-2 800MHz Bellekler ##

Dünyanın en büyük bellelk üreticilerinden biri olan ve toplam satışlarda pazarda hakim konumda bulunan Kingston yüksek performans isteyen kullanıcılara hitap eden HyperX serisine iddialı zamanlamalara sahip yeni modeller ekledi. Firmadan yapılan açıklamaya göre,, duyursu yeni yapılan "HyperX DDR-2 Super Low Latency" modeli özellikle sahip olduğu 3-3-3-10 zamanlamaları ile gerçektende dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Kingston'ın 800MH'de çalışan yeni bellekleri 3-3-3-10 zamanlamalarına ulaşabilmek için 2,3-2,35v voltaj aralığında çalışmaktalar. Duyurusu ile birlikte satışına da başlanan belleklerin 512MB ve 1GB'lık modülleri ve 1-2GB'lık kitleri bulunuyor. Yeni bellekleri ile yüksek performans sağlama konusunda son derece iddialı olan Kingston'ın yeni bellekleri ile kendi kategorisinde performans limitlerini zorladığı ifade ediliyor.

Amerika pazarında satışa sunulan belleklerin fiyatlarıise şu şekilde,

* KHX6400D2ULK2/2G, 2GB Kit – 255$
    * KHX6400D2UL/1G, 1GB Modül – 128$
    * KHX6400D2ULK2/1G, 1GB Kit – 138$
    * KHX6400D2UL/512, 512MB Modül – 69$

• sagol bilgi için sanırım calışma gerilimini yükseltmişler hepsi bu
  • 1 gb lık bellek 138 dolar...

Türkiyede ne kadar olur acaba ? tahminimce 150+ yı devirir...

Ram ler bu kadar düşmüşkende ben o kadar vermem.

Not : Geil Ultra 4-4-4-12 dururken...Hemde şu an fiyatları süperken...

Saol fx57
  • 2 gb'lık olanları 150$ seviyelerine gelmedikçe pek alan olmaz sanırım. üstelik bu fiyatta şimdilik yuksek gibi.
  • DDR-3 ü kim ne yapsın..
    Fiyatlar yeni olduğu için pahalı tabi ama diğer üreticilerde benzer modelleri yaptıklarındda ister istemez rekabetten düşecektir fiyatlar bence...

Bu arada ben birşey soracaktım..Bu ram ve geil in mesela 4-4-4-12 yazan rami normaldemi böyle çalişiyorlar..Yoksa bu zamanlamalar için rami averclock etmek mi gerekiyor??Normal 1,8 volt çalişma geriliminde 4-4-4-12 çalişmazmı geiller mesela yada onlar zaten sürekli yüksek voltajdamı çalişiyorlar 2 volt ve üzerinde normali böyleymiş gibi??

GEIL ramleride çok beğeniyorum biraz çirkin görünsede siz ne diyorsunuz??..Donanimhaber incelemelerde de GEIL kullanılıyor..Kıyaslama yaparsak GEIL-OCZ KINGSTON bunları nasıl sıralayabiliriz??OCZ nin bellekleri GEILden biraz fazla gecikme süresi var gibi standart üretici verilerinde ama (5-5-5-15) overclockla ne olur bilemem..Onlar bilerek böyle standart değerler veriyorda olabilirler daha düşük zamanlamaları tüketicinin kendisine bırakıyorlar heralde yani gerisi overclocka giriyor biraz

• DDR I 'in latencylerini DDR II'nin yakalaması 2 sene falan sürdü demek ;) DDR III'ü hakikaten uzunca bi süre satın almamak lazım ...
  • Bu ramlerin hyperx siz yani sade olanlarının gecikme süreleri ne kadar bilen varmı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratti

DDR I 'in latencylerini DDR II'nin yakalaması 2 sene falan sürdü demek ;) DDR III'ü hakikaten uzunca bi süre satın almamak lazım ...

Aynen..
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratti

DDR I 'in latencylerini DDR II'nin yakalaması 2 sene falan sürdü demek ;) DDR III'ü hakikaten uzunca bi süre satın almamak lazım ...

ki 2.3 de yakaladı

ddr zaten 2.5 default
  • evet arkadaşlar şimdi ddr2 alınır 3.3.3.10 fena sayılmaz benim için artık 2,5 ve 2 değerdelilerde çıksada am2+ sistem toplasam ddr3 için çok erken onlarda bir cl3 yada cl2 ye inmeden geçmek yanlış olur kanatimce
  • 4-4-4-12 ya da 5-5-5-15 civarı sanırım
    quote:

Orjinalden alıntı: dallas41

Bu ramlerin hyperx siz yani sade olanlarının gecikme süreleri ne kadar bilen varmı acaba
  • yeni teknoloji uzak durmak lazım

deneme tahtası olmamak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadoxi -- 17 Mayıs 2007; 3:09:04 >
  • yaaWW soru soruyoruz kimse cewap wermiyor
  • BENCE ÇOK İYİ BİR GELİŞME .. KINGSTONLAR 800MHZ CL3 YAPABİLMESİ İÇİN SEÇME MICRON D9 GMH KULLANMASI LAZIM BUDA BU RAMLARIN %90 1200+ YAPACAGI ANLAMINI TAŞIR.. DAHA ÖNCE
    TEAM CL 3-3-3-8 KULLANDIM CİDDEN HARİKA RAMLARDİ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

DDR-3 ü kim ne yapsın..
    Fiyatlar yeni olduğu için pahalı tabi ama diğer üreticilerde benzer modelleri yaptıklarındda ister istemez rekabetten düşecektir fiyatlar bence...

Bu arada ben birşey soracaktım..Bu ram ve geil in mesela 4-4-4-12 yazan rami normaldemi böyle çalişiyorlar..Yoksa bu zamanlamalar için rami averclock etmek mi gerekiyor??Normal 1,8 volt çalişma geriliminde 4-4-4-12 çalişmazmı geiller mesela yada onlar zaten sürekli yüksek voltajdamı çalişiyorlar 2 volt ve üzerinde normali böyleymiş gibi??

GEIL ramleride çok beğeniyorum biraz çirkin görünsede siz ne diyorsunuz??..Donanimhaber incelemelerde de GEIL kullanılıyor..Kıyaslama yaparsak GEIL-OCZ KINGSTON bunları nasıl sıralayabiliriz??OCZ nin bellekleri GEILden biraz fazla gecikme süresi var gibi standart üretici verilerinde ama (5-5-5-15) overclockla ne olur bilemem..Onlar bilerek böyle standart değerler veriyorda olabilirler daha düşük zamanlamaları tüketicinin kendisine bırakıyorlar heralde yani gerisi overclocka giriyor biraz

Sanırım ilk açılışta voltajdaki düşüklüğe bağlı olarak zamanlamalar yüksek oluyor, kendin ayarlıyosun.

• Bence CL3 ler performansa buyuk katkılarda bulunmakta uzun süre çalışanlar için özelliklede fiyatları da ortalama 10 ar dolar düşürün (yukardaki fiyatları) :) sitemizde suan 1 gblık 512*2 lik kit bulunmakta suana kadar tercih eden olmadı. Bu ramler 5-5-5-15 ve düşük voltajda çalıştırdığında 3-3-3-10 gibi bir gecikme süresi ile çalışmaktadır. KYSER burada sana cevap verdim acaba yeterlimi hım birde dedigin gibi Geillerin şekli bu kadar albenili değil. :)
  • +1
    Kingston kalitesi tartışılmaz. Oldukça uzun bir süre kullandım. Fakat fiyatlar yüksek
    quote:

Orjinalden alıntı: EcZaNeT

BENCE ÇOK İYİ BİR GELİŞME .. KINGSTONLAR 800MHZ CL3 YAPABİLMESİ İÇİN SEÇME MICRON D9 GMH KULLANMASI LAZIM BUDA BU RAMLARIN %90 1200+ YAPACAGI ANLAMINI TAŞIR.. DAHA ÖNCE
    TEAM CL 3-3-3-8 KULLANDIM CİDDEN HARİKA RAMLARDİ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.