Şimdi Ara

Yeni Gboard beta sürümünde panodan yapıştırmak artık çok daha kolay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android işletim sisteminde bir metni kopyalayıp yapıştırmak için önce metne basılı tutmak ve ardından yine hedef konuma geçerek basılı tutarak yapıştırmak gerekiyor. Google’ın kendi klavyesi Gboard’a gelen bir güncellemeyle bu durum değişecek. Gboard betası, panodan öğeleri yapıştırmak için basılı tutmaya ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Betaya göre, yeni bir metin bölümüne tıklandığında, kelime öneri kısmında panodaki öğeler öneri olarak çıkacak. Bunlara tıklamak, metni yapıştırmak için basılı tutma hareketi yapmanıza gerek kalmadan işinizi halletmenizi sağlayacak. 

Ayrıca Bkz.Alfa Romeo Tonale için geri sayım başladı

Google’ın klavyesi, özelliği kullanarak şifreleri kopyalamak istediğinizde ise şifre alanlarını tanıyarak öneri kısmında şifreyi gizliyor. Şifre yerine noktalar gösteren uygulama, yine yapıştırmaya olanak sağlarken gizliliği de korumuş oluyor.

• Swift klavye mi iyi g board mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En iyi klavye uygulaması

• 2 seneden fazladır gboard kullanıyorum memnunum.

• kesinlikle SwiftKey

• SwiftKey de zaten var ya o uzun zamandır

• hakan985 H kullanıcısına yanıt
    Yok mu dedik? Her uygulama haberinin altında illa böyle bir yorum oluyor. Varsa var, ne yani?

• Nokia Lumia kullanırken Microsoft'un klavyesini kullandım. Onun kadar doğru kelime tahmini yapabilen klavye bulamadım. Sanki insanın aklını okuyordu. Gboard da saçma sapan alakasız kelimeler çıkarıyor

• Swiftkey Lumia klavyesine benziyor ve Gboard'dan çok önde.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamzasoph

Nokia Lumia kullanırken Microsoft'un klavyesini kullandım. Onun kadar doğru kelime tahmini yapabilen klavye bulamadım. Sanki insanın aklını okuyordu. Gboard da saçma sapan alakasız kelimeler çıkarıyor
    Aynen, Lumia döneminde klavye tahminleri mükemmeldi hala yok o seviyede bir uygulama, Ama en yakın olan swiftkey sanırım baya güzel bence diğerlerine göre.
  • Swiftkey klavye candır

• Bizde mecbur T9 yüzünden TouchPal kullanıyoruz. T9 ne Swiftkeyde ne de Gboard da yok.

• Ben de gayet memnunum. Ayarlardan (çark simgesi > gelişmiş) Google'a gönderilen telemetry'leri kapatmanızı öneririm. Öyle bir yere saklamışlar ki, bunu yapmak telefonu kurcalamayan insanın aklına bile gelmez.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 23 Eylül 2020; 10:3:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Yok mu dedik? Her uygulama haberinin altında illa böyle bir yorum oluyor. Varsa var, ne yani?
    Hayırdır sana noldu ki sana mı yazdık şirket sahibi misin sana mı dedik... ne andaval insanlar var ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.