Şimdi Ara

35 watt TDP’li bir Ryzen APU’su ufukta görüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kırmızı ekip son aylarda  7 nm sürecinden geçen Ryzen işlemcileriyle oldukça başarılı sonuçlara imza atmayı başardı. APU kanadında ise halen 12 nm süreci kullanılmaya devam ediliyor.

AMD Arctic APU

Son sızıntıya göre AMD düşük güç tüketimli bir masaüstü APU’su tasarlıyor olabilir. Arctic kod adlı yonga 3 GHz’lik frekansta görev yaparken 3200 MHz’lik bellekle eşleştirilmiş. GPU tarafının ise 1200 MHz’de çalıştığı rapor edilmiş.

Renoir mobil APU’larıyla 15-45 watt arası TDP değerinde oldukça güzel performans sunan AMD görünüşe göre masaüstü segmentine de düşük güç tüketimli fakat halen güçlü bir model sunmayı planlıyor. Yeni çözüm 35 watt TDP bütçesi altında çalışabilir.

Ayrıca Bkz.Z490 yongaseti PCIe 4.0 desteğiyle geliyor-şimdilik kullanılamayacak

İlk sonuçlara göre yonga işlemci tarafında 8/8 Ryzen 7 4700U’dan hızlı konumdayken, 1200 MHz’de görev yapan iGPU ise 6 CU içeren Ryzen 5 4600H’ın GPU’sundan yavaş kalmış. Son olarak yeni APU’nun olası isimlendirmesi olarak Ryzen 3 4200GE tahmin ediliyor.

• AMD'nin bugüne kadar izlediği çizgiye bakılırsa muhtemelen Eylül-Ekim gibi 65W TDP'li 4200G ve 4400G gelecek. 35W TDP'li APU'nun ise "Athlon 4000G" ismi ile 2021 ilkbaharında piyasada olacağını tahmin ediyorum.
  • Son Am4 olacak olan ryzen 5 4400g yi merak ediyorum, film izlemek için mini ıtx ile ufak bir pc yapacağım kendisinden :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    hocam ben raspberry pi 4 den Openmediavault programıyla Network attach storage server yaptım içinde minidlna , torrent programı,download maneger falanda yüklü baya güzel oldu tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 23 Nisan 2020; 17:43:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

hocam ben raspberry pi 4 den Openmediavault programıyla Network attach storage server yaptım içinde minidlna , torrent programı,download maneger falanda yüklü baya güzel oldu tavsiye ederim
    Cevabınız için teşekkürler,

Raspberry pi 4 4k film oynatabilirmi acaba ?
    Arada sırada pubg gibi 5-10dk oynanacak oyunları çalıştırabilir mi,
    Şuan bir adet tv box um var ama bunlar pc gibi değil sıkıntılı cihazlar, bunların derdi ile uğraşmamak için mini pc yapacağım, daha sağlıklı çalışıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

AMD'nin bugüne kadar izlediği çizgiye bakılırsa muhtemelen Eylül-Ekim gibi 65W TDP'li 4200G ve 4400G gelecek. 35W TDP'li APU'nun ise "Athlon 4000G" ismi ile 2021 ilkbaharında piyasada olacağını tahmin ediyorum.
    yuksek ihtimal bu sekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

Cevabınız için teşekkürler,

Raspberry pi 4 4k film oynatabilirmi acaba ?
    Arada sırada pubg gibi 5-10dk oynanacak oyunları çalıştırabilir mi,
    Şuan bir adet tv box um var ama bunlar pc gibi değil sıkıntılı cihazlar, bunların derdi ile uğraşmamak için mini pc yapacağım, daha sağlıklı çalışıyorlar...

Alıntıları Göster
    4k film oynatırsın da oyun konusunda bişey diyemem , zaten OMV sadece datayı yollar ağ bağlantısına , geri kalan tv nin işi
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.