Şimdi Ara

Crucial yüksek performanslı P5 NVMe SSD’lerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kısa bir süre önce fiyatı itibariyle kullanıcıların sık tercih ettiği P1 SSD’sini P2 ile güncelleyen Crucial, P5 ailesiyle yüksek performansa ihtiyaç duyanları hedef alıyor.

Crucial P5

P5 serisi NVMe M.2 SSD’lerinin kontrolcü ve NAND Flash bilgisi paylaşılmadığı gibi DRAM önbellek varlığına dair bir açıklama da yapılmamış. Bununla birlikte sürücülerde 3D TLC NAND Flash kullanıldığı bilgisi paylaşılmış.

250 GB’tan 2 TB’a kadar ölçeklenen P5 çözümleri 250 GB kapasite seçeneği dışında 3400 MB/s’ye kadar sıralı okuma ve 3000 MB/s’ye kadar sıralı yazma performansına sahip. 250 GB’lık modelde yazma hızında 1400 MB/s’ye düşüş mevcut.

Dayanıklılık değerleri

PCIe Gen 3 arayüzünü kullanan M.2 katı hal diskleri ECC, entegre güç kaybı koruması ve adaptif termal koruma gibi özelliklerle iyileştirilmiş. 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasiteli çözümler için sırasıyla 150 TBW/300 TBW/600 TBW1200 TBW dayanıklılık değerlerine sahip sürücüler 5 yıllık garanti altında satışa sunuşmuş durumda.

Ayrıca Bkz.YMTC, Lexar’a NAND Flash sağlayacak

Firma NVMe SSD’lerin fiyat bilgisini paylaşmazken geçtiğimiz haftalarda lanse edilen P2 ailesinden 250 GB ve 500 GB seçeneklerini 54.99 ve 64,99 dolarlık etiketlerle satışa sunmuş.

Kaynak:https://www.guru3d.com/news-story/micron-expands-crucial-nvme-ssd-line-with-p5-nvme-m2.html

• Crucial candır. By Micron...

• uygun fiyatı yüzünden 3 yıl önce Crucial 250 gb ssd almıştım, hala sorunsuz kullanıyorum. 1 TB' ın ucuzlamasını bekliyorum.

• Adamlar 65$a 500gb aliyor biz 1100TLye alıyoruz. Nasil bir ülkede yaşıyoruz arkadaş.

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Çıldırmak üzereyim ya adamlar 1 yemek parasına 512GB SSD alıyorlar, biz maaşın yarısını veriyoruz. Bıktım artık! Böyle ekonominin de böyle işin de.....

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Bekle kardeşim, ucuzlamasını bekle. Dolar 10 TL olunca üç tane birden alırsın. Malum ekonomi uçuyorrr

• quote:

Orijinalden alıntı: msatic

Çıldırmak üzereyim ya adamlar 1 yemek parasına 512GB SSD alıyorlar, biz maaşın yarısını veriyoruz. Bıktım artık! Böyle ekonominin de böyle işin de.....
    Bu ulkede yasam haram oldu zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat yurtdısında bedavadan biraz pahalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.