Şimdi Ara

Chuwi avuç içine sığan bir mini PC geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Chuwi markası koronavirüs salgını öncelerinde Çin’den uygun fiyatlı dizüstü almak için araştırılan markaların en başında geliyordu. Nispeten biraz daha eski donanımlar kullanarak uygun fiyatlı bilgisayar modelleri geliştiren Chuwi zaman zaman ilginç tasarımlara da imza atıyor.

Chuwi Larkbox özellikleri

Chuwi Larkbox adıyla geliştirilen bilgisayar modeli 6cmx6cmx4cm civarında boyutlara sahip ve 0.16 litre civarında hacimle geliyor. Bu denli küçük boyutlar haliyle donanım tarafında seçenekleri de kısıtlıyor.

Ayrıca Bkz.Binance yakında Ethereum ağına rakip oluyor

Kasa içerisinde sekizinci nesil Intel Celeron N4100 işlemci yer alıyor. 4 çekirdekli bu işlemci 14nm sürecinde tasarlandı ve 6W ısıl tasarım gücüne sahip. Senaryoya göre ise 4.8W seviyesine kadar inebiliyor. Bu açıdan oldukça enerji verimli denebilir. Intel 600 UHD entegre grafik birimi ise 700MHz hızına kadar çıkıyor ve 4K video çıkışına imkan tanıyor.

Chuwi Larkbox modeli 6GB LPDDR4 RAM ve 128GB SSD depolama ile geliyor. Soğutma ise sessiz bir fan ile sağlanıyor. Kasa üzerinde iki USB Tip-A, portu, 1 USB Tip-C portu, Bluetooth 5.0 desteği gibi özellikler mevcut. Taşınabilir olması sayesinde gittiğiniz her yerde kullanabileceğiniz Chuwi Larkbox modeli yaz aylarında piyasada olacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Chuwi Larkbox
    Chuwi Larkbox
    Chuwi Larkbox
    Chuwi Larkbox
    Chuwi Larkbox

Kaynak:https://www.techpowerup.com/266000/chuwi-launches-the-tiny-larkbox-pc

• Haklı mısın? Basit bir çerçeveden bakıldığında evet haklısın fakat AMD'nin 6 watt enerji tüketerek bu gücü veren herhangi bir işlemcisi olmadığı akla gelince haklılık payı sona eriyor... Her ne kadar ben de koyu AMD fanı olsam da AMD halen daha Intel'in koştuğu her alana yayılabilmiş değil, 6 watt'lık ultra düşük güç tüketimli işlemciler sahası da AMD'nin daha adım atmadığı sahalardan biri...
  • İyi fiyatla gelse Android box piyasasını öldürür bu tip aletler.

• amd varken intelin dandik celeronlarını kullanan da ne bileyim

• 12 inç CHUWİ Hi12 Tablet kullanan birisi olarak, bir ipad kalitesi olmasa da, 4 yıldır kullanıyorum, üründen memnunum., kesinlikle kötü bir kalite değil. Bu haberde ki ürünün de kalitesiz bir ürün olacağını düşünmüyorum.

• Ofis, internet, film izleme, müzik dinleme ve gündelik işler için gayet yeterli. İster televizyona bağla ister monitöre. Bluetooth bir mouse ve klavye setiyle son derece konforlu bir kullanıma sahip olabilir. Extra depolama alanı olarak evde bir wireless harici disk ya da ağa bağlı bir nas drive olursa tadından yenmez.
    Oyunsever biriyseniz de yanında bir Xbox. Tüm setup tamamlanmış olur.

• Aynen bahsedildiği gibi bir Android Box yerine geçebilir, geforce now ile de Steam ve diğer oyun satış platformlarına bağlanır bulut üzerinden konsola gerek kalmadan da oynanır, bilgisayar işlerini de yaparsın, süper yani. Ama fiyatının 1000 lira civarını geçerse sakat yaş iş. Git dizüstünü bağla daha iyi.

• Gelecek artık portatif cihazlarda. Şu cihazı al oyun konsolu niyetine kullan (stadia, geforce now, ps now, xcloud vs.) ya da televizyon niyetine kullan iptv programları sayesinde. Her şeyi yapabilmek mümkün. Makul bir fiyattan çıkacaksa kesinlikle alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Haklı mısın? Basit bir çerçeveden bakıldığında evet haklısın fakat AMD'nin 6 watt enerji tüketerek bu gücü veren herhangi bir işlemcisi olmadığı akla gelince haklılık payı sona eriyor... Her ne kadar ben de koyu AMD fanı olsam da AMD halen daha Intel'in koştuğu her alana yayılabilmiş değil, 6 watt'lık ultra düşük güç tüketimli işlemciler sahası da AMD'nin daha adım atmadığı sahalardan biri...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Haklı mısın? Basit bir çerçeveden bakıldığında evet haklısın fakat AMD'nin 6 watt enerji tüketerek bu gücü veren herhangi bir işlemcisi olmadığı akla gelince haklılık payı sona eriyor... Her ne kadar ben de koyu AMD fanı olsam da AMD halen daha Intel'in koştuğu her alana yayılabilmiş değil, 6 watt'lık ultra düşük güç tüketimli işlemciler sahası da AMD'nin daha adım atmadığı sahalardan biri...
    Hocam eminmisin , amd apular falan var birde intel atom'a falan rakip işlemci çıkardı diye biliyorum ben ?
  • Bu tarz cihazlar yaygınlaşır umarım
    Intel'i kötüleyem AMD'yi övem...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Evet çıktı, hiç çıkmadı değil, en son yaygın olarak Temash ve Beema serileri halinde 2013-2014 yılının giriş seviyesi ultra ince Samsung laptoplarında kullanıldı, Chrome açınca kasım kasım kasılıyorlardı. AMD ondan sonra da 2016'daki LX ve J serisi ile 2019'daki R1000 serisinin bazı üyeleri gibi 4-8 watt arası işlemciler çıkardı ama biz hiç göremedik, bunlar nerede kullanıldı bilmiyoruz... Ayrıca R1000 serisinden önceki tamamı 28 nanometre olduğundan işe yaramaz işlemcilerdi. 14 nanometrelik R1000 serisinin ise 10 watt'tan düşük işlemcileri 20 Şubat 2020'de sürüldü piyasaya (R1102G ve R1305G) ama göremedik daha...

Aslında 7 nanometre 4-8 watt işlemciler için çok uygun geliyor mantıken ama neden o bölgeye girmiyor AMD bilmiyorum. 15 Watt'lık Ryzen 4000U serisinin en alt işlemcisi olan 4300U bile gerçek 4 çekirdek 3.7 Ghz turbo ve 5 çekirdekli 1400 Mhz ekran kartı ile gelecek. Yani Intel'in 8. nesil i5'leriyle aynı güçte işlemci ve Intel'in dahili ekran kartlarının neredeyse tamamından daha güçlü bir ekran kartı ile... Belki sadece 1065G7'deki ekran kartı 4300U'nun dahilisini geçebilir, onun da fiyatı malum :) En ucuz 6000 TL'dan başlıyor o işlemcinin olduğu dizüstüler. Ya Ryzen 4800U'daki 8 çekirdekli 1700 Mhz ekran kartı? İşte o MX250'yi bile darma duman edecek bir ekran kartı. Şu an piyasada olan Ryzen 4900HS'de aynı ekran kartı (8 çekirdek 1700 Mhz Vega) var ve testlerine bir bakın isterseniz. Bir önceki nesildeki en güçlü dahili ekran kartı olan 3700U'daki Vega 10 ekran kartını oyunlarda ikiye katlıyor. Nvidia MX250'yi bile madara ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

12 inç CHUWİ Hi12 Tablet kullanan birisi olarak, bir ipad kalitesi olmasa da, 4 yıldır kullanıyorum, üründen memnunum., kesinlikle kötü bir kalite değil. Bu haberde ki ürünün de kalitesiz bir ürün olacağını düşünmüyorum.
    Benim H12 şarj olmuyor artık. Koreye göndermem gerekiyormuş, kartının üretimi yokmuş ve tamir edilmesi tek çözümmüş.

Klavye ve kalem set olarak almıştım.

Söktüm, inceledim. Cihazı çalıştırmak istediğimde işlemci ısınıyor ancak çalışmıyor. Şarj etmek istediğimde led falan yanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Intel'i kötüleyem AMD'yi övem...
    evet doğru bir intel kullanıcısı olarak söylüyorum bunları ,
    şu videoyu izledikten sonra da karar verdim bir sonraki işlemcim amd olucak.zaten ekran kartımda amd şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Benim H12 şarj olmuyor artık. Koreye göndermem gerekiyormuş, kartının üretimi yokmuş ve tamir edilmesi tek çözümmüş.

Klavye ve kalem set olarak almıştım.

Söktüm, inceledim. Cihazı çalıştırmak istediğimde işlemci ısınıyor ancak çalışmıyor. Şarj etmek istediğimde led falan yanmıyor.

Alıntıları Göster
    Anakart arızası değil de, bataryanın ölmüş olma ihtimali yok mu hocam ?
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Bataryayı söküp masaüstü güç kaynağı ile aynı voltajı verdiğimde de çalışmadı.

Fırınlayayım demiştim ama sonra kaldı. Fırınlama işini bir araştırayım. Kurtulursa ne ala kurtulmazsa zaten çalışmıyor..

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Benim esas merak ettiğim yayılmasına gerek var mı ?

Sonuçta ne kadar satacak kaçtan satacak bu işlemciyide para kazanacak yani.

Bunlar Intel’in ilerde çok para kazanabilirim diye yaptığı işler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CHUWI LarkBox Özellikleri

İşlemci– Intel Celeron N4100 quad-core Gemini Lake processor @ 1.1 / 2.4 GHz with Intel UHD Graphics 600; 6W TDP
    Ram– 6GB LPDDR4
    Hafıza – 128GB SSD, MicroSD card slot
    Video Çıkış – HDMI 4K ya kadar görüntü çıkışı
    Ses– 3.5mm ses jack veya HDMI
    Bağlantı– Bluetooth 5.0, 802.11ac WiFi 5
    USB – 2x USB 2.0 ports, 1x USB Type-C port
    Güç Girişi – Adaptör veya USB-C porttan şarj
    Ebat – 61 x 61 x 43 mm
    Chuwi avuç içine sığan bir mini PC geliştirdi

Bende masaüstü pc ve atom işlemcili mini laptop var. mini pc 720p zor oynatıyor. H265 içerikleri de illa masaüstü çalıştırmak gerekiyor çünkü LG 620lms Tv h264 destekliyor. Adam akıllı adroid box ise 450-500 TL

Bu ürün Ucuz yollu Tr'ye gelse alırım. Kodiyi yükler torrent/download dizi-film h265 keyfime bakarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtiyad -- 21 Nisan 2020; 14:9:38 >

• bahtiyad kullanıcısına yanıt
    Özellikler bu şekildeyse çok iş yapar. Çıkış fiyatını merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Bataryayı söküp masaüstü güç kaynağı ile aynı voltajı verdiğimde de çalışmadı.

Fırınlayayım demiştim ama sonra kaldı. Fırınlama işini bir araştırayım. Kurtulursa ne ala kurtulmazsa zaten çalışmıyor..
    Hocam şöyle olumsuz bir durumda var;

Diyelim ki, bataryayı değiştirmek çözüm olacak, bu Çin li tabletlerin pilleri Türkiye de bulunmuyor, aliexpress den alırsan da gümrükten geri dönüyor.

Yaşadığım tecrübeyi anlatayım;
    Benim bir önceki tabletim Aliexpress den aldığım "9,7 inç Onda V919" idi. 4 yıl sonra batarya öldü, çok araştırdım bataryayı Türkiye de bulamadım, 3 ay önce Aliexpress den sipariş verdim, fakat gümrükten batarya "yasaklı mal" diye geri döndü. Ne yazık ki durum bu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.