Şimdi Ara

Netflix, uzaktan eğitime bazı belgeselleri YouTube’da ücretsiz yayınlayarak destek oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini uzaktan eğitim yöntemleriyle çözmeye çalışan eğitim sistemi, süreç yönetiminde öğrencilerin ilgisini ekranda tutmaya çalışıyor. Farklı kaynaklardan materyal hazırlamaya çalışan ders öğretmenleri, bir yandan da hazırlanan bu malzemelerle öğrencilere ulaşmaya çalışıyor.

Sürecin zorluğunun farkında olan Netflix, öğretmenlerin emeklerine bir nebze de olsa katkı sağlamak adına içerik kütüphanesinde bulunan bir dizi belgeseli ücretsiz olarak Youtube üzerinden sunmaya karar verdi. Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre toplamda 10 belgesel film ve diziye ait belli bölümler, Netflix YouTube kanalı üzerinden erişimine açıldı.

Ayrıca Bkz.Netflix’in piyasa değeri 196 milyar dolara ulaştı

Our Planet, 13th, Knock Down the House, Explained, Abstract, Babies, Chasing Coral, Period. End of Sentence, The White Helmets ve Zion adlı yapımların oluşturduğu içerik listesine ek olarak Netflix, bunlarla kullanılabilecek eğitim materyaline de yer vermiş. Bazılarına direk ulaşabileceğiniz bazılarını ise ücretsiz üyelik sonucu indirebileceğiniz çalışma kâğıdı tarzındaki materyal haliyle İngilizce dilinde sunulmuş.

Netflix, içeriklerin dilinin şu an için sadece İngilizce olduğunu belirtiyor. Ancak kısa bir süre içinde bir düzineden fazla dilde altyazı desteği ile içeriklerin daha çok insana hitap etmesi sağlanacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Umarız ki yayınladığımız ücretsiz içerikler dünyanın farklı yerlerinde görev yapan öğretmenlere az da olsa katkı sağlar.” ifadeleri kullanılmış.

Söz konusu yapımlar sizin de ilginizi çekiyor ise buradaki linke tıklayarak içeriklere ulaşabilirsiniz. Ücretsiz içerikleri derslerinizde kullanmak ve ilgili eğitim-öğretim materyaline ulaşmak için ise bu linke tıklayın.

• Çok iyi olmuş. Evde otururken ücretsiz şekilde bilgilensin insanlık. Tüm videolarda Türkçe altyazı desteği mevcut
  • Çok iyi umarım insanımız izler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mavi balina görseli ile netflix ne alaka? mavi balina oyununa gönderme mi yapılıyor?

• Çok faydalı bir hareket. YT Go'ya stok yapıyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evrim Propagandalı Şeytani sözde bilimsel belgeseller.

• Çok iyi
  • Keşke türkçe olsaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Keşke türkçe olsaydı
    altyazı yüklü
  • Netflix, uzay ve astrofizik okumak için en iyi bilim belgesellerine ve filmlerine sahiptir. Ben öğrenciyim ve tüm bu ücretsiz belgeselleri izledim.

@theessayservice

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.