Şimdi Ara

iPhone SE ile işler değişiyor | Apple'ın yeni telefonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçtiğimiz yılın en çok satan telefonu iPhone XR oldu. Peşinden gelen iPhone 11 ise hem 50 dolar daha ucuza çıktı, hem de daha güçlü bir deneyim getirdi. Şimdiyse yılın en önemli modellerinden biri olacak 399 dolarlık iPhone SE tanıtıldı. Apple tarihinde ilk defa en hızlı işlemci bu fiyat seviyesinde bir telefonda kullanılırken, Apple'ın ana hedeflerinden biri de daha fazla kullanıcı kazanarak servislerden elde ettiği geliri yükseltmek ve tabi ki rakiplerinin kullanıcı kazanmasını engellemek. Peki Apple'ın yeni modeli hangi özelliklere sahip, nasıl bir strateji var arkasında gelin yakından bakalım.

• Öncelikle yanıtınız için ve bu konudaki düşüncelerimi sorduğunuz için teşekkür ederim Erdi Bey.

İncelemelerinizin sıkı bir takipçisiyim. Bunun nedeni incelemelerinizde olumlu detayların yanında beklentileri karşılamayan detayları da açık yüreklilikle ifade etmeniz.

SE incelemenize gelince incelemenizin genelinde pozitif bir bakış açısı hakim. "Bunda ne var?" diyenler çıkacaktır. Tam olarak ifade etmesi kolay değil ama baştan sona olumlayan bir bakış açısı içeren başka bir incelemenize şahit olmamıştım.

Örnekler vereyim: Telefondaki düşük ekran çözünürlüğünün dezavantajı yüksek hız sağlayabileceği için bir avantaj olarak sunulmuş.
    Kamera modülü ram konusundaki belirsizlikler olumlu beklentilerle sunulmuş. En azından telefonun tanıtımını yapan firmaya bu konulardaki belirsizlikler konusunda kullanıcıyı tam olarak bilgilendirmediği, açık davranmadığı için bir eleştiri getirilebilirdi. Pil konusu da aynı şekilde.

Bu fiyata alınabilecek en hızlı telefon gibi olumlu ve (ve doğru) bir cümleye eklenmiş bu fiyata alınabilecek dünyadaki tek tek kameralı telefon cümlesi de tek kameranın olumlu bir özellikmiş gibi algılanmasına neden oluyor ki kamera özelliklerinin günümüz kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayacağı konusunda oldukça tereddütlüyüm.

Bana kalırsa bu telefon pek çok işimizi bilgisayar kullanmadan yaptığımız, 6 inch ekranların bile yetersiz görüldüğü günümüz dünyasında telefonu bu amaçla kullanan kullanıcı grubuna hitap etmeyen telefonu daha çok temel amaçlar için kullanan kullanıcı grubu için geliştirilmiş hızlı ve bir üst SE telefon çıkana kadar güncelleme sıkıntısı yaşamayacak bir telefon. Fazlası değil. Bu ekran ve kamera özellikleri ne oyun oynayana hitap eder, ne ileri düzey dosya ve döküman editleyen kullanıcıya ne de iyi ne de iyi bir fotoğraf deneyimi yaşamak isteyene. Bu konulardaki düşüncelerinizi siz de açıkça ifade edebilirdiniz.

Düşüncelerim bunlar. Sonuç olarak öyle belirgin bir övgüden bahsetmiyorum. En baştaki sözlerimi sizin videonuzu yine sizin alıştığımız videolarınızla kıyaslayarak söylemiştim. Yani kıyaslamış olduğum çıta sizdiniz başkaları değil. Belki biraz aşırı bir yaklaşımla ifade etmiş olduğum için özür dilerim. Bunun nedeni alışmış olduğum Erdi Özüağ videoları ile arasındaki bariz farkı bana hissettirmiş olmasıdır.

Teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
    750p retina lcd bir ekran için 4.7 inçlik telefona yeter de artar bile. 326 ppi yoğunluğa sahip, bu aynı paneli kullanan iphone xr ile aynı yoğunluk. Sayılara takılıp niteliği kaçırıyorsunuz. Androidler 108 megapikseli görmüşken 12 megapiksellik iphone 11kameralarına da çağ dışı diyor musun mesela :)
  • apple gerçekten işini biliyor

• apple işi biliyor. Çok seviyorum seni applee
  • Apple kullananların donanımdan çok ios ve apple ekosistemine para verdiklerini düşünürsek ucuz telefon çıkarmaları çok mantıklı.

• Ya sen nasıl bir kralsın erdi? Bir telefon incelemesi eline ulaşmadan nasıl yapılır, ders niteliğinde bir video çıkarmışsın ortaya. Umarım Türkiyedeki teknoloji editörleri de seninle aynı yoldan yürümeye devam eder. Harika videolara imza atıyorsun. Seviliyorsun :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple almamın iki sebebi işlemci ve ios. Bundan önce iphone 5s vardı tam 5 yıl kullandım ki bu rekor benim ve hatta çoğu kullanıcı için. Açıkçası sürekli ve eş zamanlı güncelleme bana göre cihazın ömrünü artırıyor her yeni güncelleme ile cihaz adeta yeni gibi oluyor. Ama ios sevmeyenler için Android tarafında apple a rakip olarak tek telefon bana göre oneplus inanılmaz hızlı ve stabil tek eksiği yazılım güncellemeleri eş zamanlı değil bu bence önemli umarım farkedip bunuda düzeltirler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu kadar kötü bir telefon ancak bu kadar övülebilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaz1903

Bu kadar kötü bir telefon ancak bu kadar övülebilirdi.
    Merhaba,

Videonun tam olarak neresinde, nasıl bir övme var, ifade eder misin ?

Teşekkürler.
  • Değişen bir şey yok yine çağdışı 720p telefonu kakalayıp kar elde ediyorlar

• Şu Çin, keşke tepki verseydi de Amerika üretimini bir ülke dışına çıkartsaydı. O zaman, son kullanıcı bu kadar över miydi bu telefonları.

• Tüm reklamlarda iphone SE'nin neredeyse hep arka yüzü gösteriliyor. Ön yüzü rezillik olduğu için olmasın? :)

• güzel gözüküyor telefon
  • Bilindik teknoloji kanallarının bu telefonla ilgili videolarını izledim. Açık ara en iyi anlatım, en iyi bilgilendirme bu videoda olmuş. Ağzınıza sağlık.
  • fx57 kullanıcısına yanıt
    Güzel açıklamışsın reis ağzına sağlık tespitin doğru. 10k lara çıkan amiral gemilere yetişemeyen insanlara en yakın örneği kendim alabilirim ama o fiyatta bir cihaza o kadar para vermek doğru gelmiyor. yarı fiyatına bir iphone çok daha tercih edilebilir duruyor açıkçası.

• Apple tasarım trendlerini belirliyorudu şimdi Android'in elindeki tek silahı olan fiyat avantajınıda ele geçirdi.

Geçmiş olsun.

• İnsanlarda Apple vasat telefon çıkarmaz algısı var. Dolayısıyla Apple olsun çamurdan olsun diyerek 11'lere akın oldu.

Ancak her gün iPhone X ekranına bakan biri olarak, XR ve 11 başta ekran kalitesi olmak üzere Apple kalite algısından çok ödün vermiş cihazlar.

• fx57 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yanıtınız için ve bu konudaki düşüncelerimi sorduğunuz için teşekkür ederim Erdi Bey.

İncelemelerinizin sıkı bir takipçisiyim. Bunun nedeni incelemelerinizde olumlu detayların yanında beklentileri karşılamayan detayları da açık yüreklilikle ifade etmeniz.

SE incelemenize gelince incelemenizin genelinde pozitif bir bakış açısı hakim. "Bunda ne var?" diyenler çıkacaktır. Tam olarak ifade etmesi kolay değil ama baştan sona olumlayan bir bakış açısı içeren başka bir incelemenize şahit olmamıştım.

Örnekler vereyim: Telefondaki düşük ekran çözünürlüğünün dezavantajı yüksek hız sağlayabileceği için bir avantaj olarak sunulmuş.
    Kamera modülü ram konusundaki belirsizlikler olumlu beklentilerle sunulmuş. En azından telefonun tanıtımını yapan firmaya bu konulardaki belirsizlikler konusunda kullanıcıyı tam olarak bilgilendirmediği, açık davranmadığı için bir eleştiri getirilebilirdi. Pil konusu da aynı şekilde.

Bu fiyata alınabilecek en hızlı telefon gibi olumlu ve (ve doğru) bir cümleye eklenmiş bu fiyata alınabilecek dünyadaki tek tek kameralı telefon cümlesi de tek kameranın olumlu bir özellikmiş gibi algılanmasına neden oluyor ki kamera özelliklerinin günümüz kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayacağı konusunda oldukça tereddütlüyüm.

Bana kalırsa bu telefon pek çok işimizi bilgisayar kullanmadan yaptığımız, 6 inch ekranların bile yetersiz görüldüğü günümüz dünyasında telefonu bu amaçla kullanan kullanıcı grubuna hitap etmeyen telefonu daha çok temel amaçlar için kullanan kullanıcı grubu için geliştirilmiş hızlı ve bir üst SE telefon çıkana kadar güncelleme sıkıntısı yaşamayacak bir telefon. Fazlası değil. Bu ekran ve kamera özellikleri ne oyun oynayana hitap eder, ne ileri düzey dosya ve döküman editleyen kullanıcıya ne de iyi ne de iyi bir fotoğraf deneyimi yaşamak isteyene. Bu konulardaki düşüncelerinizi siz de açıkça ifade edebilirdiniz.

Düşüncelerim bunlar. Sonuç olarak öyle belirgin bir övgüden bahsetmiyorum. En baştaki sözlerimi sizin videonuzu yine sizin alıştığımız videolarınızla kıyaslayarak söylemiştim. Yani kıyaslamış olduğum çıta sizdiniz başkaları değil. Belki biraz aşırı bir yaklaşımla ifade etmiş olduğum için özür dilerim. Bunun nedeni alışmış olduğum Erdi Özüağ videoları ile arasındaki bariz farkı bana hissettirmiş olmasıdır.

Teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

• Bence iphone se gerekli bir ürün. Şuradaki tek eksik tasarımda bir değişilik yapmadan eldeki parçalardan toplama yapılması. Misal babam oyun oynamayacak, dizi izlemeyecek, adam 75 yaşında telefon ihtiyaç. Ios bile zaman zaman zorlarken androidle başa çıkamaz. Eğer alıcı kitle iş gören telefon arayanlarsa 7-8 hatta yakın fiyata xs xr varken bu cihazı tercih etmesi için hiç bir sebep yok. 7'nin işlemci bile yeterince hızlı. 6S bile halen güncelleme alıyor. Belki de apple SE2'yi çok albenili yapmayalım 12'nin önünü kesmeyelim diye düşündü. Tabi bizdeki fiyattan konuşuyorum. Abd fiyatında herhangi bi androidden çok daha fazla iş görecektir. Sistem stabil, su geçirmiyor, sağlam , telefonu telefon olarak kullanan herkese yeter.

• 399 birim para ile fakir sayilabileceklere hitap ediyor. En cok satan olacaktir... Ici en guncelli ustelik ...

• Apple a13ün yavaşlatılarak özelleştirilmiş bir versiyonunu koyduk derse şaşırmam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.