Şimdi Ara

## XFX'in Başı Dertte: GeForce 8600GT Satışları Durduruluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## XFX'in Başı Dertte: GeForce 8600GT Satışları Durduruluyor ##

Nvidia'nın son dönemde yıldızı parlayan iki partneri EVGA ve XFX arasındaki rekabet boyut değiştiriyor. Geçtiğimiz günlerde haberini verdiğimiz XFX'in EVGA'yı küçümseyen adımına karşılık beklenen hamle sonunda geldi. Hatırlayacağınız üzere, XFX piyasaya sürdüğü GeForce 8600GT modellerinin kutusu üzerinde kullandığı yaratık karakterinin dişleri arasında gözle görülmesi ve seçilmesi zor olacak şekilde ufakça EVGA yazmış ve rakibine göndermede bulunmuştu.

Almanya merkezli EVGA, rakibi XFX'in yaptığı bu aşağılayıcı hareketi dün itibariyle dava konusu yaptı ve olayı Münih bölge mahkemesine taşıdı. Yapılan başvuruda EVGA isminin yazılı olduğu logoya sahip kutulu ürünlerinin satışının durdurulmasının yanı sıra EVGA rakibi XFX'den ismini izinsiz kullandığı gerekçesiylede ayrıca 250,000 avro tazminat talep ediyor. Özellikle Münih bölgesinde durudurulması beklenen EVGA logolu XFX GeForce 8600GT'lerin satışına yönelik olarak olayın diğer tarafı XFX'den henüz resmi bir açıklama gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Mayıs 2007; 5:23:50 >

• Hindilisi yok mu bunun?
  • donanım tarihinin en ilginç olaylarından biri olsa gerek
  • İşiniz gücünüz yokmu arkadaş
  • böğle bi sataşmaya cok şaşırdım acıkcası üretimci ,profosyonel diyorduk ama iç kişisel haz ve duyguları şu fuutbol denilen taraftarlık gibi vahşi demekki
  • benim hoşuma gitti, kızışsın ortalık
  • NVidia girsin araya barıştırsın bunları..Kardeş kardeşe yapar mı bunu?..Şaka bir yana xfx fena saçmalamış bence bunun cezasını çekeceklerdir...Hiç büyük bir firmaya yakışmıyor böyle şeyler..
  • Böyle birbirlerine dava açacaklarına fiyatları çeksinler aşağıya, bizim daha çok işimize gelir
  • EVGA ismini duyurmanın farklı yollarını deniyor. Tamamiyle ellerine geçen bu reklam fırsatını değerlendiriyorlar yoksa böyle saçma birşey için mahkemeyle uğraşmalar diye düşünüyorum. Zaten görmek için de kutunun içindeki kartı değilde kutusunu incelemek gerekiyor. Vede resimden anlaşıldığı gibi çok dikkatli incelemek gerekiyor.
  • ne gerek vardı böyle reklama Salyadaki yazıyı ilk gören arkadaşa da saygılarımı sunuyorum
  • Önceden de göermemiştim hala da göremiyorum.
    EVGA nın sitesine girip logoya baktım gene göremedim. Ortadaki kareye mi bakmam lazım yoksa yanlış yerde de görmeye çalışıyorum?
  • Reklam kokan hareketler bunlar.. :)

EVGA baktı XFX götürüyor.. Saçmalamaya başladı. :)
  • güzel olmuş, tebrik ederim xfx i
  • quote:

Orjinalden alıntı: protol-x

Önceden de göermemiştim hala da göremiyorum.
    EVGA nın sitesine girip logoya baktım gene göremedim. Ortadaki kareye mi bakmam lazım yoksa yanlış yerde de görmeye çalışıyorum?

Birde buna bak;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 16 Mayıs 2007; 11:12:17 >
  • Şu yazıyı biri belirginleştirebilir mi? Ben birşey göremedim

Edit: gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsunami41 -- 16 Mayıs 2007; 11:14:50 >
  • Yazı yukardan aşşağı..
    Kafanızı sağa çevirip bakın...
  • bunu farkeden nası bi manyaktır acep
  • farkeden biri yoktur bence, xfx tarafından sızdırılmıştır..

o ekran kartını alan insanoğlu oturup kutusunu mu inceler yahu..
  • bu tür şeyler firmalar için rekabet açısından kullanılmamalı. bak 250.000€ iyimi oldu.
  • Böyle olaylara gerek yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.