Şimdi Ara

B450 anakartlar 4. nesil Ryzen’larla kullanılabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AM4 soketini ilk duyurduğunda 2020 yılına kadar piyasaya sürülecek tüm işlemciler ve A320 hariç yongasetleri için geriye dönük uyumluluk vadeden AMD sözünde durdu. Yayınlanan liste bunun devam edeceğine işaret ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda 16 çekirdek 32 izlekli Ryzen 9 3950X işlemcisine ev sahipliği yapan dizüstüsünü duyuran XMG’nin taşınabilir bilgisayarı için yayınladığı özellik listesi önemli bir konuyu tekrardan hatırlattı.

B450 anakartlara Vermeer işlemci desteği

Listeye göre XMG’nin AM4 soketi taşıyan dizüstü bilgisayarı B450 yongaseti taşıyor ve 4. nesil Ryzen işlemcilerle uyumlu olacak. Firmanın erişeceği mikrokod güncelleştirmesine tüm anakart üreticilerinin ulaşacağı düşünülürse AMD verdiği sözün arkasında durmaya devam edeceği rahatlıkla söylenebilir.

Diğer taraftan B350/X370 yongasetli anakartlar için şu anlık resmi bir açıklama yok ancak AM4 soketi ortak noktası itibariyle ilk nesille birlikte sistem toplayanların yarı yolda kalmaması kuvvetle muhtemel.

Son olarak AMD’nin aksini söylemesine rağmen anakart üreticilerinin kendi insifiyatifini kullanarak Matisse kod adlı işlemciler için güncelleme yayınladığı A320 anakartların durumu ise merak konusu.

Ayrıca Bkz.Core i9-10900F daha az izleğe sahip dizüstü Ryzen 9 4900HS işlemcisinin gerisinde

Eğer destek devam ederse zamanında en ucuzundan çalışan bir anakart alan kullanıcılar dahi güncel işlemciye kavuşma imkanına sahip olabilir. Tabi Son nesilde güç tüketim değerleri de bu konuda önem taşıyor. Hali hazırda undervolt ve bazı ayarlarla Ryzen 9 3950X dahi oyunlarda frekans düşüşü yaşamadan bazı anakartlarla kullanılabiliyor.

• amd inteli tokatlamaya devam ediyor :), eski intel kullanıcısı olarak iyi ki amd ye geçtim dedirtiyor.

• Destekleyebilmesi çok iyi olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The KsM T kullanıcısına yanıt
    İşlemci değişiklikleri nedir hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    i3 8100 den ryzen 5 1600 12nm
  • Lanet olsun intel aldığım güne

• Zaten ilk çıkan ryzenlar ile beraber demişlerdi en az 5 sene aynı soketi destekleyeceğiz diye, neye şaşırıyorsunuz anlamıyorum.

• The KsM T kullanıcısına yanıt
    Memnunmusunuz farkı hissettinizmi

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Evet arada baya fark var, eskiden drop yediğim oyunlarda şu an + 20 fps elde ediyorum. Fazladan 2 çekirdek. Ve 12 threadin farkı var yani

• Bu haber doğruysa 4 nesile geçerim ben.

• İntelin gözü yaşlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd odunu verdikce veriyor aslan parçası be son kullanıcı kazanıyor herzaman teşekkürler amd inte in tekelinden kurtardıgın için....

• iyi haber r5 2600üm fiyat performans olarak gayet iyi ama beni pek memnun etmedi. zaten bütçeden dolayı ileride değiştiririm diye almıştım. bendeki asus tuf plus inşallah 4700 seviyesinde bir işlemciyi kotarır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FLowme131 kullanıcısına yanıt
    Piyasa hakimi markanın 2 nesilden fazla destek vermemesine öylesine alıştı ki insanlar bu durumla karşılaşınca gözleri dolarak şaşırmamak elde değil.

• Nerde o b450 "üvey evlat muamelesi görücek","b450 çöp olucak","ölü yatırım b450 alınmaz" diyen tayfa ? Konuyu görünce gözleri yaşlandı eminim ki..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.