Şimdi Ara

## Gigabyte GeForce 8800 Ultra Modelini Lanse Etti ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gigabyte GeForce 8800 Ultra Modelini Lanse Etti ##

Şu an için hem Nvidia'nın hemde dünyanın en hızlı ekran kartı olan GeForce 8800 Ultra'ya yönelik olarak üreticiler yeni modeli anons etmeye devam ediyor. Son olarak Gigabyte da GeForce 8800 Ultra modelini duyurdu. Firmanın yeni modeli gerek tasarım anlayışı, gerekse de saat hızları bakımından Nvidia'nın referens özelliklerini taşımakta. Bu noktada Gigabyte GeForce 8800 Ultra'nın kutu tasarımı dikkatlerden kaçmıyor. Zira firma son dönemde duyurduğu neredeyse tğm kartların kutu tasarımında "Supreme Commander" oyununu vurgulamakta.

Gigabyte GeForce 8800 Ultra'nın Teknik Özellikleri;

* Model: GeForce 8800 Ultra
    * Grafik İşlemci Hızı: 612MHz
    * Bellek Miktarı:768MB
    * Bellek Tipi: GDDR3
    * Bellek Veri Yolu: 384-Bit
    * Stream İşlemcisi: 128 adet
    * SLI Desteği: Evet
    * Tip: PCI-E x16

Gigabyte'ın yeni lanse ettiği GeForce 8800 Ultra modelinin pazara giriş tarihi ve resmi satış fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• daha bu 8800 efsanesi ne kadar sürecek bize iş yapacak kart lazım atı lazım bize gelsinler atık yaaaaaaaa.
  • Yok abi valla senden kesin bir kaç tane var. Daha bir haberi ouyup bitirmden diğeri çıkıyor.
    Ya da Türk mühendislerin yaptığı bir yapay zekasın.

Vale ne diyelim gene sağol.
  • quote:

Orjinalden alıntı: komiks

daha bu 8800 efsanesi ne kadar sürecek bize iş yapacak kart lazım atı lazım bize gelsinler atık yaaaaaaaa.

neden kardeş bu kart süs için mi... hayır alacağın karta bulaşık falan mı yıkatacaksın..
  • O.c'li 8800 GTX'i Ultra diye 1000dolara iteleyen zihniyete
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fuckara99

quote:

daha bu 8800 efsanesi ne kadar sürecek bize iş yapacak kart lazım atı lazım bize gelsinler atık yaaaaaaaa.

neden kardeş bu kart süs için mi... hayır alacağın karta bulaşık falan mı yıkatacaksın..

ne yani bu kadar 8800 senin hoşuna gidiyor galiba. evet bu seni rahatlatacaksa alacağım kart'a bulaşık yıkatacağım. hatta işi çabuk bitirirse belki bakarsın ütüleride yaptırırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: enoman

O.c'li 8800 GTX'i Ultra diye 1000dolara iteleyen zihniyete

Hmm hem OC'lu hem de GTX'e göre daha az watt ihtiyacı var...
    Bu işte bir terslik yok mu yaw?
    Kart yeni teknoloji bir kart, sadece OC'lu değil..
    Biraz araştırırsan aradaki farkları da bulacaksındır.. sadece forum içinde biraz araştır...
  • Hani sınırlı üretilecekti bu ultra lar gördüğüm kadarı ile her firma üretiyor
  • 8800 serisinin en genç üyesi
  • havasız ve sönük olmuş dizayn olarak fiyat oalrak yorum yapamıcam
  • 1000$ bu kartlara verilmez parayı yoldan süpürmüyoruz....
  • ya şu kartların fiyatını söylerken kdv yi de söyleseniz iyi olur aslında.
    1000$+KDV=1180$=1500 ytl bu fiyata ekran kartımı alırsınız yoksa
    ps3 mü
  • quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

Hani sınırlı üretilecekti bu ultra lar gördüğüm kadarı ile her firma üretiyor

Her fiirma üretebilir ama NVIDIA'nın istediği kadar üretecek.
    NVIDIA bir miktar chip'i dağıtacak ve olay bitecek. Daha sonra da arasalarda chip bulamayacaklar..
    Tam olarak böyle olmasa da dilim döndüğünce anlattım. Şimdi high-end ekran kartı ne şekilde üretiliyor detaya giremeyeceğim ama PM olarak isteyen olursa anlatırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: VIDOCQ

quote:

NVIDIA bir miktar chip'i dağıtacak ve olay bitecek. Daha sonra da arasalarda chip bulamayacaklar..
    Tam olarak böyle olmasa da dilim döndüğünce anlattım. Şimdi high-end ekran kartı ne şekilde üretiliyor detaya giremeyeceğim ama PM olarak isteyen olursa anlatırım...

Nvidia'nın sadece çipini alıp üretim yapabilecek bir firma yok piyasada...Sadece sınırlı üretim kapasiteleri var ram,soğutucu ve kartın üstündeki dirençler gibi...Zaten o seviyede olsalar bir gpu da onlar tasarlar VGA pazarına kendileri de dahil olurdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_MAD -- 16 Mayıs 2007; 19:16:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: The_MAD

quote:

quote:

Nvidia'nın sadece çipini alıp üretim yapabilecek bir firma yok piyasada...Sadece sınırlı üretim kapasiteleri var ram,soğutucu ve kartın üstündeki dirençler gibi...Zaten o seviyede olsalar bir gpu da onlar tasarlar VGA pazarına kendileri de dahil olurdu...

Yanlış...
    Üretebilirler ki sadece chip alarak üretiyorlar da...
    Kendi dizaynları var ve ram ve dirençleri de kendileri üretmiyor satın alıyorlar....

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: The_MAD

quote:

quote:

Yanlış...
    Üretebilirler ki sadece chip alarak üretiyorlar da...
    Kendi dizaynları var ve ram ve dirençleri de kendileri üretmiyor satın alıyorlar....

Evet tüm componentleri satın alıyorlar bende öyle demek istemiştim yanlış ifade etmişim...Madem siz çipleri alıp kendi kartlarını üretebilirler diyorsunuz bana bir tane bu şekilde üretilmiş bir kart kart gösterin o zaman?Kendi dizaynları var derken ben referans tasarımdan tamamen farklı bir model görmedim..Olsa olsa ramler,soğutucu,kapasitörler gibi parçalar değiştiriliyor...Hatta sadece üstündeki çıkatması farklı olan modeller var...Bu kadar kolay değil yeni bir kart tasarlamak olsa zaten şu an piyasada sadece ati,nvidia,intel,sis ve via olmazdı..

• quote:

Orjinalden alıntı: Fuckara99

quote:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.