Şimdi Ara

Lise öğrencileri uzaktan eğitimle 'uluslararası bilişim teknolojileri' sertifikalarına sahip olabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerine yönelik önemli bir açıklamada bulunarak, bilişim teknolojileri alanında uluslararası sertifika alabileceklerini söyledi.

Bakan Selçuk, öğretmenler için açılan 17 uluslararası akredite yazılım sertifika programının lise kademesindeki öğrencilerin de erişimine sunulmasına ilişkin başlattıkları çalışmanın tamamlandığını söyledi. Bakanın yaptığı açıklamada “Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var; bilişim teknolojileri alanında uluslararası sertifika alabileceksiniz. Başvurular online, eğitim uzaktan, sertifikalar bizden. Derinleşmek, kendine yatırım yapmak sizden” ifadeleri yer aldı.

Başlatılan uzaktan eğitim uluslararası eğitim sertifika programlarının, uluslararası yazılım firmalarının akredite sertifikalarını alarak yetiştirilen öğretmenler ve yazılım uzmanları tarafından gerçekleştirileceği belirtildi. Bu sertifikalara sahip öğrencilerin gerekli derinleşmeyi sağlamaları halinde dünyanın dört bir yanında bilişim teknolojileri alanında istihdam kapılarını aralayabileceklerini söyleyen Ziya Selçuk, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın akademik ve bireysel gelişimlerinin ulusal ve uluslararası sertifikalı eğitim programlarıyla desteklenmesi amacıyla dünyanın önde gelen yazılım firmalarıyla bir dizi iş birliği anlaşması yaptık. Çocuklarımıza bilişim teknolojilerindeki gelişmeler ve yeni uygulamalar konusunda dijital beceriler kazandırmak ve teknoloji üreten nesiller yetiştirmek için bu alanda uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlu eğitimlerin verilmesiyle bilişim teknolojileri alanında yetişmiş bireylerin bilimsel birikimlerinin paylaşılarak yeni fikirlerin üretilmesini hedefledik.”

Ayrıca Bkz.Merkür'e gönderilen BepiColombo'nun uzaydan çektiği inanılmaz Dünya videoları

Öğrencilerin alabileceği uzaktan eğitim programları şöyle:

• Python Eğitimi: Milli Eğitim Bakanlığı ile Cisco iş birliğinde gerçekleştirilen öğretmen eğitimleri sonucunda eğitici sertifikası alan öğretmenler tarafından verilecek eğitim ile öğrencilerin yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, big data gibi birçok dalda uygulama geliştirme becerilerinin artırılması hedefleniyor.

• Google Dijital Atölye: Google iş birliğiyle yürütülen programla lise öğrencilerinin Google Dijital Atölye'de yer alan uluslararası sertifikalı dijital pazarlama/girişimcilik eğitimi başta olmak üzere dijital güvenlik, kodlama ve makine öğrenimine yönelik eğitim programları ile dijital becerilerinin artırılması amaçlanıyor.

• Herkes Kod Yazabilir Swift Playgrounds: Apple iş birliğiyle yürütülen programla 8 yaş üstü çocukların bilgi ve becerilerinin artırılması planlanıyor. Bu eğitim ile çocukların kod yazma, algoritma üretebilme ve farklı problemleri çözebilme becerilerinin geliştirilmesi planlanıyor.

• Herkes Yenilikçi İşler Yapabilir: Apple iş birliğiyle yürütülen programla öğrencilerin çizim, müzik, video ve fotoğraf aracılığıyla kendilerini ifade etme becerilerinin artırılması amaçlanıyor.

• Ne zaman başlıyor bu eğitim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Umarım uygulamaya geçer. Ziya Selçuk gerçekten gelmiş geçmiş en iyi Milli Eğitim Bakanlarindan biri. Neden? Çünkü kendisi eğitimci de ondan

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Bundan öncekiler neydi diye sormazlar mı adama? 15yıl sonramı? kaç yıl oldu? En iyi diyorsunda hiç düşünme yok demek ki bu global geçerli olması için dışarıdan dayanmış olması da gerekir. daha çook düşünebiliriz neler çıkar... hemen adam pompalamayın... Bence hiçte iyi değil olması gereken eğitim başka. Benlik eğitimi yok bir defa birey olmak. Kısa bir dünya tarihi ben neredeyim? vs bir sürü sorunun cevabını verecek gerçek bilgi. Sümerler eski mısır vs. eğitimci olabilirsin ama neyi ney ile eğip-ittiğin önemli çünkü sorumlusu olursun. Yemeği yerken tatlı gelebilir hatta yemeden bile tatlı gelebilir çiçek büyüdüğünde anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 16 Nisan 2020; 18:23:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

Bundan öncekiler neydi diye sormazlar mı adama? 15yıl sonramı? kaç yıl oldu? En iyi diyorsunda hiç düşünme yok demek ki bu global geçerli olması için dışarıdan dayanmış olması da gerekir. daha çook düşünebiliriz neler çıkar... hemen adam pompalamayın... Bence hiçte iyi değil olması gereken eğitim başka. Benlik eğitimi yok bir defa birey olmak. Kısa bir dünya tarihi ben neredeyim? vs bir sürü sorunun cevabını verecek gerçek bilgi. Sümerler eski mısır vs. eğitimci olabilirsin ama neyi ney ile eğip-ittiğin önemli çünkü sorumlusu olursun. Yemeği yerken tatlı gelebilir hatta yemeden bile tatlı gelebilir çiçek büyüdüğünde anlarsın.
    Ben aslında Türkçe anlıyorum ama senin yorumlarını anlamıyorum çünkü kelimeleri rastgele ortaya atıyorsun ne dediğin anlaşılmıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rachsuchtig -- 16 Nisan 2020; 22:4:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tarih belli mi ne zaman başlıyacak egitim
  • çok güzel bir çalışma . Bakanımıza teşekkürler
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Anlamayı de-code etmek gibi düşün. Onu açacak bilgi(anahtar) içinde olmayınca tabi ki anlamazsın, içerisi gözüküyor. Ama ben seni anlayabiliyorum. Anlayıp beğenen de var senin sorunun demek ki. Bu konu üzerinde düşünmeni tavsiye ederim. Anlamak nedir? Nasıl anlarız? İleriki aşamada ise anlamayı anlamak var. Anlamanın olduğu gibi beyne yazmanın da çeşitleri var. Bu yazı artık sadece dışarıda değil aynı zamanda içeride örneğin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 20 Nisan 2020; 19:57:55 >
  • Güzel bir uygulama
  • Eğitim ne zaman başlamakta?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.