Şimdi Ara

Dune filminden ilk fotoğraflar ve detaylar yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bu yılın sonlarına doğru yayınlanması beklenen yeni Dune uyarlamasından ilk fotoğraflar yayınlandı. Vanity Fair tarafından bugün paylaşılan görüntülerde, çöl gezegeni Arrakis'i ilk kez görme fırsatı yakalıyoruz. Ayrıca Jason Mamoa, Zendaya, Javier Bardem, Josh Brolin gibi filmin zengin oyuncu kadrosundan önemli isimler de görülüyor.

Ayrıca Bkz.Merakla beklenen 'Dune' uyarlamasından ilk fotoğraf yayınlandı

Yayınlanan yeni fotoğraflar genel anlamıyla Arrakis'ten alınmış. Dün paylaşılan ilk kare bildiğiniz gibi Caladan gezegenindendi. Yeni görsellerde, stillsuit isimli, Arrakisli insanları zorlu çöl şartlarına karşı koruyan giysiler dikkat çekiyor. Denis Villeneuve ve ekibi, Arrakis gezegenini beyaz perdeye çok iyi bir şekilde aktaracak gibi. Sosyal medyada da serinin hayranları genel anlamıyla olumlu yorumlar yapmış.

İlk kitap, iki film şeklinde uyarlanıyor

Vanity Fair'da yer alan açıklamalara göre bu yıl vizyona girecek olan film, ilk Dune kitabının yarısını beyaz perdeye uyarlayacak. Burada It ve It: Chapter Two filmlerine benzer bir strateji izlenmiş. Konuyla ilgili konuşan yönetmen Denis Villeneuve,"Kitabın uyarlamasını tek bir film halinde yapacak olsaydım bu anlaşmaya evet demezdim. Dune'un dünyası müthiş kompleks. Bu dünya, gücünü detaylardan alıyor." şeklinde konuştu.

Denis Villeneuve, kitaptaki karakterleri beyaz perdeye aktarırken bazı küçük değişiklikler yapıldığını belirtiyor. Örneğin Stellan Skarsgard tarafından canlandırılan Baron'un, kitaplarda 'karikatüre kaçan' karakterine biraz daha gerçekçi bir boyut kazandırılmış. Diğer taraftan Paul Etreides'in annesi Lady Jessica'nın ise filmde kitaplara göre daha fazla role sahip olacağı belirtiliyor.

Diğer taraftan serinin ünlü ekoloji uzmanı Dr. Liet Kynes'in ise cinsiyeti değiştirilmiş. Kitaplarda beyaz bir erkek olarak betimlenen Dr. Kynes'i, filmde siyahi bir kadın olarak izleyeceğiz. 

Kynes'i canlandıran oyuncu Sharon Duncan-Brewster, konuyla ilgili,"Denis bana, oyuncu kadrosunda yeterince kadın olmadığını söylemişti. Kitaplara baktığımızda Kynes'i, insanlar arasında uzlaşı sağlayan, barışı devam ettiren birisi olarak görüyoruz. Kadınlar bu konuda çok iyidir, dolayısıyla Kynes neden bir kadın olamasın? Veya Kynes neden bir kadın olmamalı?" şeklinde konuştu.

"Bugüne kadar üzerinde çalıştığım en zor şey"

Denis Villeneuve, Dune uyarlamasının kendisi için öneminden bahsettiği konuşmasında,"Politika, din, ekoloji, maneviyat gibi konuları ele alan bir kitap. Bence bu nedenle bir film uyarlamasını çekmek çok zor. Dürüst olmam gerekirse, bu film kesinlikle açık ara bugüne kadar üzerinde çalıştığım en zor şey." ifadelerini kullandı.

Dune uyarlamasının oyuncu kadrosunda Timothee Chalamet (Paul Atreides) Jason Momoa (Duncan Idaho), Rebecca Ferguson (Laddy Jessica), Zendaya (Chani), Dave Bautista (Glossu 'Beast' Rabban), Josh Brolin (Gurney Halleck), Javier Bardem (Stilgar), Oscar Isaac (Duke Leto Atreides) ve Stellan Skarsgård (Baron Vladimir Harkonnen) gibi ünlü isimler yer alıyor.

Dune filminin gösterim tarihi 18 Aralık 2020 olarak ayarlanmıştı; ancak koronavirüs nedeniyle bu filmin de elbette ertelenme ihtimali bulunuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://www.vanityfair.com/hollywood/2020/04/behold-dune-an-exclusive-look-at-timothee-chalamet-zendaya-oscar-isaac

• Dune : Anlatmaya gerek yok.
    Denis Villeneuve ve bu oyuncu kadrosu mükemmel bir iş çıkaracaktır. David Lynch'in yarım kalan işi tamamlanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeraltı canavarı diye kıytırık bi film vardı yaratık onu anımsattı.

• Güzel filim olur ama internet platformund açıkarsa

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Aaa olmadı :) Tremors'u diyorsun sanırım. İlk'i dışındakiler tırt ama 1990 yapımı ilk film efsanedir :)

• Kadro zaten süper de daha da önemlisi yapımcılar sağlam. Legendary almış filmin haklarını. Uzun zamandır Dune evreninin beklediği ve hakettiği filmleri yapacak adamlar. Yüzüklerin Efendisi dizisinden sonra en heyecanla beklediğim yapım. Çok hypeladım, hayal kırıklığına uğramasam bari.

• Diğer taraftan serinin ünlü ekoloji uzmanı Dr. Liet Kynes'in ise cinsiyeti değiştirilmiş. Kitaplarda beyaz bir erkek olarak betimlenen Dr. Kynes'i, filmde siyahi bir kadın olarak izleyeceğiz.

Politically correct olmak için yaptıkları şeyleri görünce çıkmamış filmden bile soğuyorum.
    Neyse ki Lotr yapıldığı zaman böyle saçmalıklar yokmuş, Legolas'ı zenci, gay yapardı adamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Kıytırık mı? En sevdiğim filmlerden biri. :d

• "Diğer taraftan serinin ünlü ekoloji uzmanı Dr. Liet Kynes'in ise cinsiyeti değiştirilmiş. Kitaplarda beyaz bir erkek olarak betimlenen Dr. Kynes'i, filmde siyahi bir kadın olarak izleyeceğiz."

Bir kere de şaşırtsalar... Bu farkındalık yaratmıyor ya da artık ne halt düşünüyorlar bilmiyorum ama amaca hizmet etmiyor, aksine nefreti daha fazla körüklüyor.

Eserlerin zaten hikayesine sadık kalınmıyor, bari karakterlerine sadık kalınsın. Siyahsa siyah, beyazsa beyaz bırakın neyse öyle kalsın.
  • Bu adamın bir çok filmini izledim; bence konu anlatımı güzel ama işleyiş hızı düşük ve aksiyonu unutun ,yani henüz denk gelmedim aksiyonu becerebildiği bir yapıma..:

Incendies; filmi mesela ilk izlediğim filmiydi ama kimseye önerebileceğim bir film değildi, çünkü çok uzun sürüyor gibiydi!
    Prisoners ; taklit gibiydi ama eski filme göre çok şeyler katmıştı ve tavsiye edilebilir bir filmdi!
    Sicario; aksiyonu saymazsak olmuş dedirtti ama oyuncuların da kalitesinden olabilir!
    Arrival; Uzay gemisi hayatımda gördüğüm en uyduruk gemi ve yaratıktı ama bu kadar basit bile olsa izletti, senaryo güzeldi ama efekt ve aksiyon her zamanki gibi yoktu!
    Blade Runner 2049 Film yine aşırı uzundu bu adamın aksiyon yaratmayı öğrenmesi lazım ama efekt ve uzay gemisi yapmayı öğrenmiş az da olsa gelişme var!
    Dune filmine gelirsek çok eskiden oyununu oynamıştım. Bu adama vereceklerse yanına da ekstra aksiyon yönetmeni vermeliler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 15 Nisan 2020; 20:56:15 >
  • Kynes'i kadın yapmak nedir ya? Yap işte olduğu gibi, değiştirince ne anlıyorsunuz.

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Bir tarzı olduğu için aksiyon yapmıyor olmasın... Michael Bay'den nasıl ki bir Arrival beklenmiyorsa ya da Guy Ritch'den bir Twilight gelmiyorsa, Denis Villeneuve'den de bir Rambo yapmasını isteyemezsiniz. Stephen King'i kimse komedi yazmıyor diye eleştiriyor mu, kitapları çok karanlık diye o halde King'de yanına bir komedi bilen yazar alsın. Gerçi adamın filmlerine yazdığınız yorumlardan belli neyin ne olduğu...
  • melkor23 kullanıcısına yanıt
    anlatmak ıstedıgınız konuya kesınlıkle katılıyorum
  • dune'un ana hikayesinin arabistanli lawrence ile asiri benzerligi hep dikkatimi cekmistir. herseyden once dune'daki imparatorun ismi: padisah imparator shaddam 4. hikayede tum insanlagin ana enerji ve yasam kaynagi olan baharatin bir col gezegeninde cikmasi, gunumuz petroluyle ciktigi yer arasindaki benzerlik. atreides'lerin gezegeninin okyanuslarla kapli yesilik bir gezegen olmasi bkz. britanya. padisah imparator tarafindan baharat akisina hakim olmak icin atreideslere karsi gonderilen harkonnenlerin isimlerinin alman ismini asiri cagristirmasi. ve tabiyki paul atreides'in dune gezegenindeki yerli halki orgutleyip ayaklandirarak padisah imparatorun hukmune son vermesi. tum hikaye arabistanli lawrence'in dogrudan analojisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Bir tarzı olduğu için aksiyon yapmıyor olmasın... Michael Bay'den nasıl ki bir Arrival beklenmiyorsa ya da Guy Ritch'den bir Twilight gelmiyorsa, Denis Villeneuve'den de bir Rambo yapmasını isteyemezsiniz. Stephen King'i kimse komedi yazmıyor diye eleştiriyor mu, kitapları çok karanlık diye o halde King'de yanına bir komedi bilen yazar alsın. Gerçi adamın filmlerine yazdığınız yorumlardan belli neyin ne olduğu...
    Sicario ve Blade Runner 2049 aksiyon filmiydi ama aksiyonu da becerememişti. Gir kendin bak; imdb veya herhangi bir platforma bu filmlere bak aksiyon tagi var mı yok mu!
    Blade Runner'ın eskisi de bilim kurgu ve aksiyon filmiydi. Adamdan kimse Rambo yapmasını beklemiyor ama Kartel-Polis çatışması koyuyorsan aksiyonu da dozunda vereceksin!

Hızlı ve Öfkeli, Mad Max,Star Wars, Matrix'deki gibi saf aksiyon istiyoruz demiyorum; Ama özünde aksiyon olması gereken filmlerden 'Tarzım değil aksiyon koymadım!' demesini de asla istemem! Bu adam kötü film yapıyor demiyorum , adamın tek kusuru kaldı diyorum ki doğrusu neyse onu yazıyorum.Gir filmlerine kendin bak ya da yorumlarını oku gene anlarsın ne demek istediğimi. Adam büyük çaplı filmleri yönetiyor bir gün gelecek saf aksiyon filmi yapmasını isteyecekler: Bize 'Tarzım değil aksiyon koymadım!'mı diyecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 16 Nisan 2020; 15:56:52 >
  • 2001-2007 yılları arası Emperor Battle for Dune Oynayan var mı? Fremen ile kum solucanlarını çağırıp kontrol etmek ne keyifliydi. Harkonnen'in alev püskürten tankı ile saldırıya gittiğimde düşman öldüğünde etrafa alev püskürtmeye devam edip kendi tanklarını da yakardı. Arkadaşlar ile lan üzerinden Multiplayer oynardık.

• çıksada izlesek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.