Şimdi Ara

## Sapphire'den Radeon HD 2900XT Ultimate ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sapphire'den Radeon HD 2900XT Ultimate ##

Sadece AMD-ATi odaklı çalışan Sapphire AMD'nin Radeon HD 2900XT'yi resmen lanse etmesinin ardından son deree agresif bir politika ile pazara hızlı bir giriş yaptı. Daha önce firmanın Radeon HD 2900XT Heatpipe edition modeline ait resimleri sizler ile paylaşmıştık. Ardından lansman ile birlikte Sapphire önce standart soğutma ve saat hızlarına sahip olan Radeon HD 2900XT modelini duyurdu. Son olarak su soğutmalı Radeon HD 2900XT TOXIC modelini duyuran Sapphire'in yine yeni bir model haberi var.

Sapphire'in gün yüzüne çıkan son modeli Radeon HD 2900XT Ultimate modeli. Firma daha önce X1650 ve X1950 serisinde de Ultimate modelli hazırlamıştı. Sapphire'in yeni Radeon HD 2900XT modelinin saat hızları hakkında şu an için net bir bilgi olmamak ile birlikte çıkan söylentilere göre GPU ve bellekleriyaklaşık %20 overclocklu geleceği yönünde ama dediğimiz gibi bunlar şimdilik söylenti resmi teknik detaylar şimdilik bilinmiyor. Sapphire'in yeni ekran kartının belkide en dikkat çekici özelliği ise sahip olduğu özel soğutma çözümü.

Elimizde şu an Sapphire Radeon HD 2900XT Ultimate modelinin resminden başka resmi veri bulunmuyor. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre Sapphire yeni modelini Haziran başında yapılacak Computex fuarında lanse edebilir.

• O ne Çift fan mı kullanılmış Çok enteresan 500$'dan aşağı vermezler bunu
  • Çok güzel ya... Harbi hastası oldum. 2900XT'yi kim ne kadar bombalarsa bombalasın Saphhire ve His o gpuyu çok güzel adam ederler eminim ki...

Bakalım daha ne modeller çıkacak. Iceq çıkmıyor mu Iceq???
  • Merhaba,

Soğutma sistemini değiştirmek oldukça mantıklı bir hamle. nVidia ve ATI'nin referans soğutucuları birbirine çok yakın tasarlanmış ve bence problemli soğutuculardı. Bunun performansını bekleyip göreceğiz. Yalnız sıcak havayı kasanın içerisinde tutması bu tasarımda handikap yaratabilir diye düşünüyorum.

8800 serisi için Arctic Cooling bir Silencer çıkarsın diye dört gözle bekliyorum...

Teşekkürler,

Hicks
  • gerçekten göze hitap eden bi görüntüsü var böle kartların f/p kartı olması dileğiyle
  • Aynen katılıyorum sıcak hava kasanın içinde kalacağı için problem olabilir..Olabilir değil olacaktır..
    quote:

Orjinalden alıntı: hicks

Merhaba,

Soğutma sistemini değiştirmek oldukça mantıklı bir hamle. nVidia ve ATI'nin referans soğutucuları birbirine çok yakın tasarlanmış ve bence problemli soğutuculardı. Bunun performansını bekleyip göreceğiz. Yalnız sıcak havayı kasanın içerisinde tutması bu tasarımda handikap yaratabilir diye düşünüyorum.

8800 serisi için Arctic Cooling bir Silencer çıkarsın diye dört gözle bekliyorum...

Teşekkürler,

Hicks
  • Sanki iki tane zalman soğutucu bloğu var ve ikisini bir arada tutan tek şey plastik kılıf gibi duruyor. Belkide tek bir ortak bakır tabanda billeşmişlerdir ki olması gereken de bu.

Bunun dışında kart iki slot kaplıyor ve dışında saydam bir kılıfı var. Anlaşılan Led li fanlar ile güzel ışık oyunları yapmaya çalışmış sapphire. Sonuçta o plastik kılıf led ışığına karşı fiber kablo gibi tepki vererek ışığı kasanın arka tarafına taşıyacaktır ve geceleri gayet hoş bir manzara oluşturacaktır bu ışık oyunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 16 Mayıs 2007; 8:48:02 >
  • çift soğutucu yakışmış
  • Çift soğutucu olayı iyi düşünülmüş. Zaten %20 clocklu çıkması beklenen kartı anca böyle bişey soğutur
  • 2 adet sogutucu birleşimi güzel düşünülmüş kart güzel o/c olur....
  • Görüntüsü süperötesi yaaÇift Fanda göz gibi durmuş be
  • Merhaba,

Tozlanmaya çok müsait, ayrıca düzenli temizlenmezse, bu kartın çok güzel bir sesi olur

Teşekkürler,

Hicks
  • bence iğrenç ötesi bile az gelir. ben beyenmedım abı hem ufacık fanı var ya %20 overlock ıle yanar bence bu kart... his in soğutma çözümleri daha güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlack_IC£ -- 15 Mayıs 2007; 20:30:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ßlack_IC£

bence iğrenç ötesi bile az gelir. ben beyenmedım abı hem ufacık fanı var ya %20 overlock ıle yanar bence bu kart... his in soğutma çözümleri daha güzel

dostum ufacık fan dediklerin ZALMAN oluyor hem de iki tane ...tamamı bakırdan yapılmış...

UFAK ,SESSİZ VE SOĞUK

böyle birşey gerekliydi bıktık artık traktör gibi kartlardan...
  • Ben şahsen Sapphire firmasını ve ürünlerini sevmiyorum.
    bu bir para tuzağı olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAX GAMER

Ben şahsen Sapphire firmasını ve ürünlerini sevmiyorum.
    bu bir para tuzağı olabilir.

Çok ayıp ettin yahu Sapphire'in ürünleri sevilmez mi???
  • fanlar gerçeten de güzel durmuş.e olması gerekende bu bence .çünkü kart oc li geliyor
  • fanlar gayet güzel ve dizaynı hoş ancak birkaç tane sorun var gibime geldi 1.si o 2 fan sadece gpu yu soğutuyorlarsa kart sistemde kilitlenmelere ve resetlere neden olabilir ki resimden öyle gibi görünüyor. 2.si Hicks in dediği gibi sıcak hava kasada kalacak ve fanların düzenli temizlenmeleri ve ses durumu da tartışılır.
  • Bu bizim bildiğimiz 2 tane VF900Cu değil mi eminim hatta
  • sapphire acaba 2000 serisinde yine dandik çin malı kondansatörlerimi kullanıyor bilgisi olan varmı?
    kartı oc ediyorsunda şişmesin 1-2 yıl sonra. bir his kadar kaliteli olmuyor malesef sapphire'in kondansatör gibi parçaları bu yüzden fiyatlarıda daha ucuz oluyor. 2000 serisinde durum farklıdır umarım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.