Şimdi Ara

The Witcher 3'ün satış rakamları açıklandı: PC lider konumda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son 10 yılın en iyi oyunların birisi olarak gösterilen The Witcher 3'ün resmi satış rakamları belli oldu. CD Project RED tarafından bugün paylaşılan detaylara göre oyunun en çok satıldığı platform önemli bir farkla PC. Bölge olarak ise Avrupa'nın lider konumda yer aldığını görüyoruz.

CDPR'nin açıklamalarına göre The Witcher 3: Wild Hunt bugüne kadar toplam 28,3 milyon kopya satmış. Oyunun en çok sattığı yıl çıkış yaptığı yıl olan 2015, ikinci en çok sattığı yıl ise önemli bir farkla geride bıraktığımız 2019 yılı olmuş. 

Burada elbette Netflix dizisinin payı çok büyük. Dizinin yayınlanmasıyla birlikte Witcher 3, Steam'de adeta patlama yapmıştı. CD Project RED'in diziyle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen şirketin dolaylı yoldan epey bir para kazandığını görüyoruz. Ancak elbette Netflix'in Witcher dizisi çekmesindeki en büyük etken de zaten oyunların müthiş popülaritesiydi.

Yıllara göre satış rakamları:

• 2015: 9.4 milyon

• 2016: 4.1 milyon

• 2017: 4.4 milyon

• 2018: 3.5 milyon

• 2019: 6.6 milyon

PC, PS4'ü son yıllarda geçti

Witcher 3 çıkış yaptığı 2015 yılında en çok PlayStation 4 platformunda satış gerçekleştirmiş. 2016'da ise PS4 ve PC'deki satışların hemen hemen aynı olduğunu görüyoruz. 2017 ve sonrasında da PC, PS4'ü geride bırakıp liderliğe yükselmiş. PC platformunda böyle yüksek satış rakamları görmek elbette sevindirici.

The Witcher 3 ayrıca 2019'un Ekim ayında Switch için de çıkmıştı. CDPR, Switch platformunda oyunun büyük ilgiyle karşılandığını söylüyor. Toplam yaklaşık 700 binlik bir satış gerçekleştirilmiş. Switch, 2019'daki toplam satışların %11'ini oluşturuyor.

CD Project Red ayrıca 2019 yılında toplam 124 milyon dolarlık gelir elde ettiklerini açıkladı. 2018'e göre %44'lük artış var. 

Platformlara göre satış rakamları

PC: 12.4 milyon

PS4: 10.8 milyon

Xbox One: 4.3 milyon

Switch: 0.7 milyon

Cyberpunk 2077'e muazzam bir ilgi var, erteleme beklenmiyor

CD Project RED'in açıklamalarına göre Cyberpunk 2077'de ikinci bir erteleme kararı beklenmiyor; oyun çok büyük bir ihtimalle beklendiği gibi Eylül ayında çıkışını gerçekleştirecek. CDPR, düzenlenen yatırımcı konuşmasını Cyberpunk 2077'ye 'muazzam' bir ilgi olduğunu söyleyerek sonlandırdı. 

• yatsınlar kalksınlar steam'in elini öpsünler. pc oyunculuğunu gerçekten ileri noktalara taşıdı steam. hatta ubisoft ea ve diğer türevleri resmen ihanet ediyorlar pastadan pay kapabilmek adına en yaygın ve içlerindeki en iyi platformu yok etmeye uğraşıyorlar. steam olmasaydı yerine elbet bir diğeri geçerdi ama bu noktalara kadar getirebilirlermiydi muamma.
    Aynı şeyi bende yapıyorum. Mesela mafia 2 korsan oynamıştım. Geçen gün indirimde orijinalini aldım. Witcherı sırf Türkçe diye direk orijinal almıştım. Bioshock korsan oynadım indirimde orjinallerini aldım. Empire Total War korsan oynadım indirimde orjinali aldım. Assasin Creed lere GTA lara da aynısını yapmak isterdim ama. 10 yıllık oyunları 100 TL ye satıyorlar.
  • Toss your sales for the Witcher from the valley of plenty. ddd

• Oyunun kalitesini geçtim ama sırf resmi olarak TR dil desteği geldiği için gönlümü aldılar.
  • Dizi yüzünden artan satışa bakar mısnız inanılmaz :)

• 2016'da korsan oynamıştım pahalı olduğu ve param olmadığı için. geçen hafta steamden orjinalini alarak borcumu ödemiş oldum. elimden geldiği kadar geçmiş oyunlara dönük olarak bu şekilde ilerlemeyi planlıyorum

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi bende yapıyorum. Mesela mafia 2 korsan oynamıştım. Geçen gün indirimde orijinalini aldım. Witcherı sırf Türkçe diye direk orijinal almıştım. Bioshock korsan oynadım indirimde orjinallerini aldım. Empire Total War korsan oynadım indirimde orjinali aldım. Assasin Creed lere GTA lara da aynısını yapmak isterdim ama. 10 yıllık oyunları 100 TL ye satıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The Witcher 3'ün satış rakamları açıklandı: PC lider konumda
  • Verdiğim her kuruşa helal olsun. Adamlar Cyberpunk’ı da Türkçe getirecekler. EA gibi Activision gibi paragöz ve aynı zamanda varlığımızı yok sayan şirketlere inat CDPR adamdır diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi

• yatsınlar kalksınlar steam'in elini öpsünler. pc oyunculuğunu gerçekten ileri noktalara taşıdı steam. hatta ubisoft ea ve diğer türevleri resmen ihanet ediyorlar pastadan pay kapabilmek adına en yaygın ve içlerindeki en iyi platformu yok etmeye uğraşıyorlar. steam olmasaydı yerine elbet bir diğeri geçerdi ama bu noktalara kadar getirebilirlermiydi muamma.

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    Valve her zaman PC oyunculuğuna önem vermiştir zaten. Adamların konsolla ilgili tek tük oyun dışında hiç bir oyunu yok. Tamamen PC’ye odaklı adamlar. Steam’de bu sayede varoldu. Adamlar Half-Life 2 ile başlattıkları Steam platformunu günümüzde nerelere kadar getirdiler valla helal olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

yatsınlar kalksınlar steam'in elini öpsünler. pc oyunculuğunu gerçekten ileri noktalara taşıdı steam. hatta ubisoft ea ve diğer türevleri resmen ihanet ediyorlar pastadan pay kapabilmek adına en yaygın ve içlerindeki en iyi platformu yok etmeye uğraşıyorlar. steam olmasaydı yerine elbet bir diğeri geçerdi ama bu noktalara kadar getirebilirlermiydi muamma.
    Tabi ki Steam çok büyük bir platform. En iyi oyun platformu aynı zamanda. Ama bu oyunun başarısına gölge düşürmeye çalışmışsın gibi geldi bana. Steam e falan dua etsinler. Oyun çok çok iyi olduğu için bu kadar fazla sattı. Mod desteği de cabası. Yani Witcher 3 kötü olsa bu kadar satamazdı. İyi olan her şey satıyor steamde yada başka yerde farketmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS4 kullanıcıları yeni daha çeşitli AAA oyunları alıyorlar. PCciler gibi ölene kadar Counter, witcher eski oyun oynamıyorlar

• Witcher 3 PC'ye çıkmış en iyi oyunlardan. Çok iyi satmış. Dijital satışların artması son 10 yılda PC platformunu ayakta tuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Man - SuraSide

Tabi ki Steam çok büyük bir platform. En iyi oyun platformu aynı zamanda. Ama bu oyunun başarısına gölge düşürmeye çalışmışsın gibi geldi bana. Steam e falan dua etsinler. Oyun çok çok iyi olduğu için bu kadar fazla sattı. Mod desteği de cabası. Yani Witcher 3 kötü olsa bu kadar satamazdı. İyi olan her şey satıyor steamde yada başka yerde farketmez.

Alıntıları Göster
    laflarımı genel olarak söyledim yani pc oyunculuğu falan. dua etsinler derken witcheri yapan ekibi kastetmedim yani genel pc pastasında iş yapan para kazanan herkes hepsi
  • Çok güzel oyun ama

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    69TL ye almıştım kutulu versiyonu. Bedava ötesiydi.

• Pc ye artık korsancı gözüyle bakıldığı dönem çok geride kaldı. Pc ye daha fazla önem verilmesinin gerekliliğini görüyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.