Şimdi Ara

Willow Cove çekirdekli Core i7-1185G7’nin ilk testi beklentilerin gerisinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mavi ekip yıllardır kulllandığı Sunny Cove çekirdeğini Tiger Lake işlemcileriyle terk ediyor. Kapsamlı değişikliğe gidilen Willow Cove çekirdeğiyle gelecek Tiger Lake işlemcilerinden beklenti büyük.

İlk test sonucu yüz güldürmüyor

Ortaya çıkan 3DMark testinin sonuçları ise üzücü. AMD’nin 8/16 yongalarla zenginleştirdiği seviyeye 4/8 yongasıyla çıkmayı planlayan Intel’in Core i7-1185G7 işlemcisi testte 2922 puan alabilmiş. Bunda her ne kadar modelin nihahi sürümden uzak olmasının yanı sıra 3.0 GHz’lik düşük boost frekansı etkili olsa da akıllardaki soru işaretleri henüz silinmeyecek.

Ayrıca Bkz.Core i9-10980HK 135 watt’a kadar tüketebiliyor

Diğer taraftan 96 EU taşıyan Xe GPU’su ise 1296 puan elde ederek Ryzen 9 4800U’nun iGPU’sunun %5’lik farkla önüne geçmeyi başarmış. 10 nm üretim sürecinden geçecek işlemcinin raflarda yerini alacak dizüstülerde 4.3 GHz seviyesi frekanslarla gelmesi bekleniyor. Sonuçları zaman gösterecek.

• Hala intelden medet uman kaldi mi

Millet dolandirilmayi gercekten seviyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam çorba gibi olmuş kelimesini anlamadım şunu bi toplayıp bir daha yazsanız?yıllardır sunny cove kullanmıyor ki bu adamlar daha yeni mimari görmedik bile nasıl terkediyorlar?neyde kapsamlı değişikliğe gidiliyor da tiger lake geliyor bu ne bir de tiger mi çıktı ice lake vardı o ne oldu bir de bunlar niye hala lake diye gidiyor skylake mimarisi bitiyor sunny cove ile birlikte.bilmem ne cove olur diyordum.3dmarkta kim ne almış işlemci olarak yoksa kimsenin igpu merak ettiğini zannetmiyorum.3.0 ghz olan var 4.3 var anlayan beri gelsin.ne 10nm ben onu bile anlamadım.
  • Sunny Cove işlemcinin mimarisi Sky Lake'ten bu yana aynısı kullanılıyor. Hatta geliştirilmedi dahi doğru dürüst. O yüzden zaten Intel'e ocleye ocleye satıyor deniyor işlemcileri.
    Willow Cove Tiger Lake işle birlikte geçilecek yeni mimari. Tiger Lake 11. nesil olacak Ice Lake 10. nesildi. Yalnız bunlar mobil platform için geçerli. Masaüstünde 10. nesil henüz gelmedi Comet Lake olacak o da. Masaüstünde 11. nesil de Rocket Lake olacak yine 14 nm soket değişecek yine+işlemcinin boyutlarında değişiklik bekleniyor o yüzden soğutucu uyumu korunmayacak. Ha Willow Cove masaüstüne ne zaman gelecek onu bilmiyorum.
    3.0 GHz bu es işlemcinin tepe frekansı. 4.3 GHz ise notebooklarda göreceğimiz tepe frekansı olarak tahmin ediliyor.

• İntelin Kafası Karışık... İsimlendirmeden Belli....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet DOĞAN -- 8 Nisan 2020; 22:25:9 >
  • northwood kullanıcısına yanıt
    bilgiler için teşekkürler hocam güzel özet geçmişsiniz.

5775c diye çıkan ve ülkemize gelmeyen skylake işlemcileri ben mimari ismi zannediyordum sürekli skylake mimarisi skylake mimarisinden beri değişmeyen diye okuyunca.doğrusu sunny cove miymiş tamam ben ondan karıştırdım.9. nesile kadar takip edebiliyorduk ama şu mobil 10. nesille birlikte yalan rüzgarına döndü kendileri takip edebiliyorlar mı acaba?10nm idi 14nm olacak hızır idi yunus idi yani bu adamların yaptığı.

mobil karıştırıyor şimdi masaüstüne 10 comet 11 rocket ve ikisi de 14nm olacak anladığım kadarıyla ama willow cove yeni mimari belli değil mi bu ikisinden birine gelir herhalde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

bilgiler için teşekkürler hocam güzel özet geçmişsiniz.

5775c diye çıkan ve ülkemize gelmeyen skylake işlemcileri ben mimari ismi zannediyordum sürekli skylake mimarisi skylake mimarisinden beri değişmeyen diye okuyunca.doğrusu sunny cove miymiş tamam ben ondan karıştırdım.9. nesile kadar takip edebiliyorduk ama şu mobil 10. nesille birlikte yalan rüzgarına döndü kendileri takip edebiliyorlar mı acaba?10nm idi 14nm olacak hızır idi yunus idi yani bu adamların yaptığı.

mobil karıştırıyor şimdi masaüstüne 10 comet 11 rocket ve ikisi de 14nm olacak anladığım kadarıyla ama willow cove yeni mimari belli değil mi bu ikisinden birine gelir herhalde?
    5775c broadwell'den o nesil biraz gümbürtüye gitti. 4'ten direk 6'ye geçiş gibi oldu. Dizüstülerde vardı broadwell işlemciler ama masaüstünde neredeyse olmadı. Sunny Cove işlemcinin mimarisi hocam Sky Lake 6. neslin adı aynı Coffee Lake gibi.
    quote:

Gelip gelmeyeceğini bilmiyorum hocam en azından takip ettiğim kadarıyla duymadım :/

• northwood kullanıcısına yanıt
    6700k mı skylake tamam şimdi anladım.bu 5700 serisini masaüstünde niye taneyle sattılar acaba?bir iki kullanana dekgeldim güzel diyorlardı.intel'in işine akıl sır ermiyor.

valla hocam biz size uyduk gelecek derseniz geliyordur şu anda bilgi yok diyorsanız heyecan yapmaya gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.