Şimdi Ara

Samsung 11 ve 12.4 inçlik iki yeni amiral gemisi tablet hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tablet pazarının istikrarlı oyuncularından birisi olan Samsung, bu yıl için de amiral gemisi hazırlıklarına başladı. Firmanın bu kez farklı ekran boyutlarına sahip iki tablet hazırladığı iddia ediliyor.

Galaxy Tab S7 neler sunacak?

Sektörden gelen bilgilere göre Galaxy Tab S6 modelinin devamı olacak yeni amiral gemisi tablet modellerinde iki farklı ekran boyutu kullanacak. Bir tanesi 11 inç boyutlarındayken diğeri ise 12.4 inç boyutlarında olacak.

Ayrıca Bkz.SoundCloud içerik üreticilerine bağış yolunu açıyor

Yeni amiral gemilerinin Snapdragon 865 yonga seti, 6GB/8GB RAM, 128GB/256GB depolama kapasitesi, daha gelişmiş kamera paketi ve daha iyi bir hızlı şarj desteği ile geleceği tahmin ediliyor.

İsimlendirme tarafında Galaxy Tab S7 öne çıkıyor olsa da Galaxy Note 12.4 şeklinde bir sürpriz yapmasını bekleyenler de var. Hatırlanacağı üzere Galaxy Note tablet serisinde S-Pen ekran kalemi önemli bir unsur olarak kullanılmıştı. İlerleyen haftalarda yeni tablet modelleri ile ilgili daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.

• sadece dergi okuruz koca tablette. film izlesek 4:3 çöp malesef. bu zamanda 4:3 mü kaldı. ya 16:9 ya da 21:9 olarak hazırlanıyor filmler. yoksa koca ekranda altta ve üstte koca siyah şeritler oluşur. videoyu çerçeveye göre ayarlarsak ta kişlerin boyları uzar. ya da zoom yapar diğer yerler gözükmez. eskidendi o 4:3ler. tüplü tv zzamanında kaldı
  • Kalemi tablette yuvasi olacak sekilde olmali.

ISlemci pakedi de GPU CPU NPU filan gucu de Snapdragon 865 Plus veya Snapdragon 875 li olmalidir...

Apple bile tabletlerine ozel daha da guclu islemciler sunarken SAmsung ne hakla ne akilla cep telefonu icin tasarlanmis islemcileri kullaniyor anlamis degilim !

Bari UFS 3.0 ile gelse ... Tema destegi ...

RAM en az 12 GB olmali. Amiral telefonlarda bile 12 GB 16 GB RAM standart oluyorken tablet olmasi ile coklu is es zamanli gorevler dokumanlar erisilecek olmasi ile dahili depolama birimi cok yuksek cok hizli ve RAM en az 12 GB olmasi elzemdir.

Ekran da umarim MiniLED li olur.. Icerik tuketimine degil de icreik uretimi olarak ta ele alinabilsin. Hem gercek 10 bit milyar renk destegi de saglanir. Artik pentile 8 bit veya cakma FRC li 8+2 li filan da bir tablette AYIP olur....

Ekrani da 4K+ olmali . Ama gider de AMOLED tabanli ve ekrani da 4K+ dahi yapsa 16:10 filan yine tutmaz...

Samsung belli ki Ipad Pro lari anca hedef alma gayretinde ama donanimsal ozellikleri ile bakalim ne cikaracaklar ?

Lidar teknolojiis Ipad lerde geldi ...

Aslinda haberdeki Samsung tableti Mart ayinda tanitip Nisan da satista olmasi gerekirdi. Yillar onceki Tab S3 Samsung tabletimde boyle olmustu ... Samsung bu kadar gec oteleyebiliyorsa Note20 lere de yapsin ki Android 11 ve Snapdragon 875 ile piyasaya ilk cikan olsun. O zaman kim tutar Samsung u bilhassa her ulkede de resmi olarak Snapdragon lu modelleri de satarlarsa ...

Samsung eski yillar onceki gibi Exynos lu tabletlerini amiral tabletlerinde kullanmiyor :) .... Telefonlarinda niye kullaniyor Exynos anlamis degilim...

• Amiral gemisi olarak gelmişken bir de ortalama wacom çizim tableti özelliklerini de barındırsa tadından yenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Kalemi tablette yuvasi olacak sekilde olmali.

ISlemci pakedi de GPU CPU NPU filan gucu de Snapdragon 865 Plus veya Snapdragon 875 li olmalidir...

Apple bile tabletlerine ozel daha da guclu islemciler sunarken SAmsung ne hakla ne akilla cep telefonu icin tasarlanmis islemcileri kullaniyor anlamis degilim !

Bari UFS 3.0 ile gelse ... Tema destegi ...

RAM en az 12 GB olmali. Amiral telefonlarda bile 12 GB 16 GB RAM standart oluyorken tablet olmasi ile coklu is es zamanli gorevler dokumanlar erisilecek olmasi ile dahili depolama birimi cok yuksek cok hizli ve RAM en az 12 GB olmasi elzemdir.

Ekran da umarim MiniLED li olur.. Icerik tuketimine degil de icreik uretimi olarak ta ele alinabilsin. Hem gercek 10 bit milyar renk destegi de saglanir. Artik pentile 8 bit veya cakma FRC li 8+2 li filan da bir tablette AYIP olur....

Ekrani da 4K+ olmali . Ama gider de AMOLED tabanli ve ekrani da 4K+ dahi yapsa 16:10 filan yine tutmaz...

Samsung belli ki Ipad Pro lari anca hedef alma gayretinde ama donanimsal ozellikleri ile bakalim ne cikaracaklar ?

Lidar teknolojiis Ipad lerde geldi ...

Aslinda haberdeki Samsung tableti Mart ayinda tanitip Nisan da satista olmasi gerekirdi. Yillar onceki Tab S3 Samsung tabletimde boyle olmustu ... Samsung bu kadar gec oteleyebiliyorsa Note20 lere de yapsin ki Android 11 ve Snapdragon 875 ile piyasaya ilk cikan olsun. O zaman kim tutar Samsung u bilhassa her ulkede de resmi olarak Snapdragon lu modelleri de satarlarsa ...

Samsung eski yillar onceki gibi Exynos lu tabletlerini amiral tabletlerinde kullanmiyor :) .... Telefonlarinda niye kullaniyor Exynos anlamis degilim...
    Samsung bir taraflarini da yirtsa, Samsung u tersten de yazsa, tum ureticiler bir araya da gelse su an iPad lere rakip olamazlar maalasef. iPad oyle bir acti ki arayi. Kalem destegi de pasta uzerindeki cilek hem de. iPad bambaska bir dunya oldu ozellikle pro lar ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tab S3 ilk ciktigi anda Turkiye de almistim. Sok oldum... O sokla birkac ay sonrasi cikan Ipad Pro ve Apple Pencil kalemi ile beraber ilk ciktigi gun Turkiye Garantili olani aldim ve halen de memnumum yillardir da kullaniyorum.

Gunceleme en az 5 yil surum guncellemesi ve 5 -6 yil sonrasi da guvenlik guncellemesi ile birkac yil daha gidecek. Samsung tabletlerinde en fazla 2 yil guncelleme veriyor. 1 yil gectikten sonra 3 ayda bir 1 guncelleme veriyor! Aylik vermesi gerekirken! Bir de gec veriyor major surumlerde ...

Ama fiyati nedense Apple in Ipad leri ne hizli ve nede kaliteli ne de uzunca sure guncelleme ve sorunsuz es zamanli filan da vermiyor. Bence Samsung amiral tabletleri Apple in 5 te biri fiyatina satmasi gerekir.... Ederi bu ...
  • Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Samsung Wacom u yillar once satin almisti . S-Pen denen sey aslinda ozbe oz Wacom dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Tab S3 ilk ciktigi anda Turkiye de almistim. Sok oldum... O sokla birkac ay sonrasi cikan Ipad Pro ve Apple Pencil kalemi ile beraber ilk ciktigi gun Turkiye Garantili olani aldim ve halen de memnumum yillardir da kullaniyorum.

Gunceleme en az 5 yil surum guncellemesi ve 5 -6 yil sonrasi da guvenlik guncellemesi ile birkac yil daha gidecek. Samsung tabletlerinde en fazla 2 yil guncelleme veriyor. 1 yil gectikten sonra 3 ayda bir 1 guncelleme veriyor! Aylik vermesi gerekirken! Bir de gec veriyor major surumlerde ...

Ama fiyati nedense Apple in Ipad leri ne hizli ve nede kaliteli ne de uzunca sure guncelleme ve sorunsuz es zamanli filan da vermiyor. Bence Samsung amiral tabletleri Apple in 5 te biri fiyatina satmasi gerekir.... Ederi bu ...
    Iste olay maalesef donanim degil salt olarak. Apple, iPad ekosistemini oyle guzellestirdi ki donanimdan uygulamasina kadar hersey uyumlu. Telefonda asla Apple almam ama tablette tek gecerim. Yillardir Air 2 kullaniyorum. Bir kere pisman olmadim. Artik yolun sonuna gelmeye basladi tabi benim ufak kiz kac kere dusurdu, yamuldu artik ama ilk gunku gibi calisiyor hala. Imkanim olsa ilk alacagim sey iPad pro. Bana laptop, masaustu bilgisayar vs her seyi unutturdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple' ın 12,9 inç ipad pro' su, en-boy oranı (4:3 oranına yakın) olarak dünya da benzersizdir. Bu da daha fazla çalışma alanı ve zoom yapmadan en iyi e-dergi okumayı sağlar. Yani tabletin kısa kenarı, aynı inç te satılan diğer marka tabletler den daha geniştir.
    Örnek vermek gerekirse kenarlar hariç net ekran "Popüler Science" dergisi boyutlarındadır.
    Samsung' un çıkaracağı tablet tahminimce klasik her zaman ki oran 16:9 olacaktır.

Apple' ın tabletini övdüğüme bakmayın, yüksek fiyatlar yüzünden satın almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 8 Nisan 2020; 17:13:21 >
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    sadece dergi okuruz koca tablette. film izlesek 4:3 çöp malesef. bu zamanda 4:3 mü kaldı. ya 16:9 ya da 21:9 olarak hazırlanıyor filmler. yoksa koca ekranda altta ve üstte koca siyah şeritler oluşur. videoyu çerçeveye göre ayarlarsak ta kişlerin boyları uzar. ya da zoom yapar diğer yerler gözükmez. eskidendi o 4:3ler. tüplü tv zzamanında kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagleoneye -- 8 Nisan 2020; 20:40:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

sadece dergi okuruz koca tablette. film izlesek 4:3 çöp malesef. bu zamanda 4:3 mü kaldı. ya 16:9 ya da 21:9 olarak hazırlanıyor filmler. yoksa koca ekranda altta ve üstte koca siyah şeritler oluşur. videoyu çerçeveye göre ayarlarsak ta kişlerin boyları uzar. ya da zoom yapar diğer yerler gözükmez. eskidendi o 4:3ler. tüplü tv zzamanında kaldı
    Doğru söylüyorsun, film tutkunları için Apple tablet uygun değil. Bu tablet daha çok, geniş çalışma alanı isteyenler, tasarımcılar, grafikçiler, mühendisler için tasarlandı. Nitekim Apple ın tahminleri tuttu, ürün yıllardır ilgili kesime satıyor.
    Maalesef, her teknoloji herkes için uygun olmayabiliyor.

Ben büyük tv ekranın da film seyretmeyi severim, sen tablet de seyredersin, aramızda ki fark bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Nisan 2020; 16:29:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.