- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ACİL DURUM -- Kiracı ve evden çıkarma ile ilgili -- BİLGİSİ OLANLAR LÜTFEN BİR EL AT
28 Cevap23636 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

857 Mesaj
15 Mayıs 2007; 15:34:18 

Arkadaşlar şu an kirada oturuyorum,bir ev bulduk ve kısmetse satın alacağız fakat evde şu an kiracı var.Evi satın alacağımızı kendisine iletip en fazla 2-3 ay idare edebileceğimizi söyledik (yazın taşınma işlemini bitirmek istiyoruz) ama kiracı ayak diretiyor(malum evim varken kirada daha fazla durmak istemiyorum,kendim taşınacağım) . Kiracının eski ev sahibi ile kontratı bu ay bitiyor. Zor kullanmadan tatlılıkla çözmek istiyoruz ama gerekmesi durumunda kiracıyı ne kadar sürede ve ne şekilde evi boşaltmaya zorlayabiliriz. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı? Yada daha önce bu gibi bir durumla karşılaşmış arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa çok makbule geçer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Punisher -- 15 Mayıs 2007; 15:36:41 >

34 Mesaj
15 Mayıs 2007; 15:42:35 

allah kolaylık versin canım ne diyeyim :) :)

Daha dün simidin üstündeki ateşte fazla kalmış susamdın.Şimdi kendini adaletin keskin kılıcı mı sandın? Kibirlenme! Hepimizin gireceği hacmimiz kadar toprak altı!!!

857 Mesaj
15 Mayıs 2007; 15:44:26 

Teşekkür ederim

140 Mesaj
15 Mayıs 2007; 15:45:26 

A) kirasını ödemiyorsa noterden ihtarname gonderiyorsun 3. ihtardan sonra işin kolay
B) Kirasını ödüyorsa emrivaki yaparak çıkarmak olmaz ,kendisinin çıkacağından haberi olması gerek biraz vakit vermen lazım ,eski sözleşme yenisi yapılmazsa devam eder.
işten anlayan bir avukata danışırsan sana daha çok yardımı olur

psn : aeonmax
.oO@ soulcalibur 4 @Oo.
ilgi alanlari : Game , delphi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Mayıs 2007; 15:46:54 

bildiğim kadarıyla evi satın aldığında ( tapu sana geçtiğinde ) çıkarma hakkına sahipsin.süresini bilmiyorum

857 Mesaj
15 Mayıs 2007; 15:50:07 

Arkadaşlar zaten amacım onları da mağdur etmeden yapmak bu işi . Ama 1 yıl daha otururum gibi laflar ediliyor , kendim kirada iken 1 yıl daha müsade edemem . En fazla 3 aya kadar zaten müsade ettik . 1 yıl kalması söz konusu değil dimi?

34 Mesaj
15 Mayıs 2007; 15:51:50 

hayatım en iyisi avukatı ara ben çok merak ediyorum artık dayanamayacağım. dünyanın parasını ver yine kirada otur!! offf sinir oldum :(

Daha dün simidin üstündeki ateşte fazla kalmış susamdın.Şimdi kendini adaletin keskin kılıcı mı sandın? Kibirlenme! Hepimizin gireceği hacmimiz kadar toprak altı!!!

3216 Mesaj
15 Mayıs 2007; 15:55:24 

quote:

Orjinalden alıntı: gzd

hayatım en iyisi avukatı ara ben çok merak ediyorum artık dayanamayacağım. dünyanın parasını ver yine kirada otur!! offf sinir oldum :(

857 Mesaj
15 Mayıs 2007; 16:00:23 

quote:

Orjinalden alıntı: RccP

Gzd hanım benim eşim , sorun yok

Uzaklaştırılmış
15 Mayıs 2007; 16:03:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Punisher

...Zor kullanmadan tatlılıkla çözmek istiyoruz..

benden bir tavsiye,bu işler tatlılıkla çözülmez,gerektiğinde zor kullanacaksın..
evden çıkmaları konusunda uyarını yaptıktan sonra kıvırmaya devam ederlerse gerekeni yaparsın

4504 Mesaj
15 Mayıs 2007; 16:03:45 

quote:

ilk kez rastlıyorum böyle bir şeye

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

Uzaklaştırılmış
15 Mayıs 2007; 16:10:50 

ardicli2000 ile irtibata geçersen yardımcı olacaktır..
saygılar

424 Mesaj
15 Mayıs 2007; 16:24:07 

Tapuyu üzerine alır almaz noterden protesto çek

3216 Mesaj
15 Mayıs 2007; 16:30:59 

quote:

Uzaklaştırılmış
15 Mayıs 2007; 16:38:23 

0

Çok acilse biz hazırız abi her an başlayabiliriz

2169 Mesaj
15 Mayıs 2007; 16:45:24 

zorla ya da tehditle olmaz,bu sefer senin başın belaya girer durduk yere. mal sahibi değiştikten sonra,kontratta bitiyormuş zaten çıkarma hakkın var diye biliyorum,en iyisi bir avukata danışman

"Life is hard. But it is harder when you are stupid."
-John Wayne

857 Mesaj
15 Mayıs 2007; 17:35:58 

up up

577 Mesaj
15 Mayıs 2007; 17:39:12 

Ben bikeresinde dağılın leyn diye çıkartmıştım

1474 Mesaj
15 Mayıs 2007; 17:40:14 

"Siyah Giyen Adamlar" konuşsun bide kiracıyla.....Çözemedikleri iş yok

434 Mesaj
15 Mayıs 2007; 17:45:26 

" öncelikle sizin ne istediğiniz önemli çıkartmak mı istiyorsunuz yoksa kirayı versin otursun mu?

sözlü kira sözleşmesinin olması önemlideğil.siz kirayı versin ,çıkmasa da olur diyorsanız.siz noterden evi satın aldığınızı ve kira sözleşmesinin tarafı olduğunuzu artık kiraların size ödenmesi gerektiğini,vereceğiniz adres yada banka numarasına ödemesi gerektiğini bildireceksiniz.

kiraparası olarak ise ne ödüyorsa onu isteyebilirsiniz.

eğer çıkartmak istiyorsanız.ihtarnameye satın aldım ihtiyacım var çık kardeşim şeklinde bir yazı yazılacak.

satın alma tarihinden itibaren 1 ay içinde yollayacaksınız ve 6 aysonrasında tahliye davası açabileceksiniz .
"

http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=10621

birde bu var

SORU: Oğlumun İstanbul'da bir üniversite kazanması nedeni ile İstanbul'da bir ev satın aldım. Satın aldığım evde halen bir kiracı oturuyor. Kiracıyı birçok kez sözle uyarmama rağmen, evi boşaltmasını sağlayamadım. Kanuni olarak nasıl bir yol takip etmem gerekiyor?

CEVAP: 6570 sayılı kanunun 7. maddesinin 'd' bendi, bir gayrimenkulu iktisap eden şahsın, gerek kendisinin gerekse eş ve çocuklarının mesken olarak kullanma ihtiyacı varsa, tahliye hakkının mevcudiyetinden bahsetmektedir. Söz konusu bent "Gayrimenkulu Medeni Kanun hükümlerine göre iktisap eden kinse, kendisi veya eşi veya çocukları için, tamamen veya kısmen mesken olarak ve yine kendisi veya eşi veya çocukları için bir meslek veya sanatın bizzat icrası maksadıyla iş yeri olarak kullanma ihtiyacında ise iktisap tarihinden itibaren bir ay zarfından kiracıyı keyfiyetten ihtarname ile haberdar etmek şartıyla 6 ay sonra tahliye davası açabilir" şeklindedir. Buna göre;
a) Evvel iktisap tarihinden itibaren bir ay içinde kiracıyı keyfiyetten (gayrimenkulu satın almadan ve ihtiyaç nedeniyle tahliyeden) ihtarname ile haberdar etmek gerekmektedir. Bu ihtarname bir ay içinde kiracıya ulaşmalıdır.

b) Kiracı bu ihtarnameye rağmen mecuru süresinde tahliye etmezse taşınmazın bulunduğu yer Sulh Hukuk Mahkemesi'nde tahliye davası açılmalıdır.
c) Tahliye davasını iktisap tarihinden itibaren 6 aylık süre geçtikten sonra açılabilir.

http://www.takvim.com.tr/2004/06/08/gocmen.html

Elinizi Çabuk tutun
hadi kolay gelsin ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fosters -- 15 Mayıs 2007; 17:47:41 >

Cont & Comp Eng.

Donanımı Güvenle Kaldırabilirsiniz :)
.

Uzaklaştırılmış
15 Mayıs 2007; 18:57:46 

quote:

Orjinalden alıntı: morcin

Tapuyu üzerine alır almaz noterden protesto çek

Ewet .. hiç bekleme ve ihtar çek .. bu onemli...

3207 Mesaj
15 Mayıs 2007; 21:09:57 

Arkadaşım senin için maalesef kanunlar kiracıları oldukça çok koruyor ancak sözleşmesinin bitmesi gibi bir durum söz konusu ortada. SEn evi alacağın kişi ile irtibata geç yeni sözleşme yapmasın çıkmasını istesin yok eğer çıkmayacağım derse bir emlakçıya gidin. En çabuk nasıl çıkarılır o size yardımcı olacaktır. Ancak para alır ona göre..
Ve evet eğeryeni sözleşme yapılırsa dava açana kadar 6 ay ve sonuçlanana kadar ki ilk celse de sonuçlanır oturur bunu göz önünde bulundur.
SEn şu anki ev sahibi ni ayart evi alamdan çıkartmaya bak..
Emlakçılar size yardımcı olacaktır.
Kolay gelsin sonucu bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardicli2000 -- 15 Mayıs 2007; 21:11:17 >

O sene bu sene...

842 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:16:00 

quote:

olaya bak.bence bir an önce çıkarın yoksa başınıza dert olur benden söylemesi.

298 Mesaj
15 Mayıs 2007; 23:00:11 

ARKADAS SORUN VE CVP MASIT...

COZUM :

IHTARNAME CEK NOTERDEN 3 GUN SURELI CIKMASSA ICRA YOLU ILE CIKARTABILIRSIN..BUKADAR

DÜNYA DENEN CÜMLENİN SON NOKTSI T Ü R K T Ü R

109 Mesaj
16 Mayıs 2007; 3:30:04 

kendim oturacam diye çıkartırsan bi süre kiraya veremiyorsun. tam zamanını bilmiyorum (1 yıldan fazla galiba ama) onuda gözardı etme!

464 Mesaj
16 Mayıs 2007; 8:53:30 

dostum
evi satın aldığın için eski kontrat otomatikmen ipta loluyor yani sen oturmayacak bile olsan yeni kontrat yapmanı lazım bu 1..

kendinin oturacağın söylüyorsun bu durumda izlenecek ilk yol anlaşma yolu anlaşılan sıcak bakmıyorlar o zaman ihtarname çekeceksin noterden..

avukatlar daha iyi bilir bu işi eğer tanıdık avukat yoksa hukuki.net e gir forumda bu tarz konuların bulunduğu bölüm var yaz durumunu avukatlar cevaplasın danışmanlık ücreti de yok

SATILIK 500 + DOMAIN

384 Mesaj
16 Mayıs 2007; 10:45:47 

arkada$ i$in kolay sözle$me bitiminden 1 ay önce protesto edicen
zaten sen evi yeni aldıgın icin kontrat gecersiz...
tabi kiracı senin kiracın olsaydı 15 gün gecerse yılın dolmasına kontat gecerli sayılırdı ama kiracı ile senin hukuki bi bagın yok
cıkın kardeşim diceksin bu kadar basit :))

imza atmayı bilmiyorum parmak bassam olmazmı :)

857 Mesaj
16 Mayıs 2007; 16:50:23 

Evet arkadaşlar gerekli cevapları aldım , katkıda bulunan ve bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim.Dediğim gibi çoluk çocuk sahibi insanlar , mağdur etmek istemiyorum ama kulağıma 2.ağızlardan ayak direme sinyalleri geliyor(sonuna kadar çıkmayacağım şeklinde) önlemimi de alacağım bunun için . Tapuyu alır almaz ihtarname göndereceğim , evin bir an önce boşalması lazım çünkü evim varken kirada oturmak istemiyorum ...

605 Mesaj
16 Mayıs 2007; 17:06:42 

eğer senden çıkmak için eksüre istenirse ve sen de vermek istersen, bunu karşılıklı imzalanmış bir sözleşmeyle mutlaka imza altına al. "şu tarihten, şu tarihe kadar, kiralık ev bulabilmesi amacıyla oturma hakkı tanınmıştır" gibi birşey...

intel e6600 // msi p6n sli // geil 2*1 ultra 800 // raid: 2*1 320 mb samsung hd // palit 7600 gs sonic // cooler master centurion 5 BS kasa // ninja cpu soğutucu // hiper 580 W psu
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » ACİL DURUM -- Kiracı ve evden çıkarma ile ilgili -- BİLGİSİ OLANLAR LÜTFEN BİR EL AT
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375