Şimdi Ara

Türkiye’de uçuşlar yüzde 91 azaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de tüm yurt içi ve yurt dışı yolcu uçuşları durduruldu, kargo uçakları seferlerine devam ediyor. Yolcu uçaklarının durmasıyla beraber hava trafiği durma noktasına geldi.

Eurocontrol Genel Müdürü Eamonn Brennan, Türkiye hava sahasındaki değişimi gözler önüne seren bir video paylaştı. 5 Nisan 2020’de Türkiye üzerinde sadece 313 uçuş gerçekleştirildi. 2019’a göre yüzde 91 düşüş söz konusu. 7 Nisan 2019’da Türkiye üzerinde günün hemen her saatinde anlık 160 uçuş gerçekleşiyordu. 5 Nisan 2020’deki düşüşü videodan görebilirsiniz.

Yukarıdaki resimde ise Avrupa ülkelerinin hava sahasındaki 4 Nisan 2020 ile 4 Nisan 2019’daki uçuşların karşılaştırmasını görebilirsiniz. Slovakya ve Arnavutluk hava sahasındaki uçuşlar tamamen durmuş. Hava trafiği en az etkilenen ülke ise Norveç. 4 Nisan 2020’de 221 uçuş gerçekleşmiş. Geçen seneye göre yüzde 70.6 düşüş söz konusu. Uçuş sayısı bakımından en fazla uçuş Almanya hava sahasında yapılmış. 4 Nisan 2020’de 566 uçuş gerçekleşmiş, 2019’a göre yüzde 88.7 düşüş var.

• inşallah çok uzun sürmez bu kriz, dünyada en çok etkilenen sektörlerden biri havayolu taşımacılığı oldu.

• Pegasus sitesinde en yakın uçuş tarihi 01 Mayıs 2020 olarak gözüküyor, nasıl oluyorda 313 uçuş gerçeklemiş dün?
  • 313 uçuş nasıl oluyor bende anlamadım ?
  • Oysaki uçak biletinde kdv yi %1e indirmişti

Niye uçuşlar hala azaldı ki acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamen durdurulan yerde nasıl yüzde 91 oluyor?

• sissil S kullanıcısına yanıt
    Türk hava sahasının üzerinden geçen toplam uçak sayısı.

• Vergi indirimi işe yaramamış sanırım.. Konut alan var mı? Çok merak ettim.. Birde öyle bir haber yapın..

• Bir kaç firma batarsa geriye kalanlar tekel olup canınıza okur arkadaşlar. Ben filanca şirketi sevmiyorum batsın bitsin diyenler cehaletini sıyırıp atsın üzerinden.
  • daracık koltuklarına 3 saat hapsedip felç olmama neden olan pegasus batsın
  • uçak seferleri tamamen durdurulmamışmıydı ?
  • :ok ilginç ADB' de uçuş yok gibi görünüyor görsele göre fakat İzmir' de ara ara uçak kalktığını gözlemleyebiliyoruz..

• uçak seferleri durdu diye biliyorum ben ya yanlışmıyım acaba
  • kdv yi negatife dönüştürmeleri lazım yetmediiii.
  • kabin memurlarına yazık olacak gibi...
  • uçacağız da, serbest bıraksalar. Kafamıza göre takılsak.

• Bence daha fazla azalmalıydı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.