Şimdi Ara

zyxel 662 HW Wiriless Modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de de Zyxel 662 HW wiriles modem var. ama 1 haftadır wiriless ini çalıştırıp bağlayamadım. setup ayarlarından wiriless i aktif yapıp ayarlarını klavuzundaki gibi yaptım. datron wxs notebook var. makina sinyali algılıyor ve bağlanmaya çalışıyor. önce şifre koymadım. makina bu ağ güvenli değil değil diye bağlanmıyor. şifre koyup denedim(64 bit) hata vermiyor ama yine bağlanmıyor. şifre bölümünü anlayamadım (0x0000000000) gibi değişik bir yapısı var. ama girdiğim şifre ile makinanın istediği uyuştuğu halde kablosuz bağlanamıyorum. konu hakkın da biligisi olan varsa yardımını bekliyorum...

• ffozgur,
    Öncelikle internet explorer'da 192.168.1.1 sayfasını açarak modemin ayarlarına girin. Orta sıradaki menü (Advanced Setup) içinde Wireless LAN'a girin. Gelen penceredeki Wireless'a girin.

Burada öncelikle Wireless Enable seçeneğini aktifleştirin. Wireless ismi belirleyin. Ardından WEB Encryption Disabled yapın. Çünkü şifrelemeyi daha güvenli olan başka modda yapacağız.
    Apply tuşuna basın.

Tekrar Wireless menüsünde 802.1x/WPA bölümüne girin.

Burada en üstteki Wireless Port Control 'ü Authentication Required yapın.
    Aşağısı açılacaktır. Orada ise Key Managemend Protokol 'ü WPA-PSK seçin.
    Pre-Shared olarak bir şifre belirleyin. En az 8 karakter olmalıdır. Harf rakam karışık seçebilirsiniz.
    Güle güle kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemiwebci -- 15 Mayıs 2007; 19:19:33 >

• ffozgur, sorununuzu çözdünüz mü ?
    Arkadaşlar,
    burada anlattığım wireless ayarları tüm Zyxel kablosuz modemler için geçerlidir. -D1 modellerinde menü biraz farklı ama ayarlar aynıdır.
    Umarım işinize yarar.
  • teş kardeş iyişallah olur
    şu anda deneyemem ama akşam deneyecem. yaparsam haber veririm. akrdeş yinede ilgin için teşekürler
  • yok bilader olmuyor ya. aynen yaptım. model 662 hw. ağı buluyor. parolayı istiyor giriyorum. bağlanacak gibi deniyor. hiç hata vermeden bağlanmıyor.
  • Mac Filter'i bir kontrol eder misin. Mac filterin resimdeki gibi olsun.

Ama hala bağlanamıyorum dersen modemi resetle. Ayarları yeniden yap ve tekrar dene. Yalnız başka bir yerleri kurcalama. P662HW içinde ZyWALL5 seviyesinde Firewall vardır. Belki oraları kurcalamaşsındır. Ya da erişim kontrollerini kurcalamışsındır. Bu yüzden önce bir resetle sonra yeniden kur. Büyük ihtimalle düzelecektir.
    Eğer yine olmazsa haber ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemiwebci -- 17 Mayıs 2007; 10:00:17 >

• baba aynen ya...bağlandım sonunda. teşekkürler. allah razı olsun ya. şu anda kablosuz gönderiyorum bu mesajı. çok güzel bir şey ya. sonra tekrar görüşürüz arkadaşalr.
  • tamam sonra görüşürüz kendine iyi bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: WarSaw

tamam sonra görüşürüz kendine iyi bak

Benim yerime cevaplamışsın. Sen de sağol.
  • ilk baş bendede olmadıı ama bütün işlemleri yaptıktan sora modemi açıp kapattımm sonra sorunsunsuzz şifremıı giripp nete bağlanıyorr.Valla ne diyim uğraşıp yapmışşsın saol çok yardımcı oldun kardeşşş eline sağlıkk

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİRRRR
  • Eline sağlık usta açıklayıcı ve işe yarar bir çalışma olmuş
  • size çook teşekkür ederim. iki senedir modemimi mac adresi koruması ile kullanıyordum. sayenizde modeme şifre koymayı da başardım. sağolun.
  • 192.168.1.1 sayfası bende resimdeki gibi çıkmıyor. Oradaki menülerin hiçbirisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronurer

192.168.1.1 sayfası bende resimdeki gibi çıkmıyor. Oradaki menülerin hiçbirisi yok.

kamil' in verdiği şifreyi kullan bir de.. hemen üstündeki üyenin nickinde yazıyor..
  • Güzel paylaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemiwebci

ffozgur, sorununuzu çözdünüz mü ?
    Arkadaşlar,
    burada anlattığım wireless ayarları tüm Zyxel kablosuz modemler için geçerlidir. -D1 modellerinde menü biraz farklı ama ayarlar aynıdır.
    Umarım işinize yarar.

ben hala bağlanamıyorum uydunet modem kullanıyorum zyxel modemi router olarak kullanıyorum ondan interneti dağıtıyorum mac ayarıda kapalı daha önce ne yaptım bilmiyorum ama şifresiz bağlanma yapıyordu yanlız şifreli bağlanmıyordu
  • arkadaşlar bi yardım etseniz ?
  • ?
  • WEP şifreleme yaparak denedin mi ? Denemediysen ;
    3. resimdeki Wireles Port Control'u "No Authentication Required" işaretle en altta apply butonuna basıp arka Wireless Lan menüsüne geri dönün.
    Sonra 1. Menüdeki Essid bölümüne yeni bir Wireless isim oluştur.
    WEP Encryption 64bit-wep Seçip Key1 bölümüne 5 haneli bir şifre oluşturup apply butonuna basıp tekrar Wireless Lan menüsüne geri dönün..

Wifi olarak yeni ağ isminize yazmış olduğunu 5 haneli şifre ile bağlanmayı denermisiniz.?
  • elinize sağlık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.