Şimdi Ara

PTT ücretsiz maske dağıtacak [Güncelleme]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
3.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda toplu ulaşım araçlarının maskesiz kullanılması yasaklanmıştı. Maske eksiği bulunan vatandaşlar için ücretsiz maske imkanı sunuldu.

Ücretsiz maske

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında PTT aracılığıyla haftada 1 paket içerisinde 5 maske sağlanacak.  Maskeler maske.epttavm.com adresi üzerinden başvuru yapılarak edinebilecek.

Ayrıca Bkz.Türkiye'de toplam vaka sayısı 27069'a çıktı

Aile fertlerine de maske almak isteyen kişilerin form doldurması istenecek. Formlara eklenen adres bilgilerinin doğruluğundan emin olunması istenirken kargo ücreti alınmayacak. Son olarak yeni kararın 65 yaş üstü ve 20 yaş altı bireyleri kapsamadığını belirtelim.

GÜNCELLEME

maske.epttavm.com'da yayınlanan duyuruya göre başvurular e-devlet üzerinden alınmaya devam edilecek.

Kaynak:https://www.yenisafak.com/koronavirus/ptt-ucretsiz-maske-alma-rehberi-ucretsiz-maske-nasil-alinir-3533185

• Ulan arkadaş devlet tanesini 3 liradan aldığımız maskeyi bedava veriyor hala yaranamıyor,yoranlardan görüyoruz bunu,olayla alakası olmayan adamlara övgü yapıyorlar bir de.
    Bu mantaliteyle başetmek mümkün değil. Normal değil çünkü .
    Bir de rant var falan diyenler görüyorum Allahım bu nedir ya? Habaer falandamı seyretmiyorsunuz? MEB, MSB dahil devletin birçok kurumu harıl harıl maske dezenfektan vs üretiyor şu anda.
    Arkadaşım bak blokladım seni bu sana son cevabın. Yeter artık bir lafı da anlayın düşün yakamdan.
    Kardeşim bu virusten 14 gün hastanede yattı. Şu an evde iyileşmesini tamamlama sürecinde virusten kurtuldu çok şükür
    14 gün daha evde kalacak tedbir için.

Hastaneye girdiğinde 3 aydır işsiz olduğu için şu an sigortası olmadığı halde ne para ne pul sordular, tedavi ettiler elini kolunu salladı çıktı dışarı. Hastaneyi de söyleyeyim Bezmialem Üni.hastanesi.
    Bilmediğiniz şeyler hakkında abuk subuk sallayıp durmayın. Koronavirus tedavisi için 1 lira bile ödemiyorsun hangi hastane olursa olsun. Ücret talep eden varsa hemen devlete şikayet edin. Biliyoruzki konuşuyoruz ya. Tövbe estağfurullah.
  • Siteyi lise 2.sınıf web tasarımı öğrencileri hazırlamış herhalde sipariş ver butonu bile çalışmıyor bari insan bi hata mesajı koyar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 404 hatası veriyor.

• ptt çalışanları bu talebe nasıl yetişecek acaba

• Fikir güzel fakat uygulama berbat, kardeşim herkesin adres bilgileri sizde, yolla yerel yönetimlere versinler onlar muhtarlara muhtarlar ya belediye çalışanlarıyla birlikte ya da kolluk kuvvetlerinin yardımlarıyla dağıtsınlar, siz inanıyor musunuz bu kadar talebin ptt kargo ile kısa sürede karşılanabileceğine.

• Her ilde lokal üretim merkezlerinden temin edilecek heralde. Aksi takdirde her hafta bu maskeleri tüm ülkeye dağıtmak ptt'yi aşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 5 Nisan 2020; 21:17:33 >
  • Sipariş veri tıklayınca bir mesaj (Kayıt edildi v.b) verdirmek zor mu arkadaş.
    Ne bilelim kayıt aldığını.

• O programı yazanın düşüncesizliği maalesef.

• markette satılıyor aynısının 5lisi 17,5tl
    devlet bedaya veriyor. Düşünün nasıl rant var

• Ptt getiriyorsa 2. Pandemi vakasına elimizde olur. Yani 2120 yılında :)

• Yahu bu devletin her işimi düzensiz olur akıl alır gibi değil bunlar ne yapmak istiyor böyle sistemmi olur.Bir anda herkes yüklenecek site çökecek bunu akıl edemiyorlarmı.Evimiz belli herşeyimiz devlette var getir evimize dagıt ne saçma sapan iş böyle.

• Masallah devletimiz calisiyor !!! Kek , kolonya goremedik ama , allahin izniyle maskeye kavustuk .Selam ve dua ile.

• Bunların yolladığı da tel masa, malzemeden çalınmış bir şeydir. Takarsın virüsü kaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

O programı yazanın düşüncesizliği maalesef.
    Bu işte bir terslik var diye düşünüyorum.
    Bekleyelim bakalım ne olacak.
  • Evet devlet sağolsun 3 kuruşluk maskeyi fahiş fiyatlarla satan fırsatçılara bırakmadı bizi.

Bu arada devlet 7/24 konumunu bilemez bı zahmet şuan nerde ikamet ettiği teyit edin.

Şuan hangi devlet vatandaşlarına maske veriyo başka söyleyin bakalım.

• Şuan site çalışmıyor. Ancak en kısa sürede düzelteceklerin den eminim. eğer PTT bu yükün altından kalkarsa oyum AKP ye.

• Eczanelerde 3-5tl arasi fiyata satiliyor tanesi. Devletimize tesekkurler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7686223CE

Bu işte bir terslik var diye düşünüyorum.
    Bekleyelim bakalım ne olacak.

Alıntıları Göster
    Hiç şaşırmadim ki,
    bir örnek vermem gerekirse; PTT yurt dışı kargo takibini yıllardır kullanırım, hiç istikrarlı çalıştığını görmedim, günün bazı saatlerin de çalışır, bazı saatlerin de çalışmaz, ya da bazı günler çalışır, bazı günler çalışmaz.

PTT Web sitesinin profesyonel ellere ihtiyacı var, ama kimse ilgilenmiyor, klasik 50 yıl önce ki devlet memuru zihniyeti.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.