Şimdi Ara

Apple’ın yeni satın alımı Siri’yi daha anlayışlı hâle getirebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sesli asistanlar arasındaki savaş sürerken Apple, bu konuda oldukça geride kaldığının sanıyoruz ki farkında. Voysis adlı doğal konuşmayı bilgisayarların anlaması üzerine çalışan firma, Apple tarafından satın alındı. Bloomberg raporuna göre firmanın silinen sayfasında Voysis yapısının “Yeni bir LED TV’ye ihtiyacım var, bütçem ise 1000 dolar” gibi cümleleri anlayabildiği ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz.Zoom yeni gizlilik ve güvenlik güncellemesi ile sıkıntıları çözecek

2017 yılında TechCrunch’ın Voysis CEO’su Peter Cahill ile yaptığı röportajında ürünlerinin Siri, Google Assistant ya da Alexa ile rakip olmadığı belirtilmişti. Firma, araçlarının bu firmalar tarafından da kullanılabilecek bir altyapı olmasını hedefliyordu. Apple’ın yaptığı satın alım ile firmanın teknolojilerinden sesli asistan Siri faydalanacak gibi görünüyor.

• O değil de Apple tv'ye neden hala Türkçe dil gelmedi bileniniz var mı?
    Telefon tablette var tv de yok bu güzel özelliği kullanamıyoruz yaa

• Bende var menü ayarları diyorsan öyle filmlerde alt yazı veya dublaj söz konusu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple nasıl geride kalmış onu anlamadım? Mobil telefonlarda halen Siri açık ara önde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Bende var menü ayarları diyorsan öyle filmlerde alt yazı veya dublaj söz konusu.
    Yok yanlış anladın sanırım kumanda üzerinde mikrofon var ya ona sesli komut söylediğin zaman algılaması lazım Türkiye'de o özellik aktif değil.
    Anca ayarlardan ülkeyi değiştirmen gerekiyor ondan sonra siri aktif oluyor o da ingilizce.
  • Apple dev firmaları topluyor.
  • Valla Sırrı ile işim olmuyor ki ben ona özellikle Sırrı diyorum neyse.

Nerede kullanmak istiyorsunuz ki ben sevmiyorum bir tek hoparlör alırsam Apple yada Google veya Amazon’un o zaman kullanırım herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Valla Sırrı ile işim olmuyor ki ben ona özellikle Sırrı diyorum neyse.

Nerede kullanmak istiyorsunuz ki ben sevmiyorum bir tek hoparlör alırsam Apple yada Google veya Amazon’un o zaman kullanırım herhalde.
    Klavye ile yazmak yerine sesli yazmak daha hizli bu ozelligi hala aktif etmediler ne sacma istir anlamiyorum.
    Elinde alt yapi var telefonda tablette var tv de yok.
    Goren de cok zor bir is zanneder yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Apple nasıl geride kalmış onu anlamadım? Mobil telefonlarda halen Siri açık ara önde.
    Nasıl açık ara önde? Sohbet etmek değil sorulan sorulara doğru cevap verme oranı pek iyi değil ki sirinin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siri neredeyse en kötü asistan. Apple’ın neden bu konu üstüne düşmediğini anlamıyorum.

• Siri gelişse ne güzel olur öncelikle siri ile sohbet etmemiz çok güzel olurdu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.