Şimdi Ara

Yeni Windows 10 güncellemesi işlemci yükünü azaltacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yazılım devi Microsoft bu ayın sonuna kadar veya en geç Mayıs ayının ortalarında bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesini yayınlayacak. 20H1 adı altında sunulması beklenen güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirecek ancak temel iyileştirme işlemci üzerindeki yükün azaltılması olacak.

Ayrıca Bkz.Redmi ilk akıllı bilekliğini tanıttı: Karşınızda uygun fiyatlı Redmi Band

Şirket, Windows Arama özelliğini disk ve CPU kullanımını otomatik olarak azaltacak yeni bir algoritma ile güncelleyecek. Artık arama dizin oluşturucusu, en yoğun kullanım zamanlarını (örneğin oyun modu) algılayarak çalışmayı durdurabilecek. Böylelikle arka planda indeksleme yaparak CPU'ya gereksiz yere ek yük bindirmeyecek. 

Bluetooth eşleştirmesi kolaylaşacak

Mayıs güncellemesi aynı zamanda kablosuz cihazları Bluetooth arabirimi üzerinden bağlama işlemini daha kolay ve sezgisel hale getirecek.

Başta da belirttiğimiz gibi söz konusu güncellemenin kesin olarak ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak gelen haberler Nisan sonu veya Mayıs ortasında yayınlanacağı yönünde.

Kaynak:https://www.windowslatest.com/2020/04/02/windows-10-may-2020-update-rumour

• Anlamadım bu ne garip haberdir. Aylardır bu yeni çıkacak sürümü takip ediyorum, içerisinde WSL2 ile gelecegi için. Hatta şu anda yükledim ve kullanıyorum ama hiç CPU yükünde azalma diye bir özellik görmedim. Nasıl yapıldığına dair de hiçbir detay yok, üstün körü bi şeylerden bahsedilmiş.

Kaynak da Çince. Halbuki versiyon 2004'te gelecek yenilikler için tonlarca İngilizce yazılmış kaynak vardı zaten.
    https://www.howtogeek.com/438830/whats-new-in-windows-10s-20h1-update-arriving-spring-2020/

Bakınız yukardaki linkte tane tane yeni gelecek her bir özellik anlatılmış. Hiçbir yerinde ise CPU yükünün azalmasından bahsedilmemiş.

Bu okuyanı aptal yerine koymak değil de nedir?

Sevgili Mesut abi, buradaki kaliteyi elbet benden daha fazla önemsiyorsun, sence de bu içeriğin kalitesinde ve doğruluğunda bir problem yok mu?
    değişecek birşey olacağını kesinlikle sanmıyorum. zorba adetlerinden vazgeçmezler.
    windows 10 veri toplama ve yasallaştırılmış örtülü sızma aracından başka ne olabilir?
    nasıl olsa katı hal sürücüler çıkmış bahanesiyle kaynak tüketen bileşenleri dayatmaya devam ediyorlar.
    o kadar kaynak istiyorlar ki vista'dan itibaren iso kalıp dosya boyutlarının nasıl yükselmeye devam ettiğine bakın.
    2-3-4 gb nedir?
    iso kalıbı boyutları:
    32 bit için en fazla 900-1000 mb, 64bit için en fazla 1200-1500 mb olabilmeli.
    gereksiz sürücüler, güvenlik merkezi, dizinleme-işleme hizletleri ve casusluk için ne varsa doldurmuşlar içini.
    doldurun doldurun!
    nasıl olsa ssd diye birşey var.
    ama yemezler işe yaramaz microsoft zorba tekeli ve yönetici pislikleri.
  • önemli dosyalarımızı yedekleyelim ozaman...

• Xit kullanıcısına yanıt
    Komik ama gerçek :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah Allah 1 Nisan da geçti ama...

• Peki ya zeki muren de bizi gorecek mi? Mavi ekran vermesinde

• Google işletim sistemi çıkarıyor yakında, o zaman windows tarihe karışacak yahoo gibi.

• Yedeklerinizi almayı unutmayın.

• Çıktığı günden beri hiç mi birşeyler yerine oturmaz yahu! Olmuyor işte, geç başka OS'a. Sürekli yama yama nereye kadar! Gerçi ben ağırlıklı olarak LINUX kulalnıyorum.

• formgonder2055 kullanıcısına yanıt
    Güldürdü. Kullanmak isteyen için zaten açık kaynak Linux var.

• bakalim gene ne rezaletler, eziyetler gorecez

• cpu üzerindeki yük azalacaksa defender'a ayar çekmişler demektir. defender dışında cpu'ya gereksiz yüklenen bir şey yoktu zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çözüm Odaklı Adam

Bu mesaj silindi.
    Kullananların %90 ev zaten.

• Başka bir şeyi bozmadan düzgün çalışırsa tabi. Windows 10 un ilk sürümleri çok iyi ve stabildi. Oynadıkça bozuyor bu microsoft windowsu

• 1909a yarım sene sonra geçtim ve yine oturmamış yine oturmamış mavi ekran almıyordum zırt pırt mavi ekran alıyorum siyah ekran alıyorum rebootlardan ciğerim soldu. Üstüne üstlük windows 10 çıktı çıkalı oturmayan ses problemi yeniden hortladı mikrofondan arkadaşlarıma cazur cuzur dip gürültüsü dinletiyorum. Emeğe geçenleri bolca anıyorum..

Hadi bakalım yeni update yeni maceralar

• Tam bir virüs ismi var güncellemenin. Sonucu merak ediyorum.

• formgonder2055 kullanıcısına yanıt
    yaw he he

• Laptop’a Windows 10 kurduğuma lanet ettim ya. Isınıp ısınıp kapanıyor boşta bile. 8.1’de hiç ısınmayan laptop 10’a geçince aşırı ısınmaya başladı. Ben böyle işletim sisteminin .... 8.1’e geri döneceğim bu gidişle.

• Windows’u en son 1803 güncelledim sadece 2 mavi ekran aldım downgrade yapın en iyisi

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.