Şimdi Ara

Araç sahiplerinin beklediği karar Resmi Gazete'de: Muayene süreleri uzatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan araç sahiplerinin beklediği haber nihayet geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, tartışmalara son noktayı koyarak koronavirüs nedeniyle araç muayene sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Bakanlığın “Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”i Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe eklenen geçici maddeyle araç muayene süreleri yeniden düzenlendi.

Ayrıca Bkz.PSA Türkiye, online araç tanıtımı ve mesafeli satış sistemine geçiyor

Buna göre, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüs salgını nedeniyle süresi gelen araçlarının muayenesini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içinde gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, söz konusu sürenin bitiminden itibaren 45 gün içinde bu işlemi yaptırabilecek. Bu süreler gerektiğinde Bakanlıkça uzatılabilecek.

• Doğru ama çok geç kalmış bir karar.
  • Allah hükümetimizden razı olsun. Koladaki ötv'yi %70 yapsınlar gelir kaybı olmasın hükümetimize.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • önümüzdeki ay 80 lik anamın arabasının muayenesi gelyo
    şimdi herhangi bir müracaat yapmadan ne zamana kadar ötelediler
  • Arkadaşlar ben anlayamadım? Muayenesi ne zaman olanların süresi uzatılmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: shunter

Arkadaşlar ben anlayamadım? Muayenesi ne zaman olanların süresi uzatılmış?
    🙄🙄
  • Egzoz ölçümü için de geçerli mi bu? Kararda bahsetmiyor ama genelde orada yapıldığı için o da dahil herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 3 Nisan 2020; 11:52:59 >
  • Benim 28 Mart'ta randevum vardı, gidemedim. Ben bu ertelemeden yararlanacak mıyım yoksa ceza mı yiyorum

• Egzos sorumluluğunÇevre Bakanlığında olabilir.

• Ötelemezseniz 😂😂😂

• Herşeyiyle çok geç karar

• voldemort1923 kullanıcısına yanıt
    Yahu inanılır gibi değil. Bu ortamda, daha işin başında hayati önem taşımayan bütün resmi işlerin (ki %99.9'u öyle) ertelenmesi gerekirdi. Ama yok, herşey parti parti iş işten geçtikten sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 3 Nisan 2020; 13:15:11 >
  • Şimdi arkadaşlar bu durumda şimdiki muayene tarihimizden itibaren mi 2 yıl muayenemiz olur yoksa muayeneyi yaptırdığımız tarihten itibaren mi?

• Açıklamada var.
    "maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içinde gerçekleştirilemeyen"
    yani bu gece yürürlüğe girdi diyelim. Yarından itibaren 3 ay içerisinde muayene zzamanı gelenlerin 3 ay sonuna + 45 gün süreleri var.
  • benimki 2 hafta önce doldu randevuda almıştım ama gitmedim hiç bilmediğim adamlar arabamın içine binecek orasını burasını kurcalıyacak bende varsa ona geçecek onda varsa bana geçecek bir önceki adamda varsa ondan sonra muayne olan tüm araçlara geçecek hiç gerek yok öylede kulak arkası gitti böylede

• egzoz emisyon ölçümünüde kapsıyormu

• bu olayın gerçekleşmesi çok içimi rahatlattı

• Cok iyi oldu bu. Beni pek etkilemiyor ama bir suru insana yarayacak.
  • korona virüs dolayısıyla hayatımız çok aksadı değil mi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.