Şimdi Ara

Çift ekranlı Asus ROG Zephyrus Duo 15 tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dizüstü bilgisayar sektöründe ana akım hiçbir zaman tek ekrandan vazgeçmeyecek gibi görünüyor ancak üreticiler ısrarla farklı çift ekran konseptleriyle zinciri kırmaya çalışıyor. Asus ROG Zephyrus Duo 15 bunlardan birisi.

Asus ROG Zephyrus Duo 15 özellikleri

Asus ROG Zephyrus Duo 15 oyuncu dizüstü modeli ana ekranın altına konumlanmış genişlemesine ikinci ekran ile dikkat çekiyor. Bu konsept geçen yıl Zenbook Duo modelinde karşımıza çıkmıştı. Asus konsepti oyunu tarafına da taşımaya karar vermiş.

Ana ekran 15.6 inç boyutunda ve iki seçeneğe sahip. 4K çözünürlükte 60Hz tazeleme hızı sunulurken Full HD çözünürlükte ise 300Hz gibi rekor bir tazeleme hızına ulaşılabiliyor.

Ayrıca Bkz.Fitbit Charge 4 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Alt kısmında yer alan ve belirli bir açıda yükselebilen ekran ise 14.1 inçlik panelde 3840x1100 piksel çözünürlük sunuyor. Bu ekranda uyumlu pek çok oyuna ait gerçek zamanlı istatistikler takip edilebiliyor. XSplit Gamecaster desteği sayesinde de oyuncular kolay bir şekilde yayınlarını ayarlayabiliyor.

İşlemci tarafında 8 çekirdekli Intel Core i9-10980HK ve Core i7-10875H seçeneklerine yer verilmiş. Ekran kartı tarafında yeni RTX 2070 ve RTX 2080 Super mobil seçenekleri var. 16GB DDR4 3200MHz RAM yanında 32GB’a kadar bir SODIMM slotu da boş bırakılmış. İki NVMe PCIe SSD slot ise 1TB’a kadar kapasite sağlıyor.

WiFi 6, Bluetooth 5.0, USB 3.2 Tip-C üzerinden 65W enerji akımı, 240W adaptör, 90Wh batarya, HDMI 2.0b gibi özelliklere sahip olan Asus ROG Zephyrus Duo 15 modeli Mayıs ayında piyasada olacak.

• Intel olması kötü. Fiyatı uçuran iki şey var, biri ekran kartı diğeri işlemci. Intel'in işlemciler aşırı pahalı, AMD işlemciler kadar güç ve sıcaklık konusunda etkili değil.
    Çift ekran iş yapanlara için önemli bir şey, multitasking denilen olayda birden fazla ekran gerçekten işe yarıyor ama bu laptop bunun için fazla pahalı.
    Alan olur tabi ama bu laptopun pek bir işlevi olacağını söylemek zor.
  • 2014 de Macbook Pro aldım ve hala onu kullanıyorum o zamandan beri diğer laptoplara bakmayı bırakmıştım, fakat bakıyorum güzel laptoplar çıkarmaya başladılar gerçekten.

• Murat.Ak M kullanıcısına yanıt
    Emin ol ki ekran kalitesi 2014 macbook pro kadar iyi degildir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Drummerrrr kullanıcısına yanıt
    Geri kalan her şeyde de 2020 16 inç macbook tan da iyidir
    Evet haklısın fakat OLED 120 Hz yada 144 Hz ekrana sahip laptoplar da çıkıyor.
    Benim bir sonraki Macbook Pro da beklentim daha iyi ekran ve 120 Hz.
  • inanılmaz fiyatlar konuşuluyor en düşük combo 3000 papel, şuan ki kur ile 25 bin gibi bir fiyata alınacak paket 1080p 2070 li sistem, güzel ama ulaşılabilirliği dünya geneli için düşük.

• Intel olması kötü. Fiyatı uçuran iki şey var, biri ekran kartı diğeri işlemci. Intel'in işlemciler aşırı pahalı, AMD işlemciler kadar güç ve sıcaklık konusunda etkili değil.
    Çift ekran iş yapanlara için önemli bir şey, multitasking denilen olayda birden fazla ekran gerçekten işe yarıyor ama bu laptop bunun için fazla pahalı.
    Alan olur tabi ama bu laptopun pek bir işlevi olacağını söylemek zor.

• Murat.Ak M kullanıcısına yanıt
    Dogru ekranlar 120hz fakat reelde100hz in ustune cikabilen laptop yok malesef.

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Emin ol ekran kalitesi renk skalasi panel kalitesi , yek pare aluminium kasasi ,mac os stabilitesi ve i9 performansi yaninda bes para etmez. Ha oyun oynuyacaksan tabiki windows . Zaten mac in oyuncu bilgisayari gibi bir iddasi yok fakat profosyonel agirlikli isler yapscaksan mac i tek gecerim.

Oled ekranlı, magnezyum kasalı, i9 u soğutabilen termal dizayn, her türlü programa gerek Windows gerekse linix üzerinden destekle macbook lardan kat kat iyi cihazlar var piyasada. Şimdi amd liler çıkacak oradan da fark açılacak. İşin şakası şuanda benzer bütçede alınacak notebooklar kat kat daha iyiler, sadece eski alışkanlıklardan dolayı satıyor macbook lar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Dostum yanildigin bir nokta var. Burda olay fanboyluk degil. Oyun oynuyacaksan tabiki windows isini görecektir ama profosyonel is yapcaksan yolun mecburen mac’e dusecektir. Bir örnek vereyim. Profosyonel film ve foto ile ugrasanlar hergun ekrani kalibre etmek zorunda ve dogru renk araligina sahip monitörler 300 bin tlden basliyor adam gidip o fiyat apple nin 2 monitörunu alabiliyor ve kalibre etme ihtiyaci duymadan dogru renk araligina sahip oluyor.öte yandan kendim muzisyen ve kayit studiosu olan birisi olarak bircok muzik programi ve ses unitesi ekipmanlari sadece mac uyumlu ve macta cok stabil calisiyor öyleki muzisyenlerin hemen hemen hepsinin mac kullanmasinin sebebi budur.Donanim olarak mac pro kasa nin ustunde bir sistem varmi acaba ? Ha diyeceksinki cok pahalli. Evet ama bu aletleri alan insanlar is icin aliyor ayni ekipmani windowsta ne kadar fiyata aldigini dusunursen isin rengi degisir. Özetle profosyonel islerde kullanilir bu sistemler ,fiyat konusuna gelecek olursak Asus bu aleti macbook prodan ucuz satmayacagi kesin. Para kazanmiyacagim ve sirf göruntu olsun diye böyle bir alete yatirim yapmak biraz delilik olur. Son olarak oled ekran olsa bile macbook pro nun yanindan gecemezler gecenlerde alienware 4k oled laptopunuda inceledim 👎

Profesyonel açıdan bakarsak iMac pro ekranıyla rakiplerinden daha uygun, ama işte kas gücü istenince alternatifler rakipsiz kalıyor. Kalibrasyon konusuna katılıyorum ayrıca. Günlük kullanım için 2020 macbook air alacaktım ama ekranın mac pro ya göre dci-p3 desteğinin olmadığını görünce vazgeçtim mesela.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.