Şimdi Ara

Xbox Series X Kontrolcüsü Pille Çalışacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Microsoft'un yeni nesil Xbox konsolu Xbox Series X'in kontrolcüsü de AA pille çalışacak. İsteyen kullanıcılar şarj kiti satın alarak da kullanabilecek.

Eurogamer'a konuşan Microsoft'tan Jason Ronald, oyunculara esneklik sunmak istediklerini belirtti. Jason Ronald tarafından belirtilene göre, bu konuda oyuncuların geri bildirimlerini dinlediklerini ve oyuncuların yarısının AA pil diğer yarısının da PlayStation 4'te olduğu gibi bir dahili pil istediği sonucu ortaya çıkmış.

Xbox Series X kontrolcüsünde genel olarak ufak değişiklikler ve dokunuşlar var. Kontrolcünün büyüklüğü ve şekli daha geniş bir kullanıcı kitlesine uyacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca ekran görüntülerini ve oyun kliplerini kolay bir şekilde kaydetmenizi sağlayacak yeni bir paylaş tuşu ve gelişmiş d-pad'e sahip. 

Bunun yanı sıra Xbox One'da çalışan tüm Xbox One kontrolcülerinin Xbox Series X'te de çalışacağını hatırlatalım.

Xbox Series X bu yılın son aylarında piyasaya sunulacak.

• yerinde bir karar hiçbir şikayetim yok ancak şu an normal kontrolcü bazen saçmalıyor sanki pili bitikmiş gibi açılmıyor bazen vs. 360 da böyle bir sorun hiç yaşamadım çakma sarj kiti ile kullanmama rağmen.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Şarj kiti satın aldırmak yerine o kiti kutuya koysalar daha iyi değil mi ?
    Seçenek sunulması güzel tabi ama bir taraftan fazladan para istemeleri saçma bence. Usb kabloyu da vermezler bunlar muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adaptörle oynamakta şikayetim yok ama şarj kiti koysalar gerçekten güzel olabilirdi

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Monitörde oyun oynadığım için kendimle ekran arasındaki mesafe çok kısa oluyor ve usb kablosu takılı şekilde oynayabiliyorum neyseki. Pil ya da şarj kiti alma gereği duymadım şu ana kadar.

• Ey Microsoft, o zaman neden Xbox Elite kontroller 2'yi bataryalı piyasaya sürdün.

Tamam 40 saatlik batarya koymada, 20 saatlik koy.

Bunların hepsi çakal.

• quote:

Orjinalden alıntı: edd121

yerinde bir karar hiçbir şikayetim yok ancak şu an normal kontrolcü bazen saçmalıyor sanki pili bitikmiş gibi açılmıyor bazen vs. 360 da böyle bir sorun hiç yaşamadım çakma sarj kiti ile kullanmama rağmen.

yerinde bir karar mı saçma bir karar pille çalışacak ama usb ile şarj edilmeyecek almıyorum xbox lanet olsun ya pil değiştirmeden extra pil ve şarj cihazı almadan konsol bir b. yaramıyor rezalet ötesi bu sistem arkadaş ne kadar zor olabilir usb ile şarj edilsin kontrolcü bu sistem niye yok !

• o kadar elit makina yapıyorsun, kontrolcün hala pille çalışıyor, şaka gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi William Munny -- 31 Mart 2020; 11:34:9 >
  • pc de xbox one kontrolcü kullanıyorum ds 4 göe çok konforsuz üstüne pil ile uğraşma derdi var, xbox series ne kadar muhteşem bir konsol olacak ise benim için kontrolcüsü o kadar kötü olacak demektir bu, ds4 muhteşem bir konfor pil azaldığı zaman extra hiç bir aparat pil şarj etme cart curt uğraşmadan oyundan çıkarken bir yere takıp bırakıyorum oyunu açacağım zaman alıyorum zaten tam dolduğunda elektirik çekmeyi kesiyor nereye takarsanız takın, çevreyi zararı felan umursamıyor olsanız bile oyunun ortasında pilin bitip bir yerlerden dolu pilleri bulup kapak aç bitmiş pilleri bir yerlere kor yeni tak kapağı kapat çıkan pilleri ortadan yok et çevreye duyarsız bir şekilde davranız bile sürekli uğraştıran bir şey, ds ü şarja takmak 1 saniye

• Mantıksız bir durum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "Şarj kiti satın aldırmak yerine o kiti kutuya koysalar daha iyi değil mi?" diyen kişi şarj kitini kullanmak istemeyenlere de zorla şarj kiti satılmasını istediğinin farkında değil.
    gayet güzel bir haber.
  • SONY için tutunacak bir dal çıktı, bizde gamepad bataryalı diye reklam yaparlar tabii konsolu falan gösterirlerse. Herkesin isteği farklı oluyor benim arkadaşım da çıkartılabilir batarya istiyor mesela. Ama aynı zamanda kabloya takıp sistem üzerinden şarj olabilmeli falan. Bende gamepade bir şeyler çıkart tak işini sevmiyorum. Belli bir süre sonra orada ki tırnaklar gevşiyor ya da kırılıyor falan hiç sevmediğim bir olay. Ama allah korusun PS4'ün gamepadi gibi bir şey yapmasınlar. Analogları soyulur, önündeki saçma sapan ışığı kapanmaz. Gamepadın ortasında hiç bir işe yaramayan kocaman tuşu falan olur aman aman. Sırf bunları görmemek için 1 tane xbox gamepadi alırım ne yapayım. Umarım bu saydıklarım PS5 gamepadin de olmaz.
  • 360 döneminde bu durumu ben de çok eleştirmiştim ama değerini Xbox One ile anladım.
    Bir kere bataryalı her şey bir gün çöp olmaya mahkum, batarya verimliliği gitgide düşecek ve controller kullanılmaz hale gelecek. Pilde böyle bir dert yok.
    İkincisi pil ile oyun süresi bataryaya göre çok daha fazla. Ben size zamanında araştırdığım iyi parçaları da önereyim, alıyorsunuz bir tane Duracell CEF 14, 4 tane de IKEA Ladda 2450. Bir daha pil mil derdi olmadan kesintisiz kablosuz oyun keyfini yaşıyorsunuz (fiyatlar dolarla birlikte baya artmış tabi maalesef).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 31 Mart 2020; 12:7:8 >
  • İçinde bataryayla gelip pil takma opsiyonu da sunmak ellerinde. Madem pilli isteyen de var pilini alır takar

• Pilmi kaldı bu devirde.İyiki şarj olayıda yapmışlar.
  • Pil her zaman iyidir zırt pırt şarj etmekten
  • Hangi saf sarj edilebilir kontrolcu yerine pil söküp takmayi tercih eder. Microsoft isine geldigi gibi anket uyduruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

360 döneminde bu durumu ben de çok eleştirmiştim ama değerini Xbox One ile anladım.
    Bir kere bataryalı her şey bir gün çöp olmaya mahkum, batarya verimliliği gitgide düşecek ve controller kullanılmaz hale gelecek. Pilde böyle bir dert yok.
    İkincisi pil ile oyun süresi bataryaya göre çok daha fazla. Ben size zamanında araştırdığım iyi parçaları da önereyim, alıyorsunuz bir tane Duracell CEF 14, 4 tane de IKEA Ladda 2450. Bir daha pil mil derdi olmadan kesintisiz kablosuz oyun keyfini yaşıyorsunuz (fiyatlar dolarla birlikte baya artmış tabi maalesef).
    Bataryalar degistirilebiliyor. Orjinal batarya 3-4 sene problem yaşatmaz.

• Açıkçası pilli olmasını her zaman tercih ederim. PS4 ile oynarken kısacık kablosuyla koltuğa oturamamaktan sinir olmuştum. Kablo yapıyorsunuz madem yapın 2 metre, rahat rahat uzanabilelim. PC'de ise Xbox Kontrolcüsü kullanıyorum ve pillerim daima hazırdır. Pili mi bitti 1 dk'da değiştir oyuna devam et. Çok daha pratik geliyor bana.

@rambocuk
    Muhtemelen ellerin değişik
    Çünkü Xbox kontrolcüsü gördüğüm en konforlu kontrolcü. PS4 kontrolcüsü gibi minicik bir şey değil. Ellerim öyle çok büyük de değil, hatta çoğu erkeğin elinden küçük olabilir. AMa yine de PS4 kontrolcüsü çok küçük geliyordu, o nedenle RT, RB, LT, LB tuşlarını kullanabilmek işkence idi benim için. Xbox kontrolcüsü görece daha büyük olduğundan orada böyle bir sıkıntı hiç yaşamadım.

• Bu konu şenlenecek gibi manzaraya karşı çekirdek gifini ekleyelim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.