Şimdi Ara

3Dfx Voodoo 3D grafik kartı LEGO ile canlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Grafik pazarının ilk dönemlerinde adeta fırtınalar estiren ancak sonrasını getiremeyen 3Dfx Voodoo 3D grafik kartları bugün tarihe karışmış durumda. LEGO hayranları ise eski efsaneyi yeniden canlandırmak istiyor.

LEGO 3Dfx Voodoo 3D nedir?

Bilindiği üzere LEGO Ideas platformunda ilgi çekici LEGO setleri oylamaya sunuluyor ve 10 bin oy sınırını geçen LEGO set projeleri gerçekleşme imkanına kavuşuyor. LEGO 3Dfx Voodoo 3D projesi bunlardan birisi.

Ayrıca Bkz.Agora Vahşi Yaşam fotoğraf yarışması sonuçlandı

LEGO Classic setleri içerisinde yer alması istenen 3Dfx Voodoo 3D projesi toplam 78 parçadan oluşuyor ve 4 yaşa kadar oynanabiliyor. Bu bakımdan mağazalarda gördüğümüz küçük LEGO Classic setleri arasında yer alacak.

LEGO 3Dfx Voodoo 3D seti için şu ana kadar 1660 oy toplandı ve 10 bin oy toplanması gerekiyor. 18 ay gibi bir oy süresinin olduğu setin piyasaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Oylama sayfası

• Sebebi neydi

• Saçma sapan şeyler.

• hey gidi günler hey.

needforspeed 2 se yi 3d oynayacağız diye gidip 3dfx kart almıştık.
  • Kutuya falan bakınca, yersiz ve zamansız bir 1 Nisan şakasına benziyor.

• Vay be ne günlerdi

• Valla da unutamadım. Hele ki oyunlara girişi vardı ya.
    Sonra nVidia, 3Dfx i satın aldı ve SLI (Scan Line Interleave) arabirimini kendi kartlarında kullanıp,
    ismini de SLI (Scalable Link Interface) olarak değiştirdi.

• Kimisi için hiç bir şey ifade etmeyen bir ürün olmakla birlikte 3DFx Voodoo şahsımın ortaokuldaykene bir bilgisayarcıda yaz yı boyunca çalışıp tüm haftalık karşılığı edindiğim bir aletti. Üeff yok böyle bir kalite...

• Bu karta hiç birzaman sahip olamadım çocukluğumda.adını her duyusumda icım burkulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fubo -- 31 Mart 2020; 11:39:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takılmadan zıplamadan hoplamadan yavaşlamadan
    800x600 de 30-50 FPS resmen akıyordu ! :D

• 3Dfx Voodoo 3 3000 vardı bende de... Tam 2000 senesine girmeden kasım ayında almıştım, çok seviyordum, çok memnundum bu karttan... Hayatımda beni üzmeyen, çok memnun olduğum elektronik cihazlar;
    1- Amiga 500
    2- 3Dfx Voodoo 3 3000
    3- Panasonic AX100 projektor
    4- Samsung 55" F7000
    5- Asus A7N8X anakart
    6- Philips 109P4 19" CRT monitör
    7- Samsung Note 8 cep telefonu
    Hayal Kırıklıklarım
    1- Atari 800xl
    2- Playstation 3
    3- Philips 42" 42PF9966 Plazma Tv
    4- ABIT BE 6 anakart
    5- Pentium 3 500
    6- Samsung Galaxy S1 cep telefonu

• şimdikiler anlamayabilir, o zamanlar dolar nerdeyse 1$ = 1 tl ydi. Ne zaman dolar 1.3 tl ye geldi o zaman ipin ucu kaçtı. bunları çift çiplisi vardı adaptör bağlayıp fişe takıyordun, güç kaynağı yetmiyordu.bu kartları da tahtından geforce 2 etmiştir.

• Her halta nostalji kasmak nedir yahu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.